Lopetetaan koko Kauhava sivu

Mielestäni koko sivun saisi lopettaa. Täynnä toinen toistaan typerämpiä kirjoituksia. Tästä ole kuin haittaa. Aiheuttaa vain riitoja ja antaa kuvan, että täällä asuu pelkkiä idiootteja.
1175
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Voi mun puolesta lopettaa koska ei täällä ole muuta kuin suvakki trolli ja pari ihmistä jäljelle, ketkä jaksaa sen kanssa väitellä.

Äänestä

Ei lopeteta,sanoi Kauhavan söötti Vallesmanni.

Äänestä

Tätä suomi 24 keskustelu palstaa ei olisi pitänyt ikään edes avata.Aluksi tv.ssä oli ohjelma, mikä hyvänsä, kehotettiin ota kantaa ja vaikuta.Paljonko sillä on painoarvoa jos mielipiteesi on 168001 .mäinen.Onneksi ovat sieltä tv.n puolelta lopettaneen kehoituksen,ota kantaa.

Äänestä

Koko kauhavan vois lopettaa.

Äänestä

no miksi idiootti menit taas tekemään uuden avauksen

Äänestä

Mielisairaan+eliitin+tekosia+ei+pitäisi+hyväksyä+ja+noudattaa,+niinkuin+tätä+pakolais+pyöritystäkään,+tämähän+95%+täyttä+luhvia+-eihän+nämä+ole+kuin+sosun+tukien+perässä+juoksijoita+ja+helepoa+elämää+tavoitelevia+lekottelijoita.Tuossa+huluuven+pyörittäjiä:http://magneettimedia.com/johtaako-ihmiskuntaa-mielisairas-eliitti/Lyhyesti+sanottuna:+kyllä.+Eikä+pelkästään+mielisairas,+vaan+sisäsiittoinen,+uskonnollisten+fanaatikkojen+porukka+joka+palvoo+absoluuttista+pahuutta+ja+elää+vielä+henkisesti+kaukaisessa+menneisyydessä.+Tämän+lapsia+raiskaavan,+kiduttavan,+murhaavan+ja+uhraavan+saastaisen+paskasakin+-juuri+(((heidän)))-+huoria+meidänkin+”eliittimme”+on.Mutta+mitäpä+suotta+kirjoittamaan+tämän+enempää+aiheesta,+josta+monet+ovat+jo+varsin+hyvin+perillä.

Äänestä

"mielisairas, vaan sisäsiittoinen, uskonnollisten fanaatikkojen porukka joka palvoo absoluuttista pahuutta ja elää vielä henkisesti kaukaisessa menneisyydessä"?
Kauhavan parhaat miehet ja naiset kuitenkin ja kaikkien demokratian taiteen sääntöjen mukaan kansa on heidät itse sinne äänestänyt.

Äänestä
  • Laittakaas nyt vähän enemmän esille, jotta on lukijan helpompi sen lukasta -tai linkki, suurin osa ei viitsi kovasti nähdä vaivaa, jotta hyvät asiat jäävät katsomatta ja todentamatta.

    Lieksassa ja haapaverellä oli aikoinaan tätä kahden sanan politiikkaa, ilmeisesti nuorison leikkiä, nurmeksessa on samaa peliä vieläkin.

    Nythän on tosi kysymyksessä jotta jokainen kulttuurimme puolustaja asialle,
    liruista puroista kanavista ja niin eteenpäin isot virrat syntyy.

    https://www.youtube.com/watch?v=4om1rQKPijI suomalaisuutta
    https://www.youtube.com/watch?v=NF13efofGGI tukouskutsu

    Äänestä

  • Parhaat henkilöt nytkin vuoden alusta pitää valakata ja tilanne tästähetkestä ratkaisevasti muuttua suomalaisuuden suuntaan ja suomi kulttuurin kehittämiseen.

    Ei muutakuin uutta verta pätäjistöön ja sitten -yhtenäinen kauhavaseutu suomalaisuutta täynnä !!!

    Äänestä

  • sotarikoksista - harva ilmianto johtaa syytteeseen
    Maanantai 31.10.2016 klo 04.42
    Terrorismiin ja sotarikoksiin liittyvien ilmiantojen tukena käytetään usein sosiaalisen median päivityksiä.


    Turvapaikanhakijat tekevät toisistaan runsaasti ilmiantoja poliisille, kertoo Helsingin Sanomat.
    Useimmat ilmiannot koskevat sotarikoksia tai terroristikytköksiä.
    Vain pieni osa vihjeistä johtaa esitutkintaan tai syytteisiin, koska ilmiannot ovat usein epämääräisiä.
    Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi irakilaismiehen sotarikoksesta ehdolliseen vankeuteen maaliskuussa.
    Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi irakilaismiehen sotarikoksesta ehdolliseen vankeuteen maaliskuussa. (TOMI VUOKOLA / AL)
    Helsingin Sanomien mukaan turvapaikanhakijat tekevät toisistaan runsaasti ilmiantoja poliisille. Lehti selvitti asiaa haastattelemalla turvapaikanhakijoita sekä poliisia.

    Rikosylikomisario Tero Haapala keskusrikospoliisista vahvistaa HS:lle, että useimmat ilmiannoista koskevat sotarikoksia tai terroristiyhteyksiä.

    - Näitä ilmiantoja tulee kohtuullinen määrä. Tarkkoja määriä en kuitenkaan pysty sanomaan, Haapala kertoo HS:lle.

    HS:n haastattelema, turvapaikkaa hakenut mies kertoo tuntevansa miehen, joka on syyllistynyt sotarikoksiin Irakissa.

    - Tiedän varmasti yhden henkilön, joka kuului aseelliseen shiiajoukkoon Irakissa. Tiedän, koska hän asui Irakissa samassa kaupungissa kuin minä. Nyt hän asuu samassa vastaanottokeskuksessa. En tiedä tarkasti, mitä hän on tehnyt, mutta nuo joukot tappavat ihmisiä, mies kertoi haastattelussa.

    Vain harva ilmianto johtaa esitutkintaan

    Haapalan mukaan poliisilla on käsittelyssä tällä hetkellä 10-20 tapausta. Kahdessa tapauksessa esitutkinta on jo pitkällä.

    Haapala kertoo osan vinkeistä olevan aiheettomia ja esimerkiksi kostotoimenpiteenä tehtyjä. Osa vinkeistä taas on liian epämääräisiä selvitettäviksi.

    Usein vihjeiden todistusaineistona käytetään sosiaalisen median kuvia ja videoita.

    - Vastaanottokeskuksessa eräs mies pyysi minua kaverikseen Facebookissa. Kun hyväksyin, Facebook alkoi ehdottaa minulle kavereita, jotka kuuluvat Isisiin. He ovat tämän miehen ystäviä. Kerroin tästä poliisille, eräs HS:n haastattelema turvapaikanhakija kertoo.

    Maaliskuussa Pirkanmaan käräjäoikeus antoi vuoden ja neljän kuukauden ehdollisen vankeustuomion irakilaismiehelle sotarikoksesta, kun tämä oli roikottanut kuvassa vihollissotilaan päätä. Mies julkaisi kuvat Facebook-tilillään.

    Perusteltu epäily sotarikoksesta tai terrorismista estää turvapaikan saamisen Suomesta.

    HENRI KOPONEN
    [email protected]
    http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016103122543216_uu.shtml

    PALIONKOS NÄITÄ SEASSAMME

    Äänestä

  • KauhavaVahvaksi kirjoitti:

    Laittakaas nyt vähän enemmän esille, jotta on lukijan helpompi sen lukasta -tai linkki, suurin osa ei viitsi kovasti nähdä vaivaa, jotta hyvät asiat jäävät katsomatta ja todentamatta.

    Lieksassa ja haapaverellä oli aikoinaan tätä kahden sanan politiikkaa, ilmeisesti nuorison leikkiä, nurmeksessa on samaa peliä vieläkin.

    Nythän on tosi kysymyksessä jotta jokainen kulttuurimme puolustaja asialle,
    liruista puroista kanavista ja niin eteenpäin isot virrat syntyy.

    https://www.youtube.com/watch?v=4om1rQKPijI suomalaisuutta
    https://www.youtube.com/watch?v=NF13efofGGI tukouskutsu

    Lopeta jo pöljä tuo spämmääminen joka jumalan lankaan koko e-p:n kaikilla sivuilla! Juttusi eivät kuulu mihinkään aihealueeseen minne olet tuos aivopierun oksentanut.

    Korjaisit idiootti edes kirjoitusvirheesi, kun sinulla näyttää tuota aikaa riittävän.
    Tee palvelus yhteiskunnalle ja hirtä itsesi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näinjärkeväajatteleepi kirjoitti:

Mielestäni koko sivun saisi lopettaa. Täynnä toinen toistaan typerämpiä kirjoituksia. Tästä ole kuin haittaa. Aiheuttaa vain riitoja ja antaa kuvan, että täällä asuu pelkkiä idiootteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu