... tämä tieto ei ole Jyrki Katainen puppugeneraattorista vaan saatavilla kansainvälisistä tilastoista. Venäjän osuus maapallon väestöstä on niin ikään alle 2 %.
Venäjän osuus maailman bkt:stä on alle 2 % ja....
minulla-ei-muuta
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muistuttaisin kuitenkin että Venäjä on sotilaallinen suurvalta. Sen sijaan venäläiset kestokulutustuotteet, elektroniikka, autot jne loistavat poissaolollaan maailman kauppojen hyllyiltä. Sen sijaan siellä on rutosti kiinalaista, korealaista, taiwanilaista ja saksalaista tavaraa.
Ryssä on sotilaallinen suurvalta vain ydinaseissa.
Ryssällä ei ole kykyä käydä sotaa ilman ydinaseitaan, joita sillä on eniten maailmassa ja lisää vain niitä tekee kaiken aikaa.
Vapaan Maailman tulee myös lisätä ydiasepelotettaan. Kun kaikki NATO maat yhdessä suunnittelevat ja valmistavat ydinaseita tulee niistä parempia kuin Ryssän ydinaseet.