Kehitysapumiljoonat mustien johtajien tileille

Juuri olemme saaneet MOT:n ohjelmassa kuulla kuinka kehitysapumiljoonat ovat päätyneet Afrikan johtajien ja poliitikkojen pankkitileille.
Mitään kehitysapua ei rahoilla ole toteutettu.

Ja sitten tv-ruutuun putkahtaa hahmo pallo nenässä ja rasia kädessä :

Laita wahaa Afwikan lapsille nenäpäiväkewäykseen !

Arvatkaa laitanko ?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täytyy sanoa, että noiden maiden ihmiset ovat kykenemättämiä hoitamaan edes omia asioitaan. Turha on antaa rahaa, se päätyy jo ennestään rikkaiden johtajien pankkitilejä lihottamaan.

Pitäisi edes olla paikan päällä organisaatio, joka kordinoisi ja valvoisi avun perille menoa ennakkosuunnitelmien mukaan.

Paikallisista ihmisistä ei näytä siihen olevan, kun ei heillä ole siellä sossua eikä KELAa, jossa voisivat käydä kuten Suomessa.

Äänestä

auttaminen ei kuitenkaan lopu.
Joillakin ihmisillä on loputon usko siihen että kun tarpeeksi yrittää, niin lopulta, vaikkakin 10 sukupolven päästä, joku osaisi hoitaa asiansa kunnolla ja rehellisesti.

Ikävää on se että tuo 300 vuoden yritys maksatetaan meillä kaikilla.

Sinä aikana on väestön määrä karannut käsistä. Koska auttamismi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RahatRosvoille kirjoitti:

Juuri olemme saaneet MOT:n ohjelmassa kuulla kuinka kehitysapumiljoonat ovat päätyneet Afrikan johtajien ja poliitikkojen pankkitileille.
Mitään kehitysapua ei rahoilla ole toteutettu.

Ja sitten tv-ruutuun putkahtaa hahmo pallo nenässä ja rasia kädessä :

Laita wahaa Afwikan lapsille nenäpäiväkewäykseen !

Arvatkaa laitanko ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu