Saako pelkkä tyhmyys ja vajaamielisyys henkilön vihaamaan muslimeja?
Muslimiviha-tauti jota tällä palstallakin johtuu kantajansa omista ongelmista, se perustuu irrationaalisiin pelkoihin ja harhanäkyihin.
Muslimiviha-tauti jota tällä palstallakin johtuu kantajansa omista ongelmista, se perustuu irrationaalisiin pelkoihin ja harhanäkyihin.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Oletkin nuorukainen, tietämätön sellainen. Jos muslimit valtaavat jonkun maan, missä tahansa he laittavat Koraanin laeissakin näkymään. Ruotsi taitaa alistua aika lailla tuohon taannuttavaan voimaan, mutta suomalaiset eivät siihen alistu.
Silloin sinäkin lapsukainen vihaisit sitä, mitä nyt ajattelet, jos täällä muslimit määräisivät kaikesta. Et ymmärrä vielä pohjoismaisen arvomaailman tärkeyttä.
Toki sitä jo murennetaan mediapropagandalla ja Ruotsissa se näkyy jo laajemmin tuo kehitysmaalaisten tuoma ongelma ja levottomuudet.
Älä jaksa.
Aloittaja on muslimitrollaaja.
Tottahan tuo sanoi en tykkää heistä jos en vihaakaan,heidän uskontonsa sen tekee.
Ei tarvitse vihata muslimeita, jos ei pidä islamista.
Se on kyllä kummallista, että jos islamia haastaa uskontona, niin jotkut muslimit raivostuvat heti. Eivätkö muslimit siis kestä kuulla totuuksia Muhammedin elämästä ja opeista, vaikka toisi asiat ihan asiallisesti ja islamilaisten lähteiden kanssa keskusteluun?
Minäpä luulen, että monikaan muslimi ei tiedä omasta uskonnostaan oikeastaan yhtikäs mitään.
Siksi onkin mukava aika ajoin tuoda tietoa saataville.
Minä en vihaa muslimeita. Minä jollain tavalla säälin heitä, koska he ovat joutuneet petetyiksi omien uskonnollisten johtajiensa taholta. Kuin lampaat ilkeän ja pahan paimenen johtamina he vaeltavat, arvottomina ja alistettuina henkisesti. Miten alistettu voisi kehittyä yksilönä, kun kaiken yllä leijuu pelko?
En pidä islamin arvomaailmasta; onko se väärin että arvostan sananvapautta, demokratiaa, tasa-arvoa sekä ihmisoikeuksia?
Minä arvostan rahaa, valtaa ja valtani säilyttämistä. Muu on täyttä roskaa.
Noinhan se menee.
Ei pitäisi mennä!
Ei mene kuin muutama vuosi, niin Suomessa saa tuntea sen miltä tuntuu jos niitä ei ole.
Vihapuhelakien mukaan voi kenet tahansa tuomita mistä tahansa.
Eikös ne muslimit ollut sen hitlerinkin parhaita kavereita ekä ihmetytä kun kattoo tuota niiden huseeraamista lähi-idässä kyllä hitler ois ylpee vieläkin tovereistaan.
Vai johtuisiko se ihan vaan siitä, miten muslimit käyttäytyy..? Sotaa, sekasortoa, alistamista, ylimielisyyttä ja muuta paskaa, mitä muslimimaissa ja nykyään myös Euroopassa muslimit tekee.. Miten tuollaista voi olla rakastamatta, niinkö..?
Kyllä se on niin, että suunnaton tyhmyys vaivaa sellaisten päitä, jotka sallivat kehitysmaamuslimien oikeudet toteuttaa aavikkouskontoaan meillä Suomessa! Tarkoitan, että hyväksyvät näiden patriarkaalisen perseilyn ja naisten alistamisen tuosta vain hienona uutena kulttuurina.
Kyllä tällainen suuri muslimimyönteisyys on valtavaa tietämättömyyttä ja vajaamielistä tyhmyyttä.
Aloittajanaisella taitaa olla se tyhmyys näkyvintä.
Miksi vihaat naista?
Aloittaja voi painua muslimimaahan elämään ihan testiksi vain.
onko se muslimi vastaisuutta jos kannattaa länsimaisia arvoja ilmeisesti aloittajan mielestä on?
Jos istut Alaskan Nomessa ja katsot länteen, niin siellä runsaan 300 km:n päässä siintää Venäjä, joten siitä paikasta katsoen venäläiset arvot ovat länsimaisia. ? Mitä vikaa on itämaisissa tai vaikkapa etelänmaisissa arvoissa?
Voiko arvoa syödä? Voiko siinä asua tai voiko siihen pukeutua? Saako sen avulla lisättyä työpaikkoja maassa? Tai maksettua matun elatuksen? Millä tavalla arvo on tuottava?
Jos arvosta ei ole mitään konkreettistä hyötyä, niin mihin sitä tarvitaan? Onhan se toki isolla alkukirjaimella kirjoitettuna komealta kalskahtava miehen nimi, mutta mitä hyötyä, oikeasti?
Kysypä+muslimeilta,+mitä+mieltä+he+ovat+länsimaisista+arvoista+ja+niiden+tarpeellisuudesta.+Kysy+myös,+mitä+ovat+islamistiset+arvot.
Ja+kun+nyt+kysyit,+niin+kyllä,+länsimaisten+arvojen+pohjalle+rakennetuissa+yhteiskunnissa+saadaan+muslimitkin+toistaiseksi+elätettyä.+Euroopassa+on+noin+50+miljoonaa+muslimia+nykyään.+Heistä+80+%+elää+sosiaalituella.+
Moista+loisivaa+sakkia+häpeävät+muuten+jopa+lähtömaiden+johtajat,+asiasta+löytyy+runsaasti+videoita.
Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.
Islam ei kuulu maan päälle.
Eikä muuallekaan.
Tässä muutamia syitä:
https://m.youtube.com/watch?v=thhaRX3cU5s&t=10m9s
Muslimivastaisuus johtuu usein tyhmyydestä. Mutta esim. maahanmuuttokriittisyyden asiallisten muotojen tuomitseminen muslimivastaisuudeksi johtuu AINA tyhmyydestä. :)
PS. Asioiden leimaaminen "irrationaalisiksi harhanäyiksi" on usein keino kieltää asiat, joita nämä "näyt" koskevat. Voidaan esim. kieltää joukkoraiskausten yleistyminen maahanmuuton seurauksena väittämällä että tällainen oletus on irrationaalinen harhanäky. Voidaan myös sanoa, että ilmastonmuutoksen povaaminen on samanlainen harhanäky, ja näin kieltää koko ilmastonmuutos. Irrationaalisista harhanäyistä syyttäminen on myös oivallinen keino kyseenalaistaa melkein mikä tahansa, mitä kilpailevan lauman, esim. oikeiston tai vasemmiston, edustajat esittävät, ja näin heikentää kyseistä laumaa leimaamalla heidät vainoharhaisiksi hulluiksi jotka eivät kykene rationaaliseen ajatteluun. :)
..en usko...
No, se johtuu tietämättömyydestä ja vieraan, tuntemattoman asian pelosta. Ihan normikäytöstä se ihmisellä on. Jos ei tiedä ja pelkää, niin sellaista asiaa pitää vastustaa.
Ihmiset puhuvat islamin uskonnon vastaisesti, koska eivät tiedä asiasta oikeastaan mitään. Heidän tietonsa on kotoisin maailmalta pikkuisista negatiivisista muruista, jotka ihminen yhdistää islamiin, vaikka sillä ei olsi mitään yhteyttä tähän uskontoon.
Ihmisen mielikuvitus toimii näin ainakin joillain ihmisillä.
Allahu akbar tarkoittaa "ei yhteyttä islamiin..."
Islam on sianpaskauskonto.
Väitän, että tiedän islamista enemmän kuin sinä.
Islam-vastaisuuteni johtuu siitä, että olen perehtynyt Koraaniin, haditheihin useista lähteistä ja islamin historiaan. Tiedän, mitä vastustan.
Joskus 90-luvulla ajattelin kuin sinä. Se oli aikaa, jolloin olin lukenut vasta pari kaunistelevaa yleisteosta islaminuskosta. Näin jälkikäteen olen huomannut, miksi ne olivat kirjoitettu juuri siten kuin olivat. Sekin kuuluu islamiin.
Ei, se johtuu viisaudesta.
LAINATTUA+TXT:
"Kuinka+meistä+rauhaa+rakastavista+Suomalaisista,+tuli+yhtäkkiä+rasisteja+ja+natseja+omassa+maassamme?+Rakastamme+rauhaa+vieläkin+ja+haluamme+säilyttää+sen+rauhan,+vielä+lapsillemmekin.+Se+rakas+rauha+ei+säily,+jos+tänne+otetaan+lisääntymään+muslimeja,+jotka+ovat+syyllisiä+lähes+kaikkiin+terroritekoihin.+(92-99%+osuudella)+Tämäkin+on+vain+tieteelinen+ja+tilastollinen+fakta,+jota+nyt+ei+nykyään+saisi+sanoa?+Pitääkö+tämä+vääntää+ratakiskosta+Paulalle?+Onko+Suomessa+sananvapaus,+vai+haluaako+Paula+Risikko+viedä+meiltä+sen+vapauden?+Onko+hän+julistanut+sodan+meitä+vastaan?+Paula+hei,+herää!+Sinä+pyrit+viemään+meiltä+sananvapauden.+Ja+nytkö+ei+saisi+sanoa+selviä+tieteellisiä+faktoja,+selvistä+tilastoista?+Jotka+voidaan+lukea+hyvistä+julkaisuista.+Kaikki+nämä+sananvapauden+vaientamis+syytteet+ja+tuomiot,+ovat+pelkkää+totalitarismia.+Jussi+Halla-Aho,+Ilja+Janitskin,+Olli+Kalevi+Sademies,+Teuvo+Hakkarainen+ja+kaikki+vastaavat+selvät+totuuden+puhujat,+pitäisi+laittaa+Hallitukseen+Risikon+sijasta.+Risikko+harjoittaa+totalitaarista+sananvapauden+estämistä+ja+tulisi+asettaa+syytteeseen+tästä.+Yleensäkin+voidaan+todeta,+että+suvaitsevaiset+pyrkivät+estämään+totuuden+julkituloa.+Heillä+itsellään+ei+ole+mitään+totuutta+sanottavana.+Vain+vääristeltyjä+ja+päälaelleen+käännettyjä+iskulauseita.+Pelkkä+tunne+omasta+hyvyydestä+ja+sen+pönkittäminen.+Nyt+Risikolle+vastasyyte+aiheettomasta+ilmiannosta+ja+kunnianloukkauksesta.+Kun+todetaan+näitten+miesten+syytteet+vääriksi+ja+puhuneen+totta.+PELKKIÄ+FAKTOJA,+jotka+voidaan+tarkistaa.+Risikko+liikkuu+nyt+niin+ohuella+langalla,+että+rehellisten+Suomalaisten+pinna+katkeaa+tähän+selvään+VÄÄRYYTEEN!+Meillä+maahanmuuttokriittisillä,+ei+ole+tarvetta+rajoittaa+sananvapautta,+koska+me+pärjäämme+avoimessa+keskustelussa.+Tosin+Pasilan+minareetista+tulevan+täysin+yksipuolisen+propagandan+sijaan,+täytyisi+saada+jonkinlaista+tasapuolisuutta.+Mutta+sitä+ei+tietenkään+anneta,+sillä+nythän+on+sota?+Totuus+vastaan+valhe,+peittely,+vaientaminen+ja+propaganda!"
Tyhmyrin täytyy olla jo pitkästi tyhmyydestä irti päässyt siinä vaiheessa, kun hänen mieleensä juolahtaa ruveta analysoimaan islaminuskoa tunnustavan olemusta ja henkilöä. Kyllä mahdolliset kielteiset tunteet versovat tapahtumista, niiden uutisointitavasta ja muualta tulleen ihmisen käytöksestä, eivät tiettyyn uskontokuntaan kuulumisesta.
Niin, hetkinen, aloittaja ei kyllä kerro aloituksessaan, että kenen tyhmyyteen tai vajaamielisyyteen hän viittaa.
Aloittaja on pedofiili ja haluaa siksi muslimivallan suomeen, että voi harrastaa mielitekojaan laillisesti kenenkään paheksumatta.
Tutki sinä kersa mitä muslimit maissaan tekevät ja tule sen jälkeen tänne märäntyneillä sormillasi kertomaan samaa paskaa.
Islam on ensijaisesti fasistinen ideologia ja totalitaarinen valtiojärjestys, vasta sitten uskonto. Noin "irrationaalisesti" hirttävät ihmisiä nosturin nokkaan, leikkelevät päitä, silvottavat tyttäriään, harrastavat pedofiliaa ja insestiä, ja raiskaavat vääräuskoisia naisia. Pelkkiä harhanäkyjä, jotka kummallisesti ovat tallentuneet videolle ja satojen todistajien muistiin?
Vastaus aloittajan kysymykseen, ei johdu, vaan viisaudesta.
Ihmiskunnan historia on lähi-idässä, siellä oli loistokaupunkeja ja kaupankäyntiä kun täällä pohjolassa vasta asuttiin luolissa ja tapettiin puunuijilla toisiaan?
http://www.express.co.uk/news/world/727862/Migrant-crisis-club-wielding-refugees-running-battles-Stalingrad-Metro-Paris
Rauhaa rakastavat nuorukaiset ilmaisemassa itseään ja edistämässä pariisilaista matkailukulttuuria, mitä ilmeisemmin enemmän tai vähemmän koraanilla päähän pumautettuja ja niin niin turhautuneita. Pitäisi suomalaisten ymmärtäjien rientää apuihin, voi voi sentään, punainen nenä päähän ja näyttelemään kärsivien lapsien kuvia islamistimaiden raunioissa, eiköhän sillä rahaa heltiä ainakin hallintokulujen ja pomojen palkkioihin ja ainahan se veronmaksaja viimekädessä rientää jeesaamaan kunhan ensin saadaan kuggelihamit rakennettua...
Onko linkkiä?
Ei mutta venäjän puolesta trollaaminen johtuu.