Trumpin hieno eliitin vastainen puhe

Trumpin "vihapuhe" eliittiä vastaan.

https://www.youtube.com/watch?v=tHsZxJlxHYw
1569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kannattaa huomioida, että Trump ja Clinton ovat täysin saman eliitin hallinnassa. Demokratia on pelkkää kusetusta; kaikkialla konservatiiviset poliitikot, kuten perussuomalaiset omalla esimerkillään osoittivat, lopettavat lupaustensa pitämisen heti kun nousevat valtaan.

Amerikka ei ole koskaan taistellut kommunismia vastaan:
http://www.angelfire.com/dawn666blacksun/playing_both_sides.html

Äänestä
  • Eikö ne itse kuulukaan siihen eliittiin, miljardööri ja ex-presidentinrouva? Kummallista.

    Äänestä

Minäkin uskoin takinkääntäjä Soiniin. Taitaa taustalla olla niin suuri vaikutusvaltainen taho jonka edessä ministerimmekin taipuu. Tietäähän se jo pelkästää siitä kuinka paljon otamme velkaa koko ajan. Taustalla on suuret suunnitelmat.

Pelkään että Trumpilla on sama kohtalo. Kun keskuspankki sanoo ettei rahaa enään tipu niin mitä teet. Ja onhan heillä tietysti paremmatkin keinot vaikuttaa.

Toivon kuitenkin taas kerran että josko hän onnistuisi. Amerikassa on hyvin paljon porukoita jotka ovat läpen kyllästyneet tähän järjettömän suureen hyväksikäyttöön.

Äänestä

Salaliittopöljät ja Trump sopivatkin toisillee, kuin nakutettu.

Äänestä

Olipa vahva ja suoraa puhetta, 650000 katsojaa. Kiitos linkistä.

Kenedy on viimeinen amerikkalaisten valitsema presidentti. Sen jälkeiset ovat olleet eliitin pinokkioita. Trump on noussut omilla rahoilla ja kertoo miten asiat ovat. Hän näyttää olevan uhka jollekin taholle, koska joka päivä uutisissa täällä kylmässä pohjolassakin hänestä kaikkea negatiivistä niin innokkaasti pitää meille kertoa.

Äänestä
  • Kennedykin miljunääri-isukkinsa piiskaamana ajettiin presidentiksi.

    Äänestä

Tämä mies voisi muuttaa maailmaa, saada tämän kurjan irvikuva demokratian muuttumaan sellaiseksi kun maailman olisi pitänyt olla jo kauan sitten.

Pelkään pahoin ettei vaaleja tule, Clinton otetaan sivuun ja Obama jatkaa, poikkeustilaa pukkaa.

Äänestä

Tämän Trumpin puheen jälkeen ymmärtää miksi julkinen media on kampanjoinut Trumpia vastaan.
Valtaa pitävä eliitti ei halua Trumpia pressaksi koska Trumpia ei voi lahjoa.

Äänestä

Kumma kun media ei kerro näitä asioita. On hän sentään toinen amerikan presidenttiehdokkaasta.

Äänestä

Saahan sitä itseään vastaan möykätä.

Äänestä

Trump on itse taloudellista eliittiä ja tuijottaa omaan napaansa ihan yhtä vahvasti kuin poliittinen eliittikin. Miksi Trumpia kiinnostaisi sen enempää se pieni köyhä ihminen kuin ketään muutakaan kun hänen koko elämänsä on perustunut mammonan haalimiseen itselle? Trump kahmii rahaa, poliitikot valtaa. Ja raha on myös valtaa joten sitäkin Trump on tottunut kahmimaan.

1Äänestä

Trump vetää nenästä amerikkalaista äänestäjää molemmilla käsillä ja jaloilla yhtäaikaa eikä äänestäjä tajua mitään.

Kadunmiehet jää pahasti maksajiksi siinä mallissa mitä Trump presidenttinä tarjoaisi.

Koska Amerikassa on noin paljon ääliöitä jotka uskovat toisin olisi heille, ja myös muun maailman typeryksille aivan oikein jos Trumpista tulee presidentti.

Se planeetan väkiluvun harvennus siihen 500 miljoonaan saavutettaisiin ensimmäisen vuoden aikana.

Toisaalta, kortit on pelattu niin mallikkasti että Eliitti saa tässä ainoastaan voiton, tai voiton. Clintonin valinnan jälkeen Amerikoissa alkaisi mittava sisällissota, siitä on jo lupauksia ilmassa.

Kummin vain, niin massat kuolee.

Mutta kenties tuo onkin se Eliitin (Luciferin) tavoite.

Äänestä
  • "Koska Amerikassa on noin paljon ääliöitä jotka uskovat toisin olisi heille, ja myös muun maailman typeryksille aivan oikein jos Trumpista tulee presidentti."

    Näin se juuri on - rahvas saa mitä ansaitseekin. Eivät Trumpin äänestäjät edes halua ajatella, mitä Trump sanoo tai tekee,, tai miettiä, onko hänestä oikeasti pressaksi.

    Kun Obama valittiin, ajattelin, että nyt sai Amerikka liian fiksun presidentin

    Äänestä

  • " Clintonin valinnan jälkeen Amerikoissa alkaisi mittava sisällissota, siitä on jo lupauksia ilmassa."

    Ei siellä oikeasti mitään tapahdu. Kansa on ihan liian mukavuudenhaluista lähteäkseen oikesti siitä kotisohvaltaan johonkin epävarmaan hankkeeseen. Muutama pahin pöpipää voi jotain yrittää mutta siihen se jää.

    Äänestä

Niin tai näin, voiko tämä enää pahemmaksi muuttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


establishment kirjoitti:

Trumpin "vihapuhe" eliittiä vastaan.

https://www.youtube.com/watch?v=tHsZxJlxHYw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu