Oranssi nahkasäkki täynnä paskaa presidentiksi

Eihän tuon maan kansalla ole järjen hiventäkään päässä, sitä saavat mitä tilaavat, nyt rikkaiden verot laskevat ja minimipalkat eivät nouse ja vähäinenkin terveydenhoito ja sosiaaliturva häviää. Siinä ovatj untit ja mäntit ihmeissään ja miettivät 4v putkeen että mitä tuli tehtyä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toisin kuin Suomessa. Kaikki verovarat pitäisi suunnata Afrikasta tulleiden terroristien ja raiskaajien elättämiseen.

Äänestä

,,niin, suomessa äänestetään sitä mitä pitää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naurettavamaa kirjoitti:

Eihän tuon maan kansalla ole järjen hiventäkään päässä, sitä saavat mitä tilaavat, nyt rikkaiden verot laskevat ja minimipalkat eivät nouse ja vähäinenkin terveydenhoito ja sosiaaliturva häviää. Siinä ovatj untit ja mäntit ihmeissään ja miettivät 4v putkeen että mitä tuli tehtyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu