jotka ylettyvät polven alapuolelle ja niissä on vetoketju sisäsyrjällä. Väriltään vaalean ruskeat. Nämä on Belmondo merkkiset ja miehille suunnitellut.
Miehellä saappaat
27
3205
Vastaukset
- Saapastellen
siis jäi kommentti vielä vajaaksi, kun oli tarkoitus kysyä, mitä mieltä olette kyseisestä muodista miehellä. Itse tykkään käyttää sellaisia tiukkojen slim fit farkkujen kanssa mutta olen saanut myös kommentteja kuten onks noi nyt muka siistit jne.
- bertilperversson
Sopivat miehelle kuin miehelle,joka käyttää myös verkkosukkia;-D
- Puppelis_kikkelis
bertilperversson kirjoitti:
Sopivat miehelle kuin miehelle,joka käyttää myös verkkosukkia;-D
Nuo ovat tosi ihanat ja seksikkäät nahkahousujen ja verkkopaidan kanssa, sillai et tatskat näkyy. Tohon sopii hiukka voimakkaampi iltameikki.
- Aivotonko-olet
Sillalailla, taas älynjätit asialla
- JeanPaul
Käytä vaan saappaitasi reilusti, mitä se muille kuuluu. Keskieuroopassa ne on melko yleisiä ja sopii tiukkojen farkkujen kanssa hyvin.
- Anonyymi
Olen käyttänyt naisten nilkkureita muutaman vuoden. Ostin eräältä naiselta halvalla. Ei ole kukaan huomannut mitään. Minulla on myös Reko-merkkiset saappaat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen käyttänyt naisten nilkkureita muutaman vuoden. Ostin eräältä naiselta halvalla. Ei ole kukaan huomannut mitään. Minulla on myös Reko-merkkiset saappaat.
Naisten nilkkurit ovat mukavat
- Ajosaappaat
Jo toki volkkarien ja bemareiden kotimaassa kuuluu tyyliin
http://de.aliexpress.com/store/product/genuine-leather-long-boots-male-outdoor-Warm-Men-s-snow-boots-male-Winter-cotton-Knee-high/837262_32337270947.html
https://gunstigstenpreis.com/men-winter-genuine-leather-flat-heel-long-boots-korean-style-round-toe-warm-full-grain-leather-comfo - Saapaskolli
Itse omistan tälläiset. Mukavaa kun ei aina ole lahkeet märät ja lumessa.
http://www.schuh-wetsch.de/shop/product/belmondo-herrenstiefel-nero/- Ahtikoon
Mistähän noita saa, suomesta vai pitääkö etsiä ulkomaisista nettikapoista? Osaisko joku vinkata.
- Miesmiesaappaissa
Ostin itselleni naisten pitkävartiset Primebootsit ja käytän niitä aivan arkikäytössä ovat mielestäni aika makeet strech farkkujen kanssa. Olen jopa saanut kyselyjä muilta miehiltä mistä sellaisia saa. Netin kautta tilasin Brandokselta olivat vaan aika tyyriit yli 3 hunttia.
- Anonyymi
Siistit mistähän tollasia saa ja löytyyköhän muita värejä.
- saapasjalkainen
Kummaa porukkaa, kun pitää muilta kysyä mitä mieltä saappaista. Jos joku tykkää niin antakaa käyttää ja hankkikaa itsellekin samanlaiset. Olen pitänyt jo muutamia vuosia ratsastussaappaiden tapaisia kapeita ja korkeita kumi/muovi?saappaita, joita Keski-Euroopassa kutsutaan rain-boots -nimellä. Olkoon kesä tai talvi, parhaat ja mukavimmat jalkineet. Housujen oltava myös kapealahkeiset, rutussa olevat lahkeet ovat kauhistus. Miksei miehillä saisi olla samanlaisia hyvännäköisiä ja käytännöllisiä saappaita kuten 70%:sti naisilla.
Tosi naurettavaa, erityisesti teineillä, kun kaikilla pitää olla samanlaiset lättänä-kengät ja nilkat paljaana vaikka on loskaa ja pakkasta. Yksilöllisyyttä !- hjiuouik
Spartoo.fi kaupassa on muutamia saappaita miehille. Vieä 80 luvun alussa lähes kaikki kengät joita Suomessa myytiin oli kotimaisia. Kaikki miehethän pitivät silloin saappaita talvella , ainakin pienemmillä paikkakunnilla.
- Korkokengät_
hjiuouik kirjoitti:
Spartoo.fi kaupassa on muutamia saappaita miehille. Vieä 80 luvun alussa lähes kaikki kengät joita Suomessa myytiin oli kotimaisia. Kaikki miehethän pitivät silloin saappaita talvella , ainakin pienemmillä paikkakunnilla.
Bootseja tuli pidettyä 70-luvulla, olihan niissäkin korkoa muutamia senttejä (n. 5cm). Silloin myös korkokengät olivat kesällä yleisiä.
- Bootson
Kyllä saappaita löytyy. http://www.runnerbull.com/index.php/en/
- Anonyymi
Kävin runnerbullin sivuilla katsomassa valikoimaa, onko joku tilannut sieltä jos on niin toimiko homma?
Hienoa, että on muitakin, jotka käyttävät saappaita. Minulla on aivan arkikäytössä ruskeat ratsastussaappaat farkkujen kanssa.
- Anonyymi
Gaborilla on upeita saappaita miesten kokoihin asti.
- Anonyymi
Kyä mää vaa suosin kunnon manne jatzzareita, kiiltävinä ja tummansinisten pussihousujen kera ! Liivit ja tyhjä tuppi ! Köyhät ei vaatteilla koreile, toista se on meillä.
- Anonyymi
Nythän alkaa taas olla paras aika käyttää saappaita, ei lahkeet kastu ja nilkat pysyy lämpiminä. Mulla vaaleen ruskeet vetoketjusaappaat joita pidän lahkeiden päällä, kivat jalassa.
- Anonyymi
Useamman viikon olen pitänyt saappaita jaloissani tälle syksytalvea. Matalin ja korkein koroin. Nahkaa ja nahkajäljitelmää ovat olleet.
- Anonyymi
Tilasin Zalandosta naisten jyrypohjaiset ylipolven nahkasaappaat ja niitä aion pitää pakkasilla.
- Anonyymi
Nahkahomo!
- Anonyymi
Minulla vanhat intin nahkasaappaat, hyvät säällä kuin säällä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410