Suomi24-treffit

ooohoh_uuuups

samat ukot olleet listoilla ainakin 10 vuotta. Eikö heille kelpaa kukaan vaan eivätkö he kelpaa kenellekään?

17

453

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yximonesta

      Niitä, meitä, kutsutaan jämäsinkuiksi. Sillä jos sinä ja minä olemme molemmat tuon ilmiön huomanneet niin eikös se merkitse sitä että olemme itsekin siellä jotakuinkin -10 vuotta roikkuneet. Omasta puolestani joudun toteamaan että kaikki eivät vain osaa parisuhteilla ja sen myöt motivaatio ei ole tarpeeksi korkealla että ottaisi kenet tahansa.

      • Niin_da

        Onneksi naiset vaihtuvat palstoilla päivittäin. ;-)

        Miten miesten vuodesta toiseen olo eroaa naisten vuodesta toiseen olosta?

        Katseltuani aina joskus esim. Suomi24:n treffien tietyn ikäisiä naisia olen nähnyt noin neljäsosan uusia, loput ovat niitä samoja koko ajan. Profiilit vähän uudistuvat, mutta vaatimukset ovat ne samat mahdottomat. Ja sitten ihmetellään, kun ei tärppää.


      • Elämä kävisi omituiseksi , jos jatkaisi kuolleen kanssa. Sitä paitsi käytän keskustelupalstaa sadepäivien viihteenä. On teitä monenlaisia "häijyläisiä " täällä hauskuttamassa. Niitäkin jotka edellyttävät avioliittoa ensi vastauksesta.


    • Poupiu

      Kuten omalla kohdallakin, niin mitäpä se muille kuuluu kuka missäkin on ja miten pitkään.

      Jos ihminen ei osaa kuvitella muiden saattavan olla välillä pois ja eron tullen taas "linjoilla" niin tylsä on mieli.
      Olen itsekin ollut n.10v sitten tääl suomi24 ja kohta taas.. Välissä pitkä suhde, joka kariutui minusta riippumattomista syistä. Joku voi sitten nähdessään närkästellä ja ilkkua kuinka olen ollut roikkumassa jo yli 10v netissä..
      Kaikille ei vain helposti löydy sopivaa, jos vähänkin toivoo oikeaa rakkautta eikä vain jotain seuraa..

      • haista-la-vista

        Pitkä suhde kariutui sinusta riippumattomista syistä??? Eikö se voinut johtua siitä, että sinä itse roikut täällä sivustolla toiveena löytää kuitenkin se "parempi puoliso" vaikka todellisuudessa olit pitkässä parisuhteessa.


      • Just_joo
        haista-la-vista kirjoitti:

        Pitkä suhde kariutui sinusta riippumattomista syistä??? Eikö se voinut johtua siitä, että sinä itse roikut täällä sivustolla toiveena löytää kuitenkin se "parempi puoliso" vaikka todellisuudessa olit pitkässä parisuhteessa.

        Vain mies voi uskotella itselleen, että suhde loppui minusta johtumattomista syistä. Ei kai hänkään sitä todella usko, mutta pitää jollain pitää egoa yllä.


    • HOXx
    • Ihmeissään89

      Miks suomi24 treffit sivulla on kaikki akat niin ylpeitä etteivät voi viesteihin ees vastata. Sitten itkevät kun ei ukkoo löydy :D

    • johtopäätös

      Kymmenen vuotta olet itsekkin palstalla roikkunut joten miksi arvostelet siellä olevia miehiä? Jos et olisi, et tietäisi heitä samoiksi. Joten mieti sinäkin, miksi et kelpaa kellekään.

    • Sssshhhhhh

      Mä kelpaan kelle vaan

      • löpsis

        Niinpäs, mut pukin poissa ollessa, hän käytti kynttilöitä


    • ihmettelenvaan

      Pitkään s24 treffitouhuja kanssa seuranneena ja kaikenlaista nähneenä voin kokemuksesta sanoa että suomalainen nainen on omahyväinen, nirso, vaativa, olemattomia onnen satuprinssejä ja omien mielikuvitushahmojensa perään haahuileva epeli. En yhtään ihmettele että suomalaiset miehet päätyvät ulkomaisiin vaihtoehtoihin.
      S24 "sporttiset, zumbaavat , zambaavat , lenkkipolulla kieli vyön alla ravaavat , kuntosalilla 7 päivää rehkivät barbienuket joilla ei sitten tunnu olevan edes hetkeä aikaa vastata saamiinsa viesteihin, eipä tietenkään kun kaikki aika kuitenkin kuluu tuon narsistisen mimäminä-egon pönkittämiseen.
      Nekin joilla ei ole vaatimuslistaa näkösällä niin näiltäkin se piilolista kuitenkin löytyy, ketähän siinäkin yritetään huijata?

    • Tuunko1

      Niin ja ne varatut äijät kyttää muka salaa toisia akkoja, jotka jakaa pilluaan auliisti. valitettavasti myös mun ukko on siellä... taas.
      Kohta se on entinen, vapaasti toisten käytettävissä, ja saa sitä mitä tilaa

    • ajomiez

      5v olin poissa sieltä ja toissa keväänä taas tein profiilin ja samat saakelin akat jyväskylästä roikkui edelleen siellä joihin yritin jo silloin ottaa yhteyttä. sekin ketä vedin viikseen.
      eipä tullut mitään hommasta joten jouduin manuaalisesti hakemaan akan tansseista, hiki tuli piti olla selvinpäin ja muutenki skarpimpi hirvee homma
      parempi kuin olisi saanut kaljaa lipitellessä kotona istuen jonkun vosun ajoon

      • juopot-phtyiii

        oot siis alkoholiriippuvainen, ilmankos kukaan ei huoli.


    • Välillä_katsoen

      Kuten tuolla oli jo kerrottu: Suomalaiset naiset ovat joko nirsoja tai jotenkin kirjoittaminen ei heiltä onnistu vastaamiseen asti. Kirjoitustaidon puutteen suomalaisilla ainakin nykyisin huomaa näillä palstoilla. Ihme, että joka ikisessä muussakin treffipalvelussa ulkomaiset naiset osaavat ottaa yhteyttä ja vastailla pitkillä meileillä vaikka montakin kuukautta. Ja etenkin osaavat ottaa yhteyttä chattiboksien ulkopuolella monin kuvin jne.
      Tuhottomia chattaajia muutoin näyttävät olevan nämä kärkipään vakiotyrkyt naisissa ja samat siellä jatkuvasti. Potentiaalinen deitit haluava ei tuollaiseen edes sorru. Kantapään kautta olen saanut kokea, kun vastasin mailiin rehellisesti, että olen "parille" muulle lähetellyt maileja ja heidän funktionsa nuorempina daameina. Se luottamus loppui sitten siihen. Ei siinä auta paljon tehochattaajien tapojen esittely.
      Huijareitahan (scammer) sellaiset ovat.

      Ikäisekseni en löydä täältä kuvista kuin lähinnä vanhoja rupukoita Suomesta yleensä tai ikätoiveet ovat jotain teinipoikien kiusaamista. Ulkomainen nainen joka deitissä osaa hakea liki vähintään 15 vuotta vanhempaa seuraa. Oli sitten Suomessa käyvä kirurgi USAsta tai kuka muu hyvänsä. Kaiken lisäksi kun naisten top3-deitti pitäisi oleman aivan jotain muuta. Joltain palstoilta nämä mahdolliset 30 sinkkunaiset puuttuvat täysin.
      Kuvissa ei kyllä tällä hetkellä ole mitään mielikuvitusta, ainakaan naisilla. Jos nyt ion osattu profiilitekstiä tehdä, niin ei sieltä paljoa mielenkiintoista löydy, kun kuvissakin on vain omaa pärstää yhdestä kulmasta, jos pari kuvaa on löytynytkin.
      ...Aivan täältäkin siis minulla on mailista kasa monen huimia kuvia kotimaisemista, ulkoa ja sisältä, sukulaisista, töistä, ystävistä... Ja aina on mennyt kai sitten valinta väärään. Tai sitten kaikki on ollut yliampuvaa pieneen elämään.
      Kun mitenkäs se oli, kun juuri luin: matkoista yms. palvoutuneita kannattaa varoa kuin upottavaa suota........

    • eikivamulle

      Suomi24 p...a ja samat vuodesta toiseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      203
      11846
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8208
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6256
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      172
      5174
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      51
      4938
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4492
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4398
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3880
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3383
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      51
      1897
    Aihe