Viikko mennyt äkkiä ja huomenna taas perjantai ja viikonloppu edessä. Onko perjantai suunnitelmia?
Mitä teet perjantaina
Donald-Trump
17297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Perjantaina pleikka ja viina
Lauantaina runkku, viina, pleikka
Sunnuntaina runkku, porno, pleikka
Perjsntaina aamulla olen viel töissä, mutta iltapäivän aikana kotiudun.
Ihan ensalkuun pari koneellista olis pyykättävää ja kaupassa pitäs käydä ostamassa viikonlopuks sapuskaa, ko jääkaappi on ihan tyhjä. (sellanen 2.5 viikkoa töissä)
Katit jää porukoille hoitoon, kun ensviikolla arkipäivinä telakalle laittamaan laivoja talvikuntoon, joten pikasen purtavan jälkeen varmaankin köllähdän sängylle hetkeksi lepäilemään ja kuuntelemaan musiikkia.
Tulee varmaankin viestiteltyä kuulumisia tapailemani naisen kanssa ja mallattua vielä yhteinen aikataulu lauantain tapaamiseen.
Suihkun jälkeen sitä vois käydä hemmottelemassa itteään pitzalla ja kävelylenkillä kattelemassa mitä ihmeellisyyksiä lumi onkaan saanut luonnossa aikaan.
Illaalla, mikäli sitä ei ole jo ihan naatti, tulee varmaan koneella ja istuttua ja pelaiötua EVE:ä.
Menen firman pikkujouluihin vetämään lärvit, niin kuin kaikki ei niin kiltit ja kunnolliset miehet ja naiset tapaavat tehdä.
Meillä ei firmassa enää pidetä pikkujouluja, kun yks toi monta kassillista viinaa sinne ja sit juostiin alasti siellä käytävillä yms.. siihen loppu ne.
Minä muistan entisen työnantajan pikkujoulut viime vuosituhannen lopulta, johon yksi kaveri kävi hakemassa kotoaan haulikon, kun tuli pientä kinaa. :-)
Palstalle mikään suunnitelmani.
Töistä kotiin. Sit mökille. Mökki ja sauna lämpiämään. Tuuppaan mönkkärillä lumet. Muutama tuutinki illalla tv.n ääressä ja lauantai aamuna metälle.
En varmaan mitään... Lauantaina sukujuhlat eikä viitti rapuloissaan sinne mennä.
Tallustan ulkona, sitten yövyn pesän tapaisessa.
...ja pesällä tarkoitan yöpymispaikkaa enkä mitään kaksimielistä.
Ihan vain tiedoksi S24:n jännäjennoille :/
Ollaanpa sitä piikikkäällä tuulella.
Pakko olla ettei päädy jonkun palstalla lymyävän petonaisen pitkien kynsien saaliiksi.
Perjantain ja koko viikonlopun kuten aina olen kotona ja katselen elokuvia ym. olen rauhallisesti. Alkoholi ei kuulu elämääni missään muotoa.
Siis millään muotoa korjatakseni.
Minä remontoin eli teen pimeitä hommia kaverille. Tienaan 400 euroa kun teen homman valmiiksi viikonloppuna.
Mitä! Eihän meidän rumien miesten pitäisi osata mitään:) Ainakaan hyödyllistä:)
Ryyppään tänään jja kasvatan kaljamahaani