Mitä teet perjantaina

Viikko mennyt äkkiä ja huomenna taas perjantai ja viikonloppu edessä. Onko perjantai suunnitelmia?
17297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Perjantaina pleikka ja viina
Lauantaina runkku, viina, pleikka
Sunnuntaina runkku, porno, pleikka

1Äänestä

Perjsntaina aamulla olen viel töissä, mutta iltapäivän aikana kotiudun.

Ihan ensalkuun pari koneellista olis pyykättävää ja kaupassa pitäs käydä ostamassa viikonlopuks sapuskaa, ko jääkaappi on ihan tyhjä. (sellanen 2.5 viikkoa töissä)

Katit jää porukoille hoitoon, kun ensviikolla arkipäivinä telakalle laittamaan laivoja talvikuntoon, joten pikasen purtavan jälkeen varmaankin köllähdän sängylle hetkeksi lepäilemään ja kuuntelemaan musiikkia.
Tulee varmaankin viestiteltyä kuulumisia tapailemani naisen kanssa ja mallattua vielä yhteinen aikataulu lauantain tapaamiseen.
Suihkun jälkeen sitä vois käydä hemmottelemassa itteään pitzalla ja kävelylenkillä kattelemassa mitä ihmeellisyyksiä lumi onkaan saanut luonnossa aikaan.

Illaalla, mikäli sitä ei ole jo ihan naatti, tulee varmaan koneella ja istuttua ja pelaiötua EVE:ä.

Äänestä

Menen firman pikkujouluihin vetämään lärvit, niin kuin kaikki ei niin kiltit ja kunnolliset miehet ja naiset tapaavat tehdä.

Äänestä
  • Meillä ei firmassa enää pidetä pikkujouluja, kun yks toi monta kassillista viinaa sinne ja sit juostiin alasti siellä käytävillä yms.. siihen loppu ne.

    Äänestä

  • sinkkumies-- kirjoitti:

    Meillä ei firmassa enää pidetä pikkujouluja, kun yks toi monta kassillista viinaa sinne ja sit juostiin alasti siellä käytävillä yms.. siihen loppu ne.

    Minä muistan entisen työnantajan pikkujoulut viime vuosituhannen lopulta, johon yksi kaveri kävi hakemassa kotoaan haulikon, kun tuli pientä kinaa. :-)

    Äänestä

Palstalle mikään suunnitelmani.

Äänestä

Töistä kotiin. Sit mökille. Mökki ja sauna lämpiämään. Tuuppaan mönkkärillä lumet. Muutama tuutinki illalla tv.n ääressä ja lauantai aamuna metälle.

Äänestä

En varmaan mitään... Lauantaina sukujuhlat eikä viitti rapuloissaan sinne mennä.

Äänestä

Tallustan ulkona, sitten yövyn pesän tapaisessa.

Äänestä
  • ...ja pesällä tarkoitan yöpymispaikkaa enkä mitään kaksimielistä.

    Ihan vain tiedoksi S24:n jännäjennoille :/

    Äänestä

  • MrHedgehog kirjoitti:

    ...ja pesällä tarkoitan yöpymispaikkaa enkä mitään kaksimielistä.

    Ihan vain tiedoksi S24:n jännäjennoille :/

    Ollaanpa sitä piikikkäällä tuulella.

    Äänestä

  • flowersreally kirjoitti:

    Ollaanpa sitä piikikkäällä tuulella.

    Pakko olla ettei päädy jonkun palstalla lymyävän petonaisen pitkien kynsien saaliiksi.

    Äänestä

Perjantain ja koko viikonlopun kuten aina olen kotona ja katselen elokuvia ym. olen rauhallisesti. Alkoholi ei kuulu elämääni missään muotoa.

Äänestä
  • Siis millään muotoa korjatakseni.

    Äänestä

Minä remontoin eli teen pimeitä hommia kaverille. Tienaan 400 euroa kun teen homman valmiiksi viikonloppuna.

Äänestä
  • Mitä! Eihän meidän rumien miesten pitäisi osata mitään:) Ainakaan hyödyllistä:)

    Äänestä

Ryyppään tänään jja kasvatan kaljamahaani

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Donald-Trump kirjoitti:

Viikko mennyt äkkiä ja huomenna taas perjantai ja viikonloppu edessä. Onko perjantai suunnitelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu