Ihossani on epätasaisuuksia ja olen kokeillut salisyylihappoa sarjahoitona ja ostin neulatelankin jolla olen nyt kolmisen kertaa vetänyt. Ihossa ei ole mitään muutosta parempaan, vaikka arvet eivät edes ole mitään syviä. Aivan niinkuin en olisi tehnyt yhtään mitään. :(
Miten muut ihmiset ovat saaneet näillä tuloksia ja minulla ei vaikuta mitenkään? Tuo salisyylihappo oli 30 % eli kuori kuitenkin kohtuu mukavasti. Mä en vaan jaksa enää yrittää mitään. Olen tuomittu elämään tämmösenä arpinaamana. :(
Miten tämä on mahdollista??
6
256
Vastaukset 6
- åäouyhttyjkll
Jos on rahaa, kokeile TCA hoitoa. On sen verran vahvaa että pitäs auttaa. Ja tollanen neulatela ei tee kolmessa käyttökerrassa vielä tuloksia, en ainakaan usko niin.
- enkestäenää
Liian kallista mennä ammattilaiselle. Tilasin joskus viime vuonna itselleni kotiin tuota TCA-happoa, mutta en tohtinut laittaa koko naamaan sitä.
Onko joku uskaltanu laittaa koko naamaan ja jos, niin millä laitoitte tai millä konstin?
- Vapahtajanisinkkipasta
Kokeileppa sinkkipastaa.
Itse laitan sitä joka ilta aknearville ja kyllä toimii! Se nopeuttaa ihon uusiutumista vahingoittamatta sitä, toisin kuin mainitsemasi hoidot, mitkä kuulostavat aika rajuilta. Ihosi voi mennä entistäkin pahempaan kuntoon.
Kuorin vielä kasvot kevyesti aamulla konjac sienellä/kevyellä kuorinta aineella, ettei kuollut ihokerros tuki huokosia.
Sinkkipastaa saa apteekista, olisikohan ollut lähellä 10€ tuubi. On myös olemassa sinkkivoidetta samanlaisessa, aavistuksen vaaleammassa tuubissa, mutta en koe sillä olevan juurikaan vaikutusta (kerran kiireessä ostinkin sitä), eli ole tarkkana että ostat varmasti 400mg sinkkiPASTAA.- enkestäenää
Kiitos vinkistä!!! Täytyypä ostaa tuota ainetta. :)
- degcngdd
Tuota neulausta pitää tehdä säännöllisesti kuukausien ajan ja sitten vasta alkaa tulokset näkymään. Kärsivällisyyttä! Kolme kertaa ei tietenkään näy vielä missään.
- turhaatouhuakotona
Mitä jos menisit ihan ammattilaisen käsiin? Kunnon hapot? TCA? Tai laserhoito?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861436
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä381125Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk22895Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita157740Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13720- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja196664Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39558