Sebastian Tynkkyselle syyte kiihotuksesta

Syyttäjä kiihottui Tynkkysen facebook kirjoituksista.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/20161111200026273_uu.shtml
49174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 49

Vanhimmat

No voi sun ............................................. !!!!!

1Äänestä
  • Kiihottuneen odotan tarkempaa tietoa siitä, mistä nyt pitäisi kiihottua.

    1Äänestä

  • SeFASISTIan Tynkkynen on syytteensä ansainnut!

    Äänestä

  • SeFASISTIan kirjoitti:

    SeFASISTIan Tynkkynen on syytteensä ansainnut!

    SULLA joutua TOTUUDEN silmien eteen, joille et pysty valehtelemaan mitään, kun TOTUUS lyö tosiasiat sulle pöytään !

    Vieläköhän sen jälkeen huutelet tuomioita totuuden puhujalle ?

    Äänestä

Aika kipakkaa pakkasta pitää... johtuukohan tämä Trumpin vaalivoitosta?

2Äänestä

Nythän näitä syytteitä tulee, kun kertoo mielipiteensä Facebookissa.

Toista oli ennen kun ei ollut Facebookia.

1Äänestä

Kiemunki, Hakkarainen, Tynkkynen, Immonen... Persujen sanomisia syynätään...

Maassamme on eliittiryhmä josta ei saa sanoa mitään koska aina joku pahastuu?

Oliko joskus puhetta sananvapaudesta - mitähän se on?

1Äänestä

Suomi-ressukka on suvakkipaskojen vallassa. Onneksi Putin avaa kohta rajat pakolaisvyörylle eikä Natokaan tule meitä ikinä pelastamaan. Mitäs sitten tehdään Orpo ja kumppanit?

1Äänestä

itseasiassa Tynkkyselle kaksi syytettä!

Pelle mikä pelle!

Äänestä
  • SOITTAA paskallehaisevaa suolenpätkääsi yhteiskuntamme harvoja toden puhujia "pelleksi"- vaikka itse et osaa paskapöntön kantta sulkea, vaan höyryytät ripulisi ympäri seiniä !

    Tynkkynen sentään on julkituonut täysin rehellisesti selville saamiaán tosiasioita -jotka kestävät kriittisenkin arvostelun, ja jotka eivät ole edes vihapuheita, vaan täyttä totta !

    ja siitä kiihotuspuheista-haistakaa jo pitkät paskat TE saatanan ääliöt-että kehtaattekin-HYI HELEVETTI !!!

    Äänestä

Suomessa on järkyttävä henkinen krapula ja lama, sen huomaa, kun katselee Suomea näin ulkopuolelta. Pelkkää matujuttua aamusta iltaan ja ihmisten sanomisten kyttäämistä. Kaikki kriittisyys halutaan kitkeä. Mitä sillä kuvitellaan saavutettavan? Minä tiedän vastauksen, sillä pyritään peittämään poliitikkojen tekemät karmeat virheet ja laiminlyönnit. Keskittykää nyt hitossa jo olennaiseen eli mistä saatte sitä työtä ja jaettavaa. Näin ette voi jatkaa enää montaa vuotta.

1Äänestä
  • Suomalaiset eivät saa edes kiihoittua näiden mamujen todellisista tekemisistä joissa esim. pahoinpidellään Suomalaisia koululapsia tai raiskataan ja poltetaan Suomalaisia naisia ja tyttöjä. Joku tolkku on tähän Suomalaisten syyttelyyn tultava ja pian. Eipä ole tuo Opetusministeri kommentoinut mitenkään tuota Nurmijärvellä tapahtunutta pahoinpitelyä. Että silleen.

    1Äänestä

  • Täysin sairasta.
    Sikamaista.

    1Äänestä

Tulis jo ne vaalit

1Äänestä

Suomi taantuu myös henkisesti ja moraalisesti! Nyt ollaan jo pahemmassa jamassa kuin aikoinaan Salama-tapauksessa. Jotenkin ollaan vaan ajauduttu alennustilaan, jossa islam-niminen aavikkouskonto tapoineen ja riitteineen on saatettu oikeuslaitoksen erityissuojelukseen. Tavallinen kansalainen ei voi muuta kuin päätään puistellen ihmetellä tällaista menoa. Yhteenvetona tästä noitavainomaisesta Tynkkysen tapauksesta voi todeta, että Suomessa saa ihan vapaasti pilkata kristinuskoa (Voidaan vaikka heittää Raamattu lattialle tv-lähetysyleisön edessä!) ilman, että pilkkaajalle koituu mitään oikeudellisia seurauksia. Mutta "jumalauta, jos näillä lakeuksilla" pilkataan muhamedia ja tänne kuulumatonta islam-kulttuuria, niin oikeuden (muslimi)koura tarttuu lujasti kiinni!

1Äänestä

Voi että sentään. Mihin meidän oikeuslaitoksen syyttäjäkunta joutuisikaan ilman Sebastian Tynkkystä ja Teuvo Hakkaraista? Saisivat pyöritellä peukaloitaan aamusta iltaan.

1Äänestä

uskokaa jo homo poliitikko ei saa vastustaa uskontojen homo vihaa vaan siitä tuomitaan suomessa?

1Äänestä

Tynkkynen oli median lemmikki pari vuotta sitten kun meni Soinia arvostelemaan, nyt on mediakin kääntänyt takkinsa, enää ei Tynkkystä faniteta eikä olla lentokentillä vastassa :D

1Äänestä

ISIS on kutsuttu kylään, pitää olla vaan hiljaa ja odottaa.

1Äänestä

Miettikääs, Suomeen tuli viime vuonna 13500 paperitonta vierailijaa ns. turvapaikan hakuun, joiden maahantulotavasta tai -paikasta viranomaisilla ei ole harmaata aavistusta. Onko tällainen maa turvallinen paikka? Mikä virkaa on passilla ja viisumeilla, pelkkä byrokratiaa ja pelleilyä?

1Äänestä

Persujen tuleva ääniharava.

2Äänestä

Seuraavien ek-vaalien perussuomalaisten kuninkaallisen kovia ääniharavia: S Tynkkynen, L Huhtasaari, S Elo, T Hakkarainen, J Eerola, TPackalen, V-M Saarakkala, S Terho, V Ruoho. Ainakin nämä tässä vaiheessa ja varmasti lisää tulee.
Ps tulee saamaan aivan hillittömän voiton, sillä Suomi on nyt siinä jamassa, että täälläkin pitää suunnan muuttua kuten jenkkilässäkin. Kehitysmaamuslimimatutus täytyy lopettaa!
Niin, T Soini jäänee pois eduskunnasta ja uusi puheenjohtaja löytyy ylläolevasta joukosta.

1Äänestä
  • Uusi pj on puolustusministeri Niinistö!

    1Äänestä

Soini: yksittäistapaus

Äänestä

Demarikansanedustaja saa julkisesti haukkua ministeriä rosvoksi. Jos ministeri syyttää Trumpismista, niin se on sitten uhriutumista.

1Äänestä
  • Pervo saa heitellä raamattua suorassa tv-lähetyksessä. Kenenkään uskonrauhaa ei loukkaa, eikä kukaan kiihotu.

    1Äänestä

Olen kiihottuneessa tilassa nyt taas, mihin voin nostaa rikos-ilmoituksen tämän johdosta?. Tämä peli ei vetele!. Selvää vihapuhettakin ilmenee, se on syytteen paikka se.

Tämä impivaaralaisuus nyt vaan ei voi enää jatkua. Mielipide sekin mutta lienee väärä, johtaako syytteeseen?.

Täytyykin tarkistaa yleltä mikä on sallittu jotta välttyy syytteiltä. Vaikuttaa siltä että kun alan hehkuttamaan kritiikittä maahanmuuttoa, monikulttuuria ja sukupuolineutraalia niin syytettä ei kuitenkaan ehkä tulisi..

1Äänestä

Stalinilla oli tapana sanoa, että syyllinen on saatu kiinni, keksikää sopiva rikos.

1Äänestä
  • Yleensä rikosnimike oli kansanvihollinen.

    Sellaisen kohtalo oli karu. Niskalaukaus NKVD:n kellarissa.

    1Äänestä

Kunnallisvaalit tulossa, näitä suvakkien järjestämiä persuajojahteja tulee viellä enemmänkin...

1Äänestä

KERTOMINEN NYKYÄÄN VIHAPUHETTA ???

ONKO TOSIAAN MEIDÄN ns. OIKEUSLAITOKSEMME TÄYSIN HOURAAVAN SEKOPÄISEN IDIOOTIN TASOLLA !!!

JÄRKIHÄN SEN SANOO- että maahamme tulijoitten ON KUNNIOITETTAVA TÄMÄN MAAN LAKEJA,SÄÄNTÖJÄ- muuten lentää niskaperseotteella ULOS- ja VÄLITTÖMÄSTI !!!

Mutta tämän maan oikeuslaitos- MIKSI SE EES PITÄÄ ITSEÄÄN ns. OIKEUSLAITOKSENA !!!
PITÄÄKÖ MEIDÄN HÄVETÄ SITÄ LAITOSTA ja PORUKKAA !!!

1Äänestä

ILMOITTAKAA KAIKKI-jotkaKIIHOITTUVAT KANSAN RYHMÄÄ VASTAAN-TYNKKYSEN TOSIPUHEISTA !!!

ILMOITTAUTUKAA KIIHOTTUNEET- KERTOKAA SIITÄ !!!

1Äänestä

Poliisi vei matujen uhkaileman naisen putkaan Otanmäellä 8. marraskuuta! (Video)
Poliisi ja Otanmäen vastaanottokeskus luottavat turvapaikanhakijoiden sanaan ennemmin, kuin suomalaisnaisen!

Suomi Ensin -aktivisti Marco de Wit selvitti asiaa, ja asia oli mennyt, kuten mies kertoi:

Turvapaikanhakijat näyttivät kurkunleikkauskäsimerkkejä Otanmäellä koiraansa ulkoiluttavalle Jaanalle, joka ilmoitti asiasta SPR:lle.

Samana iltana poliisi hyökkäsi Jaanan kotiin tämän nukkuessa. Poliisi pidätti Jaanan ja uhkasi myös tappaa tämän koiran.

Jaana vietiin yöksi Kajaanin juoppoputkaan. Tämä siitä huolimatta, että Jaana tarvitsi sydänlääkkeitään.

Juoppoputkaan sulkemisen syyksi ilmoitettiin, että Jaana oli koiransa kanssa uhkaillut ja herättänyt pelkoa turvapaikanhakijoissa.

Poliisi ei antanut Jaanan soittaa asianajajalle. Poliisi myös kieltäytyi ottamasta vastaan rikosilmoitusta uhkailevista turvapaikanhakijoista. Jaana pääsi vapaaksi tänä aamuna.

Turvapaikanhakijoille ei ole tapahtunut mitään, vaikka he olivat esittelleet kurkunleikkauskäsimerkkiä Jaanalle.

Poliisi ja Otanmäen vastaanottokeskus luottavat turvapaikanhakijoiden sanaan, vaikka syyskuussa kaksi turvapaikanhakijaa hyvin julmalla tavalla murhasi otanmäkeläisen kylän rauhallisimpana miehenä tunnetun Arto Mikkosen.

Onko poliisijohdosta ja ministeriöstä (murhan aikaan vokin johtajana toimi persuministeri Pirkko Mattilan aviomies Pekka Mattila) tullut ohjeet vähätellä edelleen turvapaikanhakijoiden rikollista ja uhkaavaa toimintaa ja syyllistää paikallista väestöä rasisteiksi?

Jaanan miehen kuvaama video: https://www.youtube.com/watch?v=UY4Ny02LkZ4

http://mvlehti.net/2016/11/09/poliisi-vei-matujen-uhkaileman-naisen-putkaan-otanmaella-8-marraskuuta-video/

1Äänestä

Sipilä valtakunnanoikeuteen maanpetoksesta.
Kutsui 36000....n.50000 Ruotsin pahinta "pakolaista" taloonsa.

1Äänestä

Naurettavaa että tällaisiin tuhlataan poliisin itsensä valittamia vähäisiä resursseja.

1Äänestä

Tämä on toki paljon pahempi rikos kuin kantaeurooppalaisten lasten joukkoraiskaaminen. Kyllä niillä pillut ja perseet kestää. Sen tiedän, on ne niin sitkeitä. Meillä kulttuuriväellä ei kuitenkaan pää kestä tämän natsisian kommentointia. Eikä sitä kestä keskivertomuslimikaan. Köyden jatkoksi vaan.

1Äänestä
  • Tuo oli aivan asiallinen kirjoitus. Millainen pölhökustaa nostaa tuollaisesta syytteen?

    1Äänestä

  • jokunyhverö kirjoitti:

    Tuo oli aivan asiallinen kirjoitus. Millainen pölhökustaa nostaa tuollaisesta syytteen?

    Kaikki ylemmän korkeakoulututkinnon omaavat. Paitsi Tynkkynen.

    1Äänestä

  • Mielipide=rikos

    Äänestä

totuuden puhujista ei vaan pidetä suomessa sitten vielä ihmetellään miksi kansa alkaa purnaamaan nämä kaltoinkohtelut kiertävät vapaasti netissä?

https://www.youtube.com/watch?v=nrBG0ZVib_o

1Äänestä

jahka tää sota on ohi
nuo syytteet tullaan mitätöimään
ja niitä tutkitaan hallinnon ylilyönteinä ja virheinä

Hallinto on demokratia ja demokratiassa
hallinnon eri osien tehtävä on kommentoida
maan tilaa eri näkökulmista
Nyt näillä syytöksillä pyritään tukahduttamaan kaikki arvostelu,
joka EI OLE DEMKRATIAN MUKAISTA.

Kuka täällä saa arvostella, jos jopa hallinto itsesensuroi
jopa omien edustajien sanomiset laittomina?
TILANNE ON ABSURDI.
Suunta on todella pelottava
ja se on pysäytettävä.

1Äänestä

Miksi tietynlaiset (ja varsinkin tiettyjen henkilöiden) mielipiteenilmaisut ovat kiellettyjä? Eihän mielipide vahingoita ketään.

1Äänestä

Oliko nuo ihan kiihottuneita kiihotuksesta?

1Äänestä

Joudunko syytteeseen kun kerron että joulupukkia ei ole. Samanlaisia satu olentoja ovat allah ja Jumala. Kuinka taruolennon palkkaamisesta voidaan syyttää.

1Äänestä
  • Pääsiäispupua tai hammaskeijua tai vastaavaa taruolentoa ei saa pilkata. Sehän on kauheaa vihapuhetta.
    Joku villin lännen sheriffiä leikkivä pikkupoika/pelle puuhailisi kansainvälisen "wanted-etsintäkuulutuksen" ja voisi näköjään hakea vaikka yli 10v vuotta vankeutta kiihoittamisesta ja vihapuheesta pääsiäispupua tai hammaskeijua tai vastaavaa taruolentoa vastaan.
    Sairasta.

    1Äänestä

Saivatko kiihotuksen kohteena olleet sarjaorgasmeja?

1Äänestä

Sananvapauden rajoittamisyritykset toimii juuri päinvastoin, vastustus päättäjiä ja matuja kohtaan lisääntyy entisestään. Tynkkynen kuten mutkin puhuu pelkkää asiaa musuista, onko totuus niin paha ettei sitä saisi kertoa. Ja miksei kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneita laiteta heti maasta pois, miksi niiden annetaan jäädä piileskelemään, kirkko vielä elättää verovaroin ja spr lahjoitusvaroin, ei niitä laittomaan toimintaan ole tarkoitettu.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


khghbh kirjoitti:

Syyttäjä kiihottui Tynkkysen facebook kirjoituksista.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/20161111200026273_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu