https://www.tokmanni.fi/productresources/pic1_big/6438114924839.jpg
Nämä halpatavarataloissa esim.Tokmannilla myytävät punaiset ja valkoiset öljykynttilät on muuttuneet todella huonolaatuisiksi.Mitähän niille on tapahtunut?Kynttilöiden sydän on nykyään selvästi ohuempi kuin ennen ja se palaa kituliaasti, hyvä ettei ihan sammu.Liekki on suuressa kynttilässä, lähes yhtä onneton, kuin tuikuissa, ehkä jopa mitättömämpikin.Pitäisikö tälläisen liekin sitten näkyä sen paksun muovikuoren läpi?Ei tosiaankaan näy!En aio ostaa enää ikinä näitä kituen palavia kynttilöitä hautalyhtyihin, enkä kotipihan lyhtyihin.
Ne olivat ennen paljon laadukkaampia ja liekki valaisi hyvin sen muovikuoren läpi.
Miksi kaikki pitää aina pilata, tälläisillä tuotemuutoksilla?
Kotikullan öljykynttilät muuttuneet huonoiksi
Pettynyt.tuotteeseen
1
418
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitos kommentista. Samaa mieltä. Sydänlanka on liian ohut ja hyvä kun saa sen syttymään 48 h muuttui kahteen tuntiin... Kyllä nämä jäävät tulevaisuudessa meiltäkin hyllyyn!
- Anonyymi
Ovat kyllä tosi huonolaatuisia, samaa mieltä. Kynttilöiden hinnat ovat nousseet parin vuoden sisällä tosi paljon. Johtuu kuulema raaka-aineiden hintojen noususta. Silti en enää sorru Tokun kynttilöihin. Tänä talvena poltan vain yhdessä lyhdyssä parempilaatuisia (=kalliimpia) kynttilöitä harvemmin☹️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358