Paras kynsilakka?

Kristiina1998

Minkä merkkinen on paras kynsilakka?

10

3697

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laila1991

      Mun suosikki kynsilakka merkit on :Lumene,Chanel ja Rimmel.

    • Veera1992

      Olen kokeillut montaa merkkiä. Ja suosikki merkkini ovat:Dior,Lumene ja Isadora.

    • an_gel

      O•P•I ja Lumenen Natural code ja Gel effect sarjat ovat mielestäni parhaita. IsaDora on muuten hyvä kosmetiikkamerkki, mutta kynsilakan tuppaa kuivumaan. Hyvä, litteä sivellin niissä kyllä on.

      Niin ja uusi löytö, Essencen top coat on aivan mahtava! Super kiiltävä, kuivuu hyvin ja levittyy tasaisesti. Loistotuote hintaansa nähden.

    • kynsilakka-asiantuntija

      siis kyllähän sen pirkan tai rainbowin kynsilakka on parasta ja silti aika halpaa. sehän on tutkimustulos www.pornhub.com Tuolta noin nettikauppaan linkki ja tässä tutkimukseen www.redtube.com

    • Huippulakka

      Artistic - ei ole olemassa parempaa! Alus- ja päällyslakan kanssa kuiva 10min:ssa (välissä 2*väri)!!

    • Diks

      IsaDora on hyvä ja yllätys yllätys Rimmel kokeil arvoinen.

    • Nimetönlakka

      Mulla ei pysy kyllä mikään lakka. Taidan olla aikamoinen touhuuja, enkä osaa varoa yhtään kynsiä, kun teen kotitöitä. "Ammattilaisen" tekemä geelilakkaus lähti lohkeilemaan vuorokaudessa. En tiedä oliko sitten tekijä tai tarvikkeet parasta laatua, mutta hukkaan meni se työ. Päätin sitten ostaa uudet essencen lakat (aluslakka, väri ja päällyslakka) Vuorokausi meni, niin jo oli yhden kynnen lakka lohjennut..

    • Iiris2
    • Lumosonparas

      Lumos alus- ja päälkyslakka. Väliin se oma suosikki.

    • Lumosonparas

      Lumos! Osta Lumos alus- ja päällyslakka niin voit käyttää välissä mitä tahansa värilakkaa.

      Koko hoito on kuiva 10min (aluslakka, 2xvärilakka ja top)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      160
      10235
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      53
      2789
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      78
      2495
    4. 84
      2328
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2066
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1888
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1372
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1335
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe