joku ätmi taas hypännyt junan alle
voi_voi_
1599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Naisella on valtaa tässä maassa.
Toi on muuten totta!
Paljon hiljaista valtaa.
Nainen kuuluu ja näkyy kaikkien parisuhteessa elävien miesten taustalla halusipa mies niin tai ei ja sitäkin enemmän nainen kuuluu ja näkyy sinkkumiesten elämässä!
Eiks o säälittävää. :D
Mulla on niinpäin etten jaksa elämää miehen kanssa. Hyppään mielummin sillalta kuin "hoivaan" ja viihdytän miestä ja annan aikaa miehelle. En ole ikinä ollut näin onnellinen kuin nykyisin kun edes mielessäni ei asu yhtäkään miestä.
Kokemusta on keskitason miehistä ja jännämiehistä, molempien kanssa asunut ja todella raskasta ollut.
Sanoisin että juna on hypännyt atmin päälle. Junan alle on vaikeaa hypätä, koska hyppy suuntautuu enimmäkseen ylöspäin. Junan päälle hyppääminen ois helpompaa.
Eli atm on siis syöksynyt tai sukeltanut junan alle tai hypännyt liikkuvan junan eteen
No miksi piti haukkua sitä ätmiksi, ei semmosta juann alle hyppäämättä kestä
Yleensä junan eteen maassamme hyppää nainen eli atn.
Kiinassa Taivaallisen rauhan aukiolla panssarivaunun eteen hyppäsi 1989 puoleksi tunniksi joku opiskelija
Itsenäisyyspäivän sotilasparaateissa maassamme tankin alle heittäytyy yleensä sotaveteraani.
Ätmi mieli maassa oottaen, veeärrää,
mikä sull' on aateeäm,
kun et enää jaksakaan,
hyppää pois, hyppää pois, hyppää pois.
Heikot sortuu junan alle, jätkä senkun porskuttaa
Yksinäisyys kalvaa mieltä ja ei sitä lopuuttomiin monet kestä ilman rakkautta ja sitten ne menee junan alle kun tajuavat ettei kukaan tule niitä koskaan rakastamaan. Ja kaksi pikku juttua, rumuus ja lyhyys saa naiset hylkimään miehiä ja tietenkin se masentaa miehiä. Pitkät komeat miehet on niitä jotka ovat täysi kymppejä naisten mielestä.
Aika usein tulee mietittyä että pääsisi jo pois tästä maailmasta mutta sitten ajatus etenee siihen että pääseehän täältä pois ihan varmasti joskus. Siinä vaiheessa alkuperäinen radikaali ajatus onkin jo muuttunut pelkäksi aikataulukysymykseksi eli kyseessä ei olekaan enää sen kummempi toimenpide kuin jokin vääjäämättömän nopeuttaminen. Sitten sitä taas elää...kunnes seuraavan kerran miettii saman asian uudelleen.
Ihan turha kiirehtiä. Elämä on turhan lyhyt muutenkin
parempi mennä veneen, kuin junan alle
Jaksaa JaksaaJos on toimivat kädet :))