Seurustelin nuorena miehen kanssa, jota rakastin ja joka rakasti minua. Erosimme vain siksi, että en pystynyt moraalisista syistä hyväksymään hänen elämäntapaansa. Enkä hyväksy sitä vieläkään. Myöhemmin kuljimme eri teitä, hänellä oli uusia naisystäviä, minäkin menin naimisiin ja sain lapsia. Hän kuoli melko nuorena.
Kaikesta huolimatta VIELÄKIN RAKASTAN HÄNTÄ!!!!! Omalla tavallani rakastan myös aviomiestäni, mutta kyllä tämä toinen mies oli se oikea rakkaus minulle.
Elämäni rakkaus
3
630
Vastaukset
- Oletkoaivanvarma
Mitä mitä....🎓🎒🌏🚙🚨🚭🚥
- 4573
Sinulla on vähän samanlainen tarina kuin minulla. Jätin nuoruudenrakkauteni omien ongelmieni takia. Menin kuitenkin avioliittoon toisen miehen kanssa, ja sain lapsen hänen kanssaan. En ollut nähnyt nuoruudenrakkauttani kahdeksaan vuoteen, kun kuulin, että hän oli tehnyt itsemurhan melko nuorena. Ja minäkin rakastan häntä vieläkin. En koskaan ole pystynyt unohtamaan tätä miestä. Ajattelen häntä edelleenkin joka päivä.
- MissYouu
Minullakin hieman näin..kaikessa ujoudessa en vaan koskaan seurustellut tämän tyypin kans. Piti iskeä mutta jännitin liikaa. Tiesin että hänkin oli ihastunut minuun sillä vilkuilimme koulussa puolin ja toisin.
Nyt tuosta on jo yli kymmenen vuotta, olen alkanut näkemään unia että lähestyn häntä ja hän näyttää samalta kuin silloin. Joskus hän on yksin, joskus unessa on luokkakavereitamme. Unissa mietin että kerron nyt pitäväni hänestä ja haluaisin seurustella.
Olen aviossa ja onnellinen mieheni kanssa.
Kai nämä unet ovat "vanha suola janottaa" tai minua askarruttaa olisimmeko lopulta edes seurustelleet tai kauanko suhde olisi edes kestänyt.
Olen alkanut miettiä, miten pääsen tästä yli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?2012518Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1111271Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1835164Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373803Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1973614Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss563307Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092964Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky162823Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie942295Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy192025