Tuolla olisi pari menopeliä jotka kiinnostais. Onko kokemuksia ko.puljusta?
Autoscandic klaukkala? kokemuksia?
22
2766
Vastaukset
- FAKt0i
Noh, ko.pulju on virallinen autoliike, joka myy käytettyjä autoja, eli lähtökohtaisesti turvallinen (liikkeen virhevastuut) paikka hankkia käytetty auto. Käytetty auto kun on aina yksilö, hyvässä ja pahassa, kulumineen ja ominaisuuksineen, sellainen kannattaa aina ennen ostopäätöstä itse tutkia ja koeajaa. Vain näin voi saada käsityksen auton ominaisuuksista ja varmistuksen itselleen, että auto on itselle sopiva ja kunnoltaankin vielä kelvollinen.
Tämäkään ko. pulju ei valmista autoja, eikä tietääkseni liene ko. pulju yrityksenäkään myynnissä, joten itse ko. puljusta kokemukset eivät hyödytä sinua tai ketään muutakaan käytetyn autoyksilön ostajaa mitenkään.
Villi ehdotus:
Olisiko mahdollista, että ottaisit vaikkapa puhelimitse yhteyttä ko. puljun henkilökuntaan, tiedustelisit sinua kiinnostaville parille menopelille koeajo- ja tutustumismahdollisuutta ja kipittelisit ko. puljuun koeajolle ja vaikka ihan ostoksillekin? Molempia sinua kiinnostavia menopelejä ei liene pakko ostaa, joten valitset niistä sinulle sopivamman tai jos kumpainenkaan ei miellytä, jatkat päivää muina miehinä. Tai naisina.- pekkape
auto jari sport hammaslahti erittäin tasokas liike tulkaa kauempaa, hienot ensiluokaiset autot pienet km määrät hyvä palvelu. Takuuvarmat autot
- sulovilen
Autokauppias kusettaa aina, yöllä ja päivällä ja talossa ja puutarhassa!
- joonääspäivää
Kiitos vastauksista. Täällä saa vaan lukea kaikenmailman kauhutarinoita eri firmoista niin ajattelin kysästä. Google kun tuo tälle sivustolle aika usein.
- ParkkonenTapani
Esiintyy vissiin protestilistalla verojen maksamatta jättämisestä 09/2016, mutta ehkä ne on ajantasalla nyt. Tietenkään ei paranna mielikuvaa yrityksestä tai oikeastaan yrittäjästä.
- aaskaap
Outo paikka. Tosi outo toiminta.
- naisenakaupoilla
Ostin auton kyseisestä puljusta ja silmään kustiin minkä kerkisivät. Autossa vika myydessä, jonka peittivät jättämällä mm. auton käymään valmiiksi pihalle koeajoa varten, jolloin mittaristoa koskevaa vikaa oli mahdoton huomata. Pääsin, myös itse korjauksessa maksumieheksi jne. eivät halunneet korjata muita vikoja. Ala arvoista toimintaa, kun lähtökohtana jo asiakkaan kusetus ja korjauskulujen hoito omassa firmassa tietysti asiakkaan piikkiin.
- AllerTietenkin
Onko mones sadas alotus minkä teit? Kyllähän näillä joka vitun liikkeen kokemusten kyselyillä on vaan ja ainoastaan yksi tarkoitus, ohjata porukka tänne suomi24:n sivuille lukemaan mainoksia jne. Miettikääpä kuka noita aloituksia tekee ja kuka niistä hyötyy..
- Seppis67
Se on varmasti juuri näin!
- Franche
Kävin liikkes ostaan auton. Koeajo Klaukkalan keskustaa ja liikkeelle takas. Auto kulki hyvin jne. Koeajo kotiipäi oli hyvä ei paha ostos.
- tietoa-on
Paskan sait...
- fakta11000111
Kusettaja porukkaa koko saatanan puljun sakki,verot pystyssä ja kaikki muukin,kiero kuin korkkiruuvi....
- kullia_suuhun_mulkku
Auton käyttömaksua voi olla se perinteinen 13euroa edelliseltä omistajalta maksamatta ja sinä siitä pillastut VEROT PYSTYSSÄ huutamaan?!Hohhoijaa...
- anna.tassua.jobbari
Ei koskaan yhteyttä autojobbariin puhelimella, vaan AINA sähköpostilla. Näin jää dokumentit näkyviin, mitä jobbari romuautostaan asiakkaalle valehtelee.
- ROMUTTAMO
ÄLKÄÄ OSTAKO MITÄÄN KOKO KUSETTAJALTA LUPAA ALUSSA TULLA VASTAAN JOS TULEE VIKAA SITTEN EI USKALLA EDES VASTATA PUHELIMEEN VISSIN LÄHTI TUUSULASTA KUN OLI HUIJANNUT TARPEEKSI.
- EI_TAKUU_
Jos ostaja kuvittelee käytettyyn autoon takuun, vastaantulot on jo kauppaa tehdessä täysin turhia lupauksia. Ostaja kuulee usein ihan omiaan.
Myyjä voi sanoa: Jos ilmenee virhevastuuvikoja, tulemme vastaan korjauskuluissa.
Takuu-uskovainen kuulee: Takuulla korvaamme kaikki myöhemmin ilmenevät uudesta poikkeavat ominaisuudet.
- Googleta
Yritys hakeutunut konkurssiin, mutta silti tekee kauppaa... Varmaan riittävä syy kiertää kaukaa koko pulju.
- sutkit
Ihme kun ei näkynyt koko virmaa enää nurmijärven autoliikkeissä mullakin on jotain kysymiksiä täytyy kysellä ulosotto mieheltä koska romu reallisoidaan
- Joopajooj
Löytyy kyllä sama pulju samasta osoitteesta eri nimellä vaan. . .
- yrittäjät.pärjää.aina
Mitäpä sitten? Uusi Oy, uudet kujeet ja vanha Oy kuopattu. Elämä on.
- hehehh
Uusi Oy, vanhat kujeet. Oikeat yrittäjät pärjää, tuollaiset ei..
- mannerheim
hullu liike ostin auton olin maksanut melkein koko auton 400e maksamatta niin tuli sähköposti että olen varastanut auton että tekee rikosimoituksen kohta liike oli konkassa nyt siellä on uusi nimi samassa osoiteessa näky olevan sama johtaja ja myyjä joku soila ja kämärä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937918
- 403792
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321093Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281023Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31802Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10800Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749