Soini petti nyt viimeisen kerran äänestäjänsä. Ensi vaaleissa tavataan.
Perseet äänesti tt-leikkauksen puolesta!!!
työtön.perheenisä
67193
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Tämä oli viimeinen niitti, perseet hävetkää.
Nii oli lähetäänkö demukoihin vai vihervassareihin?
Perseet saa vetää käteen!
naurattaa kun näkee noita persuja.
http://www.iltalehti.fi/fiidifi/201512100125433_fd.shtml
Tottakai tavataan ketäs aatelit äänestää demukoita?
Mitä se sulle kuuluu? Pidä vaan huolta omista asioistasi perseinari.
Ei ku mieki aateli vaitaa persut pois kute siekii lähetääks vihreisiin vassariksiko aatelit ryhtyy? nii ja siellä vaaleissa sitten tavataa kuten ehdotit.
Älä lässytä kokoomuslainen.
Seki viel äsken oli viel perseinarii nopsaa se takki teikäl käänytyilee joka puoleen kojullako myö sit juostaa ja nähdää vaaleissa vai joko päätiti mihin siirytään?
vatsa kasvaa toisten eväillä.
Soini pulskistuu ja nenäkarvat tursuaa.
Olitteko te aamulla taas hesessä timon kaa megamätöillä?
Ville niinistö ei tietenkään ollut paikalla,
suu vaahtoaa ja puhuu tyhmää
Villeboy ottaa viel tasottavia kotonaan trumppimasennuksissaan.
Oli mikä tahansa muu puolue, kun EI vain perseet.
Eli demukoihin lähhetään? Suvakkiantiiko äänestetään?
Tulevissa vaaleissa perseet häipyy poliittiselta kartalta. Kansa on saanut keppiä tarpeeksi persyilta.
Juu nihän sitä ennustettiin ennen viimevaalejakin.
Sitä keppiä on luvassa lisää oli hallitus vastuussa kuka tahansa! SILLÄ VELKA EI OLE HÄVINNYT MIHINKÄÄN! Päin vastoin joka vuosi lisää syömä velkaa,kirjailijatkin saa ensi vuona 15milj. Ns Lainastorahaa,se siis tuplataan tästä vuodesta.
Keppiä tuli edelliseltäkin hallitukselta ja kaikilta 6 puolueelta meirän vennamolaienen on vaan niin nuori vielä ettei muista niitä aikoja.
Matuille riittää rahhoo.
Sipilä tykkää karvakoivista.
Kita kii, perseapina.
Kiljukaula Sampo Terho saa hakea oikeita töitä.
suattaapa olla vuan suattaapi olla olemattakin
Älä venkuloi kokkare.
Terho on sen näköinen aina eduskunnassa puhuessaan että siltä voi pamahtaa pieru minä hetkenä tahansa.
Miekö köykkyrä hah viher vinkujiin aateli siirtyy siun kaa vai demukhinko sää nyt lähretkii? Muista vaales sit tavataan.
Mister pieruvahti hahah päivän paras meirän oma pieruvanti nään jo sun jännityneen ilmeen joka kerta kun kyyläät sampoa hahah.
Terholla on maitopasko.
Alkaa pikkuhiljaa vaikuttamaan siltä, että persut on luotu työväen vastarinnan ja liittojen murskaamiseksi.
Puheet ja teot ainakin viittaavat juuri siihen suuntaan.
Kuin SMP aikoinaan, täyttä silkkoa sisältään lopulta valtaan päästyään...
Ps. Ööh, tuo Matu-Vatu Sipilän Jussin hempeästi puhuva pää alkaa vituttamaan päivä päivältä aina vaan enemmän ja enemmän.
Olen alkanut miettimään ketä äänestää seuraavissa vaaleissa, aina vaan sama vastaus, jätän äänestämättä ellei mitään isoja muutoksia tapahdu. Ei ole yhtään puoluetta joka olisi Suomen tai Suomalaisuuden takana tai työssäkäyvien asialla. Jatkuvasti vaan leikkauksia leikkausten perään ja lisää veroja milloin sähkövero nousee tai polttonesteiden vero saatikka että auto vero nousee ensivuonna TAAAAAS 35e
Rahaa kyllä riittää laittomille maahanmuuttajille ja heidän hyysäämiseen sekä talvivaaraan.
Sitä äänestän joka kertoo lopettavansa tuon hulluuden......
Lopeta ihmeessä äänestäminen ja samalla tuo iänikuinen valitus. Ala ajattelemaan itse äläkä vain yhtä epäkohtaa kerrallaan.
..SDP ja Vasemmistoliitto saavat palkansaajien äänet..
Mutta haluavat maan täyteen halpatyövoimaa ja mamuja.
Halpatyövoima on kokoomuksen idea koska Katainen sanoi aikoinaan että Suomi tarvitsee 1.8 miljoonaa matua.
Näin se menee.
tuokin aate jo nähty.
Milloin+alatte+tajuta+että+Suomi+tarvitsee+puskurirahastoja+todella+paljon+lisää,kokonaisuudessaan+jopa+1000+miljardia+lisää+elättääkseen+tämän+kansan,pelkästään+markkinataloudesta+se+ei+elä?
Nyt+on+laskettu+että+taloudellisesti+kannattamattomia+työpaikkoja+on+n.puolet,eli+1+100+000+työtöntä+olisi+tulossa+lisää,ja+kaikkien+elättämiseksi+ei+ole+muuta+mahdollisuutta+kuin+lisätä+puskureita+riittävästi,että+maa+elää+ja+kaikki+tulee+ruokituksi.
Tämä+on+facta+,jota+ei+päästä+koskaan+karkuun,noin+isot+puskurit+on+tarpeen+että+niiden+tuotolla+n.4%+pystyttäisiin+se+hoitamaan+ja+lisäämään+niitä+kansakunnan+koon+mukaan+joka+sekin+kasvaa+tulevaisuudessa.
Joten+opetelkaa+äänestämään+sellaisia+puolueita,jotka+näin+haluaa+menetellä,okay.
Veikkaan+että+äänestysprosentti+tulee+olemaan+ennätyksellisen+alhaalla+seutaavissa+vaaleissa+nykyisissä+galupeissakin+jo+40-45%+on+nukkuvia.
"40-45%+on+nukkuvia"
No,+se+on+sitten+taas+keskoomuksen+ilomarssia+se,+jos+noin+on...
Näin+ollen+viellä+jatkunee+seuraavien+eduskuntavaalienkin+jälkeen+kokoomuksen+ja+keskustan+terrori+Suomen+kansaa+kohtaan.
Noh+glupit+on+aina+gallupeja+kuten+olemme+hyvin+saanet+nähdä+viimeaikoina+kyllä+se+äänestys+innokkuus+vähän+nousee+aina+ennen+vaaleja+mutta+kyllä+yli+40%+on+aika+iso+luku+ei+siitä+pääse+mihinkään+sehän+on+2+kertaa+sdp+puoleen+gallup+äänien+verran+kuitenkin.
todelliset säästöt osaa kyllä tehdä peruskoulun matikalla ei tarvita korkeasti koulutettuja virkamiehiä loisimaan.
Ensi eduskuntavaaleissa perseet tervataan.
Noin teemme!!
Sama uho oli viimeksikin ilmoilla.
No se on ainoa asia tässä matoisessa maailmassa.
Kaikki lorvijat heti satava TÖIHIN !
Sanoo kotona lonkkaa vetävä konjakkipieruja päästelevä kokoomuslainen.
Missä soini-säätiön rahat?
PS on ensi eduskuntavaalien jälkeen lilliputtipuolue jolla on alta viisi kansanedustajaa.
Sama juttu kun smp.llä.
odotellaan nyt rahassa ensin nuo kolme pitkää vuotta.
Ei välttämättä mene kolmeakaan vuotta...
Niin syksyllähän sen piti jo kaatua tai sinä päivän kun persut hallitukseen meni ennustajat kertoi tai kertoivat sitä ennen itseasissa että persut ei ikinä menen hallitukseen kyllä näitä ennustajia riitää.
Ei vielä oolut aika silloin mutta nyt se alkaa olla...
Samaa ne jeesus uskovaisetkin hokee jo 2000v putkeen nyt on aika merkit on selvät nyt se tullee eikä siinä mitään jaktkakee vain huvittavalta se vaan näyttää.
kumminkin joulusaarna persuista väliin
http://youtu.be/T0vM4TfVn2M
sitten vuorossa virsi.
https://youtu.be/oCErml3vbFo
Lopuksi saarna kahvit prutskakulla.
http://i.imgur.com/NKQPY8L.jpg
sitten olo onkin kuin suoraan perseestä
Soini noudatti vaan EK'sta saamiaan ohjeita. Soinin parhaita kamuja on neuvottomat neuvokset, kitisevät itkupillit.
Soini nuolee kokoomuslaisten perseitä.
Perseistä on tullut varsinainen takiaispuolue, samaa mitä soini naureskeli ikihallituspuolue rkp.stä.
Juurikin näin.
Kyllä se on 3 suurin edelleen esim. sdp jää taakse.
Yliherruus ja piiloagendat:
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/06/FB_IMG_1465990942537.jpg
aatulla on poikakin.
näkijä . Hän näki jo eläessään persujen nousun ja lopun. Näin se tapahtuu.
https://youtu.be/WDXQJTgJMPw
Suuri osa demareista luisti koko äänestyksestä, ettei vaan syytettäisi vastuun ottamisesta.