Onko pakolaiset tarkoitus laittaa vuokralle

uusiin asuntoihin mitkä on ostanu sijoittajat......

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000002213808.html
1085
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Uudessahan on paljon mukavampaa asua, kallistahan se on mutta hyvästä kannattaa maksaa.

1Äänestä
  • Luulen että Suomalaistet poliitiikot ovat meneetääneet järkensä, eivätkö tajua mitä tapahtuu suomessa?? Miksi he haluavat tuhota suomen ? He asuvat hienoilla asueeilla mihin mutiaset ei ole vielä saapuuneet, mutta luulen että heitä jonain päivänä herää muutama joka tajuaa tämän tilanteen, olen sitä mieltä että näille pakolaisille järjesteetään turvapaikat juuri näille hienoille aluueille, itehän pyytävät sitä, miksi meidän työssä käyvien pitää olla herällään koko yö ja kuunella tätä mölinää..toivottavasti Suomesta löytyy joku puelue jota vois äänestää????
    Eu sta irti meitä on enemmän kuin luulette , siis painukaa helvettiin koko valtio valta..

    1Äänestä

Kaikki on ilmaista, kun on kymmenen lasta, iso asunto ja kallis vuokra, kenen luulet vuokran maksavan ?

2Äänestä

pakolaiset on paskaaaaaaaaa

1Äänestä

Ja hyvin vähän tulee perheitä pelkkiä äijiä,jos moni ihmettelee miksi huumekauppa kukoistaa joka puolella ei tarvitse paljoa järkeä käyttää niin tietää syyn..........

1Äänestä

On tarkoitus laittaa. Näin siiretään verovaroja yksityisiin taskuihin, puhataan miljardiluokan kusetuksesta. A I N U T keino välttää Suomen konkurssi on saada "pakolaiset" maasta pois kokonaan, niin kauan kun nämä loisivat muukalaiset ovat rajojen sisäpuolella kantäväestöllä maksatetaan K A I K K I kulut, ainoastaan nimikkeet muuttuvat mutta rahanmeno kiihtyy. On erityisen tärkeää ymmärtää tämä tosiasia, V A I N maassa notkuvien loisijoiden määrällä on merkitystä, se millä statuksella täällä makoilevat ei ole mitään merkitystä asioiden tilaan.

1Äänestä

Piiloveroja tulee joka tuutista ja muita maksuja jatkuvasti........

1Äänestä

Joku tuossa mainitsi huumekaupan ja on asiassa täysin oikeassa. Myynti on silloin helppoa kun poliisi ei tutki. Asiasta on useita esimerkkitapauksia joissa ulkomaalaistaustaisten tutkinta on lopetettu milloin mihinkin syyhyn vedoten. Poliisi on vahvasti mukana toiminnassa. Toinen huumekauppaa edistävä tekijä on täysin valvomaton Ruåtsin raja mistä maahantuonti onnistuu (varsinkin suojavärin omaavilta) täysin riskittömästi. Ja kuten kaikki tietää "monikulttuurisessa kansainkodissa" tavaraa on tarjolla erittäin runsaasti. Tämä tiedostetaan Suomessa varsin hyvin mutta asialle ei tehdä mitään, mukana bisneksessä on korkeantason virkamiehiä ja päättäjiä.

1Äänestä

Piiloveroja, maksujen korotuksia, alkueläimiä juomavedessä.
Sellainen on Suomi vuonna 2016, nauttikaa ja iloitkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lkjlkjjkj kirjoitti:

uusiin asuntoihin mitkä on ostanu sijoittajat......

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000002213808.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu