Paavo Väyrynen tänään Pressiklubissa

Onko vallankumous matkalla Suomeen? Nukkuuko eliitti huonosti? Studiossa Paavo Väyrynen, Piia Elonen ja Pekka Ervasti. TV1 klo 20.
2897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Kyllä, Paavo tietää MUUTOS on tulossa!

Pettyneet Persut kanavoituu äänestämään Paavon puoluetta!

Äänestä

Pressiklubin tuttuun tyyliin studiossa on kaksi ihmistä vastaan yksi ja Stiller komppaa niitä kahta muuta.

Äänestä

Paavo tekee jytkyt!

Äänestä
  • Mitäs se Paavo oikein konsultoi!

    KEPU petää aina ! Persut eivät saavuttaneet riittävän suurta vaalivoittoa ja joutuivat pettämään/pettymään ! (yhden) kerran.

    Paavosta ei ole poliitikoksi, Se EI näe tulevaisuuteen!
    Viron, Latvian ja Liettua itsenäistyminen oli sille shokki, ja Neuvostoliiton sukellus Helvetintuleen, ja palaminen tuhkaksi oli sellainen järkytys, ettei Se Paavo enää lyhyen loppuelämänsä aikana toivu. Itä-Saksan ystävät loikkasivat mikä mihinkin, tuskin kuitenkaan Venäjänmaalle?

    Millähän perusteella näitä "keskustelijoita" = (älyn jättiläisiä) valitaan televisioon? Samaa sarjaa Marko (marco) Bjurström´in ja Riitta Väisäsen kanssa, Kiintiö on tullut täyteen ajat sitten.

    Äänestä

Tarkoittaako tuon Ervastin "vapaa toimittaja" sitä, että on päässyt karkaamaan suljetulta osatolta.

Väyrynen tekee maailmanennätyksen ja nostaa kansalaispuolueen Suomen suurimmaksi kahdessa vuodessa sen perustamisesta. Huijaripersujen jytky on mattopommin poksahdus dynamiittipötkön räjähdyksen rinnalla, kun kansa alkaa tajuamaan kuinka oikeassa Paavo on suomalisille tärkeimmissä kysmyksissä.

1Äänestä

pate on wanha ääliö..................................syrjään vaan koko ukkeli mikkelin vahakabinetti on väyrysen oikea paikka-

Äänestä
  • Kiitos linkistä!
    Onpas mahtavia nuo pöydän toisella puolella olevat kettuilijat.

    Äänestä

Saako orjakin vielä kahdenvuoden päästä äänestää?

Äänestä
  • Tuskinpa

    Äänestä

Ervasti munasi itsensä täydellisesti.

Äänestä
  • Ervasti ei ole muuten enää ylen leivissä, vaikk olikin tänään tuolla Väyryselle soittelemassa.

    Miksiköhän?

    Äänestä

  • Näin teki. Kävi kiinni Väyrysen henkilöön asioiden sijaan. Pitää itseään ilmeisesti älykkäänä.

    1Äänestä

  • ErvastiMokasi kirjoitti:

    Näin teki. Kävi kiinni Väyrysen henkilöön asioiden sijaan. Pitää itseään ilmeisesti älykkäänä.

    Jäi sellainen kuva että Ervasti oli pyydetty studioon nimenomaan irvimään Väyryselle.

    1Äänestä

  • Sillä on suu aina nurinpäin.

    Äänestä

  • Onko tuo Kittilän vai Kuusamon Ervasteja?

    Äänestä

Tyypillistä Suomalaista valtamedian touhua. Kun vallitsevaa politiikkaa kyseenalaistava kokenut politiikko Paavo Väyrynen uusine ajatuksineen ja puolueineen esittelee visioitaan , niin valtamedia tuo eliitin kädestä syöviä "pol.kommentaattoreita" kuten Ervastin irvistelemän ja naureskelemaan.. Ervastille sanoisin vain että se parhaiten nauraa joka viimeisenä nauraa..

1Äänestä
  • Muistan, kun Ervasti lähti veks YLE:stä, niin täällä te samat tyypit kehuitte häntä ja moititte YLE:ä. Miten se nyt onkin päinvastoin.

    Äänestä

Paavo osaa puhua ja pysyy asiassa, mutta uuden puolueen perustaminen ei aja oikealla tavalla asioita, vaan hajauttaa entisiä puolueita. Tämä hyödyttää vain kokoomusta, kun muut puolueet pirstaloituu ja menettää kannattajiaan.

Äänestä
  • Kokoomus onkin ainoa täysjärkisten puolue tässä maassa.

    Äänestä

Kaikki uudet ajatukset ja vanhaa politiikkaa kyseenalaistavat näkemykset sekä varsinkin niiden esittäjät pyritään korruptoituneen valtamedian toimesta aina lyttäämään yhteen totuuteen jämähtäneiden toimittajien ja ns. asiantuntijoiden toimesta.

Äänestä

Eihän tuo änkyrä ole saanut vielä edes puoluettaan perustettuA, kaikenlaista kuulemma ollut.

Äijä on todella SO LAST SEASON.
Älyäisi jo lopulta vetäytyä ja ruveta päätoimiseksi tanhuajaksi...

Äänestä

Kolme vastaan yks.
Hävettää jo noiden viisastelijoiden puolesta.

Äänestä

>> Pettyneet Persut kanavoituu äänestämään Paavon puoluetta!

No ei voi äänestää, koska liki vuoden kestäneen keräämisen jälkeenkään Väyryen porukka ei ole saanut 5000 kannattajakosttia kasaan. Kesällä Väyrunen jo palautti korttipinonsa oikeusministeriään, mutta kasasta puuttui 1300 korttia.
http://yle.fi/uutiset/3-9074864
Noita 1300 nimeä on nyt koetettu kerätä 3 kk ajan, mutta ei vaan ole saatu kasaan.

---
Väyrysen uuden puolueen suurin ongelma on että se on "herrojen puolue", ja se on sitä jo heti syntyessään.

Puolueen jäseniksi kelpaavat vain nykyiset ja entiset kansanedudtajat ja nykyiset ja entiset europarlamentaarikot. Tavallisella kansalaisella ei ole mitään asiaa puolueen jäseneksi. Kannattajajäsenenä saa toki olla. Ja näille kannattajajäsenille lähetellään säännöllisesti puolueen toiminnasta kertovia tiedotteita, e-mailin välityksellä.

Miten ihmeessä Väyrynen saattoi kehitellä populistisen äänestäjäkunnan tarpeisiin tällaisen näin typerän härpäkkeen?

Vaikka Väyrynen käyttäisi 100 tuntia selostaakseen tavalliselle suomalaiselle äänestäjälle, että tällainen eristäytyminen on äänestäjän itsensäkin kannaltaan parempi järjestely, niin ei vaan tule uppoamaan.

Jos Väyrysen puolueen säännöt pysyvät nytkyisellään, se ei tule saamaan yhtään kansanedustajaa 2019 vaaleissa. Edes Väyrynen itse ei pääse läpi.

Sellaista äänestäjäkuntaa ei ole Suomessa olemassa eikä vapaana, joka kokisi mielekkääksi äänestää Mepeille ja entisille kansanedustajille suojatyöpaikaksi tehtyä kummallista puoluerakennelmaa.

Äänestä

Paavo on mätä paska typerys vailla vertaa, sairaampaa ihmistä saa hakea!!!!!!!!!!!
menneen ajan mies joka joutaa historiaan!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Vahinko, ettei se sydänvika lopettanut tuon ukon taivalta.

    Äänestä

Väyrynen yrittää lisätä yksittäisen kansanedustajan valtaa suhteessa hänen omaan ryhmäänsä. Näin edustaja voisi toimia lain hengen mukaisesti omantuntonsa mukaan eikä alistettuna eduskuntaryhmänsä tahtoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


prässiklubi kirjoitti:

Onko vallankumous matkalla Suomeen? Nukkuuko eliitti huonosti? Studiossa Paavo Väyrynen, Piia Elonen ja Pekka Ervasti. TV1 klo 20.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu