Heippa "viisaat" kertokaas sedälle kuinka tärkeää on tanssi taito naisen "iskemisessä".
En nyt tarkoita että heti pitäs päästä saatilta vaakamamboon.Mielellään naisnäkökulmaa.Nykyisin pariskunnat käyvät mökeiltänsä lavoilla kimpassa tanssimassa,ihan ok.Hitaat ja "pyörittäminen"onnistuu...Pitäs varmaan opetella valssi,foxtrot,tango?(Joo tanko on housuissa).
Ennen vanhaan parkettien partaveitsi oli jos ei läänin sonni niin ainakin kylän kingi.
TANSSI taidon tärkeys?
11
297
Vastaukset
- tanssinlavoilla
Et tarvitse tanssitaitoa jos isket naisen nettitreffeiltä tai tavallisesta baarintapaisesta jossa ei tanssita. Etsi tanssi,attomia naisia. Heitä on kuitenkin valtaosa suomalaisista.
Jos isket tanssiraflasta naista niin pitäisi osata ainakin foxia. Tangontapainen tanssi iskelmään. Samoilla askelilla voit mennä myös tangoa.
Siis tanssikorssi ja foxi ainakin. Ota yksityistunteja jos sopivaa kurssia ei löydy.
Jos isket tanssilavalta niin pitäisi jo osata tanssia monipuolisemmin. Katso paikalliset lavatanssikurssit. Naisia niissa on aina liikaakin joten paria et tarvitse. Naisen voit löytää jo sieltä kursseilta.
Sitten kun osaat niin tanssilavat ovat täynnä kauniita raittiita naisia. Tosin hekin valkkaavat ...Kiitos,mainiota (tietty ymmärrän että tanssi on monille liikunta harrastus) osaan muutaman perus askeleen melkein.Joten nyt täytyy äijältä löytyä munaa kurssille ja tanssi rav.-kesällä lavoille.:)
- Riiiiiiii
Jos aioit iskeä naisia tanssilavoilta, voi olla tärkeää. Muille kuin tanssifriikeille täysin yhdentekevää, ja niitä muita on määrällisesti huomattavasti enemmän.
- tanssimaanvain
Itse olen todella tyytyväinen, jos mies osaa viedä. Tanssi on silloin tärkeintä, ei mahdollinen suhde. Jos kuitenkin tapaisin kiinnostavan ihmisen, niin yhteensopiva rytmi olisi se joka kolahtaisi, ei niinkään tanssitaito.
- VaimonSieltäLöytänyt
Tanssilavat ovat huonoja iskupaikkoja. Tosi pelimiehet tietty iskevät naisseuraa jo parkkipaikalta ja viimeistään kahvion puolelta. Mutta tanssipuolella, kovassa metelissä (puheesta ei aina saa selvää), tunarien töniessä ja kahden kappaleen aikana ei selviä naisesta kuin kotikylä. Tanssilavat markkinoivat romantiikkaa ja kesäiltoja järven rannalla, mutta tosiasiassa siinä tungoksessa seuralaisen löytäminen voi viedä kymmeniä iltoja. Kun ei riitä että sinä kiinnostut naisesta vaan myös sen naisen pitäisi kiinnostua sinusta ja vielä pitäisi löytää hänet siinä tungoksessa uudestaan. Parinhausta kiinnostuneet voisivat suorastaan haastaa tanssilavojen pitäjät jonnekin kuluttajasuojaoikeuteen väärien mielikuvien luomisesta.
Juu toi taitaa olla kokemuksen äänellä...no yrittänyttä ei panna :) joten kahviossa notkumista pitänee kokeilla myös :)
- Reissumies777
Jos menee tanssikurssille, kannattaa alkaa samalla vähän kierrellä lavoja ja katsastaa mikä meininki niillä on. Minkäikäisiä, onko paljon varattuja jne. Talvikaudella voi kysellä naisilta millä kesälavoilla käy mitäkin porukkaa (tämä on hyvä keskustelunaihe). Tanssiympyröitä ei opi kurssilla, lavalla pitää olla pelisilmää ja sitä tulee harjaantumisen kautta. Useimmiten käy niin, että kun hakee kiinnostavaa naista tämä osoittautuu varatuksi. Mutta ei tuo mahdotonta ole, vie vaan aikaa. Jalkatyön lisäksi on tärkeää mitä juttelee, eli parasta on puhua naisen kiinnostuksen kohteista, ei ainakaan itsestään.
- Hukassa2016
Tanssimisen suurin salaisuus on kyllä kosketuksessa ja varsinkin silloin kun nainen on kiinnostunut. Aika moni ei muista silloinkaan koskettaa jos vaikka nainen olisikin kiinnostunut ilman tanssimista. Tanssiessa se tapahtuu automaattisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464