meikkitrendit joita vihaatte

ciggy

kertokaas jotain vihaamianne meikkitrendejä?

ite en voi sietöä kun muijilla näkee hirveet kasat highlighteria, typerän näköstä musta mut tietenkin kaikki tyylillään. ylirajatut huulet on kans epäonnistuessaan aika järkyttävää katottavaa

8

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UglyTrends

      Juurikin liika highlight ja huonosti ja rumasti ylirajatut huulet on ihan hirveitä. Lisäks epäonnistuneet kulmat eli sellaset "on fleek" (vihaan tota sanaa:D) instagramissa usein näkyvät paksut karvamadot hyi että. Myös liian vahva ja huonosti blendattu contour on rumaa :/ Ainii ja viel feikki pisamat jotka piirretää siis jollai kulmakynän... Ei ei ei ja ei :D

    • dfghjk

      Liian paljon meikkiä, paksut "instagram-kulmakarvat" ja countour- pellemaski. Siimä pahimmat. Kevyehkö, luonnollinen meikki on yleensä paras, jossain juhlissa tms. menettelee vähän voimakkaampi meikki mutta liika on silloinkin liikaa.

    • eikaunista

      Mäkään en tykkää highlightista, se kiilto on niin luonnoton että en näe mitään järkeä ainakaan jos kasvot on muutenkin kauniit. Myös vahva contour on kamalaa, koska se tekee naamasta kovan ja terävän näköisen, meikin tehtävä näyttäis nykyään olevan se että tehään kokonaan uusi naama ittelle.

    • luomua.kiitos

      Tekoripset.
      Tekokynnet.
      Silikonitissit.
      Hiuspidenteet.
      Leikelty naama.

      • juhannusheila___

        Joo ja nämä kaikki ovat sen pahempia mitä vanhemmalla ovat.
        Olen siis itse 45 v, ja jotenkin on irvokasta kun keski-ikäiset naiset näitä laittavat. Ehkä ainoana poikkeuksena leikelty naama -osioon luomien kohotusleikkaus jota voisin itse harkita jos tulisi sellaiset Esko Ahon lurppaluomet. Eskohan on muuten käynyt leikkauttamassa luomiaan, tällainen haittaa ihan elämässäkin eikä ole pelkkä kauneus"virhe" sikäli kun ikääntyminen on joku "virhe" :)

        Meikkipuolelta en osaa sanoa mitään, en ole näihin highlighter-jutuista en ymmärtänyt mitään eli ehkä on sitten enempi nuorten juttuja :)


    • Uskomatonta paskaa. Meikit ei tee teistä lutkista kauniimpia , vaan päinvastoin. Ahmed Ghan sanoi näin.

      • deepbluewater

        Sun viestis on aivan uskomatonta paskaa. Kaikki saa meikata miten haluaa eikä kenenkään pitäisi siihen puuttua. Mun naama mun valinnat. Enkä ole lutka vaan ihan tavallinen nuori nainen. :)


      • Sovinistitaidatolla

        No vittuako meitä naisii kiinnostaa sun mielipide ku ollaa muka lutkii 😡


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      86
      7601
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      104
      5517
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      266
      4728
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      48
      4662
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      65
      3382
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2758
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      58
      2447
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2408
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2372
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2244
    Aihe