Oikein näytelmiä rustataan siitä, kun mamut saa kielteisiä turvapaikka päätöksiä.
Eikö men suvakkien ja mamujen päähän, että kaikki ei voi saada turvapaikkaa Suomesta valehtelemalla nimensä ja menneisyytensä ? Onneksi nuo turvapaikan myöntäjät saa tietoja nykyisin netistä ja toisten maiden viranomaisilta mikä tyyppi on turvapaikkaa hakemassa. Että silleen.
Eikö men suvakkien ja mamujen päähän, että kaikki ei voi saada turvapaikkaa Suomesta valehtelemalla nimensä ja menneisyytensä ? Onneksi nuo turvapaikan myöntäjät saa tietoja nykyisin netistä ja toisten maiden viranomaisilta mikä tyyppi on turvapaikkaa hakemassa. Että silleen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Laitetaan oikeeta TV-lähetystä......
https://www.youtube.com/watch?v=qpvgEHzh6js
No eiko nuo " Insinöörit " tajua hyvin selvää ja ytimekästä sanaa : " Ei " turvapaikkaa.
Vai onko nuo tulkit kääntäneet oikein Suomen kieleisen sanan : Ei ? Että silleen.
Jos ne ymmärtää vain naistenkieltä, jossa ei tarkoittaa ehkä.
Samaa aivopesua nuorten ohjelmissa, uusi päivä ja kielteisen turvapaikansaaneen matun piilottelua ja sprlle rahaa, mitä muuta se on kuin aivopesua?
Kaiken takana on isossa rahassa rypevä yle.
Oyj Yleisradio ABp on pörssiyhtiö.
Irakkilaiset alkavat Ylen mukaan kamppailemaan maastapoistamista vastaan.
Tuli juuri TV1:N Itä- Suomen alue uutisista. Että silleen.
että_silleen.
Ja vielä verorahoilla!
Miten verorahoista ryöstettevä valhemedia voi olla pörssiyhtiö?
Länsi-Uudellamaalla valepoliisit ovat kyselleet ikäihmisiltä pankkikortteja.
Ja eilen tuli Yleltä, että mm. Joensuussa joku suvakkiperhe piilottelee kielteisen turvapaikkapäätöksen saanutta irakilaista Husseinia kotonaan.
Kyseinen henkilö on saanut jo valituksestakin kielteisen päätöksen ja on siten aiheuttanut pitkällä lomareissullaan meille hirmuisen laskun!
Tollot suvakit saanevat uutta tuulta purjeisiinsa Ruotsin Migrin uusista päätelmistä, ettei Irak ole turvallinen maa palautuksille?
Tämä meno alkaa olla varsin huolestuttavaa, etenkin kun nuo irakilaiset kuuluisivat Usa:n kustannettaviin, koska amerikkalaiset pistivät Irakin olot sekaisin öljyä ja ties mitä jahdatessaan!
Järkeä ei tunnu tulevan ja nämä piilotetut kyypparit on aika röyhkeitä, sillä he eivät tunnu piittaavan mitään meille aiheutuneista kuluista ja kustannuksista.
Hallitus ja eduskunta leikkaavat maan omien kansalaisten toimeentuloa ja hirmuinen summa vuodessa maahantunkeutuneiden oikeuksien ja ylläpidon kuluihin.
Laittaisivat edes laskun noista Irakilaisista amerikkalaisille, jotka eivät ole ottaneet noita muslimeja juurikaan ylläpitoon, vaikka todellisia syypäitä Irakin sekasortoon!
Katso mitä mieltä vanhemmat saksaan jo asettuneet pakolaiset ovat mielta uusista tulioista.
https://www.youtube.com/watch?v=O8as87TFyEU
No nyt tuli juuri Ylen TV1 klo 17:00 uutisista. Suomen Kirkkojen suojiin menneet kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneet ovat jopa kääntyneet " kristityiksi ".
Suvakit uskovat kaikki sadut mitä nuo elintasosurffarit päästävät suustaan. Että silleen.
http://i40.tinypic.com/xf4oy.gif
Että silleen.
Niin totta tuonkin linkin viisaus
http://i42.tinypic.com/2cp7y9d.gif
100%+propagandaa.+Levitäkää+tietoutta+ylen+aivopesusta+niin+paljon+kuin+pystytte.+Varsinkin+vanhempi+väki+on+näiden+maanpetturi-yleläisten+kohderyhmä+koska+tietävät+heidän+seuraavan+vähiten+OIKEITA+uutisia+kansainvälisiltä+kanavilta/vaihtoehtomediasta.
harhaan johtavaa uutisointia kun annetaan kuva että kielteisen päätöksen saanee turvikset lähtevät automaattisesti pois maasta.
Me veronmaksajat maksetaan tämäkin pelleily !
No nyt se selvisi miksi ne mamut ovat siirtyneet kristinuskoon. No siksi että sitten voivat sanoa heitä " vainotaan uskonnon vuoksi muslimien taholta ". Tuli juuri TV 1 klo 18:00 uutisista. Ja taas hyysärit ja suvakit uskovat tämän vaino sadun. Että silleen.
että_silleen.
loppu kädessä paula risikon tehtävä hoitaa niin että poistuu maastakin.
No hyvät on sytyt Suomeen nyt saatu, kun nuo uskostaan luopuneet ja oikeauskoiset alkavat toisiaan lahtaamaan kirkoissa ja kadulla. Että silleen.
ennen oli vain kesä kissoja vailla kotia.
Eikä niiden tappeluja tarvinnut pelätä. Että silleen.
Älä ota kesämatua, siisteintä on viedä se syksyllä lääkäriin kuohittavaksi etteivät turhaan leviä!