USA:n joukot ovat erittäin tervetulleita Suomeen

sen sijaan Venäjän joukkoja ei mikään maa koskaan halua maaperälleen.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siksi Venäjän sotajoukkojen onkin mentävä eri maihin väkisin, kun niitä ei haluta mihinkään. Hieman sama juttu raiskausten kanssa. Jotkut miehet kokevat, että, jos nainen panee hanttiin, on se otettava väkisin.

Äänestä
  • Niitä kutsutaan somaleiksi, irakilaisiksi ja islamilaisiksi. Ja sinä tiedät sen. Venäläisiäkö ne on jotka tuolla raiskaa pitkin englantia (miljoona muijaa uhrina jo), yms.?
    Niin harva jaksaa kuulla enää venäjäviha juttuja, koska niissä ei ole mitään mieltä. Mutta jatka vain levittämistä, niin venäläisiä rakastetaan enemmän, eikä vihapuheista välitetä enää.

    Äänestä

30 luvulla toivotettiin erään toisen "suurvallan " joukkoja tervetulleiksi Suomeen. Aivan samoilla perusteilla,kun nyt NATO ja Jenkit.
Jotkut saattavat vielä muistaa mikä oli tuon vouhotuksen tulos.

"Heil H..."

Äänestä
  • MV-lehti ei ole kertonut asiasta. Päinvastoin lehdessä on kerrottu ettei natsi-Saksaa ole oikeasti ollutkaan. Se on vaan juutalaisten maailmanlaajuinen salaliitto.

    Äänestä

  • On kyllä aika helvetin kaukaahaettua verrata Natsi-Saksaa ja USA:ta... Varsinkin kun Natoon ovat kaikki jäsenmaat hakeutuneet vapaaehtoisesti.

    Venäjää diktatuurina onkin sitten jo paljon helpompi verrata Natsi-Saksaan, valtasivatkin Ukrainalta erään niemimaan vähän samaan tapaan kuin Natsi-Saksa Tshekkoslovakian sudeettialueet.

    Nato on rauhan liitto ja se tarvitaan välttämättä Venäjän kurissa pitämiseksi.

    Äänestä

Sitten alkaa terrori - maassa onkin matuaisia valmiina odottamassa.

Äänestä

USA on mm. Irakin öljyryöstö-kansanmurhalla järjestänyt tänne kymmeniä tuhansia raiskaajamatuja. Pitääkö vielä antaa Suomen avulla sytyttää kolmas maailmansota?

Luonnovaroiltaan loppuun kalutun USA:n motiivi hyökätä Venäjälle on biljoonissa dollareissa, eli oman taloutensa pelastaminen. Luonnovaroiltaan maailman rikkaimmalla Venäjällä ei ole mitään motiivia hyökätä mihinkään, koska resurssien käyttäminen sotimiseen omien luonnovarojen hyödyntämisen sijasta, on talouden tuhoamista.

Äänestä
  • Suuri syy uskoa, että tuo voi olla tottakin...

    Äänestä

  • Venäjä valtasi Krimin osittain myös Asovanmeren kaasuesiintymien takia. Voidaan puhua siis luonnonvarojen takia tehdystä ryöstöretkestä.

    Äänestä

  • mitä-tässä-voi kirjoitti:

    Suuri syy uskoa, että tuo voi olla tottakin...

    Mikä ironista, en ihaile kumpaakaan suurvaltaa, vaan mietin motiiveja. Pidän molempia hyvin ahneina ja korruptoituneina, jolloin rahan valta ja sen tavoittelu ylittää kaiken muun. Juuri siksi on loogista, että molemmat tekevät kaikkensa rikastuakseen. Jos luonnonvarojen omistus olisi toisin päin, eli Venäjö olisi loppuun kaluttu ja USA:lla valtavat reservit, kääntyisivät motiivit sotimiseen toisin päin.

    Äänestä

Natolla ja USA:n tukikohdalla olisi valtava työllistävä vaikutuskin. Suomi Natoon vaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei.haluta.olla.tyhjiö kirjoitti:

sen sijaan Venäjän joukkoja ei mikään maa koskaan halua maaperälleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu