kenkämuoti

Haluaisin ostaa semmoset muodikkaat biletyskengät,jotka ei kuitenkaan ois niitä kapeakärkisiä.Oikso kellään ehdotuksia,millaset täs tapaukses hankkisin,sillä haluaisin kuitenkin olla muodikas?
-kiitän etukäteen-
61244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

en tiiä että onko sinun kapeakärkiset sama asia kuin teräväkärkiset, mutta voin kertoa että minulla itselläni oli paljon sellaisia kenkiä vastaan vielä vuosi sitten, mutta nyt sellaisia löytyy kaapista jo puolenkymmentä paria, aivan mahtavia!

Äänestä
  • tarkoitin juuri niitä teräväkärkisiä,mitkä on täl hetkel muotia..
    enivei,tarvitsisin apua mahd.pian tohon äskeiseen kyssään sillä etsin paraikaa uusia kenkiä.

    Äänestä

Pyöreäkärkisten pitäisi olla muotia juuri nyt. Tosin ei oo vielä paljon näkynyt katukuvassa, joten ehkä ovat vasta tulossa tai sitten eivät "kolahda" ihmisiin ollenkaan ja jäävät kaupan hyllyille.

Naisten jaloissa näkyy lähinnä teräväkärkisiä tai sitten tylppiä kärkiä.

Äänestä

Piikkikärkiset kengät on oikeastaan menossa pois muodista, ja pyöreäkärkiset on tulossa tilalle. Vaikka niitä piikkikärkiä kylläkin vielä pidetään ahkerasti. Itselläni on sellaset sinkkuelämän Carrie B. tyyppiset naiselliset avokkaat, joissa on melko piikki korko, mutta pyöreä nokka. Ne käy millon vaan ja minkälaisen vaatteen kanssa tahansa. Avokkaat ovat vieläpä muotia. Suosittelen :)

Äänestä
  • Mitä itse olen kuullut, teräväkärkiset piikkarit eivät ole todellakaan menossa pois muodista vaikka pyöreäkärkiset korkkarit ovat tulossa. Samaten kenkämuodissa on in karvat. Myös saappaissa. Eläimen nahkakuosit on kengissä tulevina vuosina in.

    Äänestä

  • Femme kirjoitti:

    Mitä itse olen kuullut, teräväkärkiset piikkarit eivät ole todellakaan menossa pois muodista vaikka pyöreäkärkiset korkkarit ovat tulossa. Samaten kenkämuodissa on in karvat. Myös saappaissa. Eläimen nahkakuosit on kengissä tulevina vuosina in.

    Nimenomaan niitä pidetään yhä hyvin paljon, mutta ne eivät ole enää kuuminta muotia. Ne eivät ole enää se "uusi juttu", vaan pyöreäkärkiset. Sitä lähinnä tarkoitin. Kesäkengissä näkee ballerinoja jne....

    Kyllä niihin teräviin kärkiinkin tullaan jossakin vaiheessa kyllästymään. Ainahan niin loppujenlopuksi käy. Se ei silti tarkoita etteikö niitä voisi silti pitää, tai että ne eivät ole enää hyvännäköisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuva! kirjoitti:

Haluaisin ostaa semmoset muodikkaat biletyskengät,jotka ei kuitenkaan ois niitä kapeakärkisiä.Oikso kellään ehdotuksia,millaset täs tapaukses hankkisin,sillä haluaisin kuitenkin olla muodikas?
-kiitän etukäteen-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu