http://yle.fi/uutiset/3-9285266
Matut ovat keksineet taikka Suomalaiset dekkarit ovat neuvoneet matuille uuden systeemin millä saa turvapaikan maastamme ! Piilotetaan islami jäsenkirja ja liitytään Suomen kirkkoon, tilataan kotimaista uhkaus tekstiviestejä ja turvapaikka hölömölässä on taattu!
Kansalaiset medborgare! ellette ole vielä eronneet kirkosta nyt olisi jo aika lähteä sieltä lipettiin, tiedättehän että se on nykyisin vaivatonta, voitte toimittaa asianne netissä kotoanne käsin, osoitehan on eroakirkosta.fi
Eikä tarvitse juosta kirkkoherrojen virastoissa !
Late Lapista. SSSS Ry!
Matut ovat keksineet taikka Suomalaiset dekkarit ovat neuvoneet matuille uuden systeemin millä saa turvapaikan maastamme ! Piilotetaan islami jäsenkirja ja liitytään Suomen kirkkoon, tilataan kotimaista uhkaus tekstiviestejä ja turvapaikka hölömölässä on taattu!
Kansalaiset medborgare! ellette ole vielä eronneet kirkosta nyt olisi jo aika lähteä sieltä lipettiin, tiedättehän että se on nykyisin vaivatonta, voitte toimittaa asianne netissä kotoanne käsin, osoitehan on eroakirkosta.fi
Eikä tarvitse juosta kirkkoherrojen virastoissa !
Late Lapista. SSSS Ry!
Vastaukset 93
Vanhimmat
Kohta siellä kirkossa 25.000 pakolaista kielteisiä päätöksiä tulee.....
Ottakaahan lääkkeenne vajakit!
Haista sinä P.....
Tämä on ainoa tapa pitää jäsenmäärä kirkossa samalla tasolla kuin viime vuonna, kirjaamalla 30.000 Muhametti nuorukaista jäsenrekisteriin.
Ja ne kirkosta eronneet maksavat edelleenkin muina veroina uusien jäsenten kirkollisverot.
Ja kun muslimisaatio räjähtää silmille ja muslimit ottavat vallan, papit ja piispat hirtetään ensimmäisenä homojen kanssa.
Että jotain hyvää on muslimisaatiossakin.
Nim jotain.edes mitä se sairas typerys täällä esittää .
Sinulle on varattu meno pojjois-koreaan joten alas pakata apina!!
Avaa, suvakki, silmäsi ja näe todellisuus.
Nyt olisi syytä tehdä tutkimus johtuuko tuo suvakkius perintö geeneistä vai onko se luokiteltava vaarallisiin tartuntatauteihin ? Että silleen.
Voi, voi suvakkia, ottaako koville totuus?
Tajusin seniorina lähteä litoon Suomen evl-kirkosta viime syksynä, kun haistoin käryn, miten matut kävelevät suomalaisten yli ihan kaikessa kirkon suhteen. Mäkinen, Turun Tuomiokirkolta, ja Neitopiispa Helsingin Tuomiokirkolta avasivat silmäni: ei helvetti mieluummin pidän roposeni itselläni kuin jaan kirkollisverojen muodossa niitä vuosittain evl-kirkolle!
Minä hogasin kirkonmiesten/naisten kaksinaamaisuuden jo 20 vuotta sitten ja erosin kirkosta! Nämä piispat, papit ja paavithan ovat täysiä pakanoita, pelottelevat ihmisiäkin piruilla, perkeleillä ja helevetin tulilla !
Late Lapista. SSSS Ry!
Erosin jo kauan sitten,välittömästi kun käsitin, että kirkossa on kysymys vain vääryydestä ja rahan keräämisestä. Ei ole väliä mitä kirkko tekee,varastoiko turviksia vai vihkiikö homoja kirkko ei ole sinusta kiinnostunut,raha kyllä kelpaa.
Vai että sillä tapaa on vallan taattu, että saa turvapaikan.
"Kun turvapaikan tarvetta perustellaan uskonnollisella vainolla, hakijana Revon mukaan useimmiten onkin islamin jättänyt käännynnäinen. Tämä herättää kysymyksen, käytetäänkö kirkkoon liittymistä myös keinona turvapaikan hankkimiseen?
– Tokihan meillä on myös väärinkäytöksiä. Näiden arvioinnissa on haasteensa, Repo myöntää.
Suomessa hankittu seurakunnan jäsenyys ei riitä positiivisen päätöksen saamiseen, vaikka islamista luopuminen olisin kotimaassa laillakin rangaistavaa, kuten Iranissa tai Afganistanissa on. Vainosta on oltava jonkinlaista näyttöä. Käännynnäisen kotiinpaluun mahdollisten seurausten lisäksi Maahanmuuttovirasto arvioi hakijan tarinan uskottavuutta."
http://yle.fi/uutiset/3-9302156
Eikä sekään riitä, jos vainosta on näyttöä. Eipä siitäkään kauaa ole, kun julki tuli maahanmuuttoviraston päätös, jossa virasto oli vakuuttunut siitä, että kyllä, vainoa on, mutta voit kuitenkin mennä turvaan jonnekin muualle eikä tänne.
http://yle.fi/uutiset/3-9304485
Eikö nuo pakoloiset olisi alunperinkin pitänyt ohjata Amerikkaan, sekarotuisten jenkkien sotien vuoksihan nuo käpykaartilaiset ja sosiaaliturva surffarit ovat kotimaistaan lipettiin lähteneetkin, mikä helevetin velvollisuus Suomella ja Suomalaisilla on niitä elättää ja paapoa ?
Ei niin mikään ! sellaista Eu lakia ei ole olemassakaan joka pakottaisi Suomen ottamaan nuo loiset hoteisiinsa !
Late Lapista. SSSS Ry!
SItä voi aina lähteä pohtimaan, onko velvollisuutta auttaa yhtään ketään. Suomessa on päädytty siihen, että autetaan paljonkin sekä suomalaisia tarvitsevia että muita. Toisinkin voi aina päättää. Nyt eletään nykyisten lakien ja säädösten mukaan ja silloin turvapaikka tulee myöntää, mikäli sen saamiselle on edellytykset. Jos apua tarvitsevat aletaan kokea loisiksi, niin tilanne varmaan muuttuu. Saavathan työssäkäyvät silloin paljon enemmän itselleen, kun ei tarvitse elättää pakolaisia, turvapaikanhakijoita, lapsiperheitä, sairaita, työttömiä ja muita joita nyt autetaan.
Valtiolla on velvollisuus hoitaa omat kansalaisensa,eihän muuten ole mitään järkeä koko valtio statuksessa.
Muualta tulleilla on vain se ongelma että niillä on kotimaassaan hallitukset,mutta ne ovat yleensä diktatuuriset.
Kansainvälisen yhteisön pitäisi ajaa nämä hallitukset alas,aina niiden synnyttyä,ja vaatia oikeaa demokratiaa jotta nykyisen kaltaisia pakolaistulvia ei pääsisi syntymään.
Suomessa on katsottu niin, mutta se ei ole mikään kiveen kirjoitettu näkökulma eikä sitä todellakaan kaikkialla tunnusteta. Ei tarvitse tunnustaa meilläkään, jos apua tarvitsevat aletaan nähdä loisina eikä ihmisarvoisina. Sen voi nähdä niinkin, että jokaisella on velvollisuus rakentaa yhteiskuntaa ja ne, jotka eivät siihen pysty, eivät täytä velvollisuuttaan ja ovat siis itse vastuussa tästä laiminlyönnistään. Heidän laiminlyönnistään ei voi rankaista niitä, jotka velvoitteensa täyttävät, ottamalla heiltä rahaa muiden elättämiseen. Kuten sanottua, näkökulmakysymys ja kaikki on muutettavissa. Kannattaa miettiä, mitä haluaa.
Vaikka kuinka miettisi mitä haluaa, ei se ongelmaa poista. Ei meidän kansalaisten miettiminen auta yhtään mitään. Keksi sitten ratkaisu, kun kerran olet olevinasi niin fiksu.
Ratkaisumallejahan on lukuisia. Ne riippuvat näkökulmasta. Ei siihen minun keksimistäni tarvita. Eri malleja toteutetaan eri alueilla nytkin. Jos autettavat ovat vain loisia, ratkaisu silloin todennäköisesti on, että auttamista ei haluta jatkaa. Jos autettavilla on ihmisarvo, niin silloin apua todennäköisesti halutaan antaa. Moraalikysymys sitten on, onko mikäkin malli 'oikein' tai 'väärin'. Moraalin ohella toki moni miettii ihan itsekkäistäkin näkökulmista - jos tarvitsee itse apua eli on vaikka työtön, niin tuskin kauhean kovaäänisesti markkinoi sitä mallia, jossa kunkin tulisi vain pärjätä omillaan eikä toisia olisi velvollisuutta auttaa.
Ei sosiaalietuuksia ole pelkästään auttamisen takia perustettu. Niillä pidetään yllä myös yhteiskuntarauhaa ja järjestystä. Ja monia muita asioita.
Jokainen maa hoitaa omat ongelmansa ja köyhänsä miten haluaa, ei niitä musumaiden elintasopakoloisia täällä kuulu hyysätä. Suomessa on demokraattisesti päätetty oman maan kansalaisten asiat, muut maat päättää omissa maissaan. Toki sinun kaltaisesisi hyötyttömät joutaisi lähettää täältä vaikka musumaihin laittamaan asiat siellä kuntoon, mikseet mene ihan omasta halustasi?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000002951293.html
Suomen hallitus on velvollinen hoitamaan maamme omat vähäosaiset ja ahdingossa olevat, mutta mikään laki ei pakota hyysäämään ja paapomaan esimerkiksi Irakista ja Syyriasta tulevia käpykaartilaisia !
Vanha viisaus, mikä ei ole oikeus ja kohtuus, ei myöskään voi olla mikään laki !
Late Lapista. SSSS Ry!
Velvollinen millä perusteella?
Suomen perustuslaissa sanotaan jotenkin näin, työvoima on hallituksen erityis suojelussa, ja kun hallitus ei ole pystynyt järjestämään kaikille työtä, on se velvollinen pitämään elossa työttömätkin !
Late Lapista. SSSS Ry!
Se samainen perustuslaki sanoo: Ulkomaalaista ei saa karkottaa, luovuttaa tai palauttaa, jos häntä tämän vuoksi uhkaa kuolemanrangaistus, kidutus tai muu ihmisarvoa loukkaava kohtelu.
Että jos laki katsotaan pysyväksi velvoitteeksi ja joksikin, jota ei aiota muuttaa, niin sittenhän tämä asia on selvä. Tuosta aiemmin olin vain ymmärtävinäni, että laki ei kelvannut syyksi.
Sekoitat nyt Eu lait Suomen lakiin, mutta maassa maan tavalla ja on muitakin EU maita jotka eivät ota pakoloisia vastaan !
Late Lapista. SSSS Ry!
Eh. Lainaamani kohta on perustuslain 9§:n neljännestä momentista. Maassa maan tavalla, mutta perustuslaista vain mieleiset kohdat?
Turvapaikkaa kuuluu hakea ensimmäisestä turvallisesta maasta eli Suomesta on oikeus laittaa kaikki turvapaikkaturistit sinne mistä tulleet. Irakissa, Somaliassa, Afghanistanssa jne on lisäksi suurin osa maata turvallista asua eli ei ole mitään syytä edes lähteä. Täällä ei ole myöskään työtä, mutta kotimaissaan riittää jälleenrakentamista, hoitakoot oman maansa asiat kuntoon ja raha-apuahan niihin maihin lähetetään ihan riittävästi.
Jos on pakko lähteä niin kuuluu jäädä naapurimaihin oman kulttuurinsa pariin, siellä autetaan samalla rahalla monikymmen tai -satakertaisesta määrää mitä täällä. Kaikki täällä matujen hyysäykseen käytettävä raha on poissa oikeasti apua tarvitsevilta ja ihmiset kärsii siellä missä niitä pitäisi auttaa.
joopa. 'kääntyvä' kristityiksi mukamas....vain nimellisesti jotta saavat turvapaikan kun ei 'saa' palauttaa kun ovat vääräuskoisia.Pitäisi ensin olla ja asua riittävän kauan jotta ymmärtävät tapakristillisyyden joka täällä vallitsee. Joulut ja pääsiäiset vietetään vaikkei tosi uskovaisia ollakaan. Mekin kirkosta eronneena jo 30v. sitten vietämme kuitenkin kaikki kristilliset juhlat samoin kuin muutkin. Katsotaanpa miten nämä 'kääntyneet' sulattaa nämä perinteet.
Muslimi on muslimi vaikka oliiviöjyssä friteerais, ei niistä kristittyjä saada tekemälläkään !
Late Lapista. SSSS Ry!
Uskoa on testattava oikeilla Suomalaisilla ruokapöytä ruuilla " Läskisoosilla ja kinkulla ". Että silleen.
Kohta tulee joulu. Se onkin sitten suuri juhla varsinkin vasta kristinuskoon kääntyneille. Kuinka kestää kinkut ja joulupukit? Entä joululaulut?
Me kristityt olemme jo siistineet tiernapoikia ja suvivirsiä muslimeita varten. Olikohan turhaa työtä, kun muslimit vaihtuu ykskaks kristityiksi?
No siinä sitä on Joulussa testiä noille " Murjaanien kuninkaille ". Juicen sika biisiä soitellaan. Että silleen.
Onneksi erosin jo vuonna -76 ev.lut. kirkosta.
Joulu tulee. Orgasmi tulee. Poistakaa tuo rivo mainos!
toimii+kansalaisten+verovaroin+ilman+lupaa+tehdä+mamu+toilauksiaan.+parasta+sulkea+kirkot+tai+ainakin+erota,kun+ovat+noin+mamu-kiimaisia.
kun+keinotekoiset+"uskovaiset",+tyhjän+höpisijät+ja+toimijat,+toimettomat+ja+tarpeettomat+kirkkojen+hlöt+toimii+mamuttamalla+ja+pilaamalla+näin+maan,painukoot+helvettiin+keinottelu+hurskausineen.
tolloa,inhottavaa+ja+teeskentelevää+porukkaa.
onhan+se+todella+erikoista+tuo+"usko",kun+sitä+pitää+hokea+yhtä+ja+samaa+vuosisadasta+ja+-tuhannesta+toiseen,silti+asia+ei+mene+eikä+pysy+kaalessa+ja+mikään+ei+uskossa+paremmaksi+muutu...vain+pahaa+saa+aikaan+uskonsodat,uskon+tuhot,itsevaltiaat+salajuopot+huru-ukot+ja+lapsiin+sekaantujat+toimii.+
usko+on+maailmassa+suurin+tappokone.
koska+usko+on+ihmispoloisen+mielikuvituksellista+epämääräistä+kuvitelmaa,monimuotoinen+hyväksikäyttö+on+tuhannen+varmaa+ollut+aina+ja+on+edelleen.+kansat+elättää+kirkkojen+lois+sakkia.+en+vain+tajua,miksi.
miksi+on+niin+vaikea+tajuta,+kirkon+toiminta+on+aina+perustunut+pelkästään+vallankäyttöön+ja+varallisuuksien+keräämiseen+kirkon+herroille+ja+hyväksikäyttöön+heikompia+kohtaan+ja+ennen+vanhaa+vielä+pakolla.+
usko+=+kirkon+politiikkaa+100%,siis+tapa+toimia+ja+johtaa+ko.+"uskovaa"+väkeä.+omahyväiset+itsekkäät+tyrannit+kirkoissa+johtaa+ja+siellä+häärää+ja+määrää.+
heikkopäiset+ja+-hipiäiset+"uskovat"+ihmispoloiset+ovat+kontallaan+kerrassaan+täysin+vääristä+syistä.
jos+tuo+kaikki+on+uskoa+jumalaan+ja+hänen+tahto,on+pakko+tunnustaa,yläkerran+isäntä+ei+ole+kunnossa+em.+toimet+hyväksyessään...ei+todellakaan.
Kohta saatana ja sen demonit päättää lähteä helvetistä hakemaan turvapaikkaa ev.lut. kirkosta.
Mitäs luulette, saako ne turvapaikan?
Hyväpalkkaiset papit luulevat että raha kasvaa puussa. Ei tätä hölmöilyä laittomien matujen kanssa muutoin voi selittää. Kun ne kerran ovat laittomasti maassa ne on saatava poistumaan Suomesta. Se pitää olla tavoite numero 1.
Kirkolta verotusoikeus pois ja heti !!! Että silleen.
Papit myy varmaan tiloja omaan pikkiin?
Risikko yritti toppuutella, että ei lakia pitäisi rikkoa, kirkko kuitenkin saa varmaan valtiolta rahat tuohon toimintaan.
Heti alkoivat kurnuta, että perheetkin pitäisi näille paperittomille tuoda,
Siis eikö enää ole missään oikeita turvapaikkaan oikeutettuja hädänalaisia missään, jos pitää näitä hylsyjä hyysätä`?
Onneksi olen jo aikaa sitten eronnut kirkosta.
Piispa Mäkinen on höppänä joka elää omassa hyvinvointiumpiossaan ja luulee että kunnilla on rahaa passata laittomia matuja.
Mäkinen on ihan ulalla.
hienoa. kaikki miljoonat pakolaiset suomeen. ketään ei jätetä pulaan.
ei kirkko mitään turvapaikkaa takaa, tollot!
Jeesuskin sallii terroriiskut ja pahanteot, erotkaa kirkosta tullot!!!!!!!!!!!
Ei helvetti ennen kirkolle oli Suomen puolustaminen ja sen puolustajien kunnioittaminen pyhä asia nyt Suomen kirkko on tuhoamassa Suomea. Että silleen.
ai miten niin?
Suomea kylläkin puolustaa puolustusvoimat, ei kirkko muutenkaan.
Sekä Suomen hallitus että kirkko valtakunnan oikeuteen, molemmat syyllistyvät laittomuuksiin, hyysäämällä laittomia maahantunkeutujia !
Late Lapista. SSSS Ry!
Suomen ja Suomalaisuuden puolustamista on myös henkinen puolustus ja tuki puolustajille. Että silleen.
Erosin kirkosta idiootti Mäkisen vuoksi jo.
Ja olen tosi tyytyväinen,että en enää rahoita kirkon matu touhuja.
Papit ovat yksinkertaista sakkia koska niillä itsellään on turvattu toimeentulo.
Kirkko ottaa suojelukseensa maasta karkotettaviksi tuomittuja. Ok. Vastaako kirkko myös näiden (ihan varmasti) tekemistä rikoksista? Suojeluhan antaa mahdollisuuden näille moniosaajille käyttää kykyjään monenmoiseen lainvastaiseen toimintaan. Tuleeko kirkkotiloista esim. varastetun omaisuuden kätköpaikkoja?
Evankeliluterilaiselta kirkolta sen verotusoikeus pois. Että silleen.
http://yle.fi/uutiset/3-9306377
Sipilän hallitus on syyllistynyt jo pitkään tulkinnanvaraiseen rikolliseen toimintaan, leikkaamalla, höyläämällä ja fiilaamalla Suomalaisilta sairailta,vanhuksilta ja lapsilta, ja ruokkimalla ja hyysäämällä samaanaikaan ulkomaisia sosiaaliturva surffareita!
Nyt Suomen hallitus ja kirkko syyllistyy selvään rikokseen, suojomalla laittomia maassa olijoita, laiton maassaolo on rikos, ja rikollisia suojelevat syyllistyvät myös rikokseen !
Sekä Suomen hallitus ja kirkko on haastettava oikeuteen rikollisesta toiminnastaan! ja asia kuuluu Suomen korkeimmille viranomaisille, kuten esimerkiksi oikeuskanslerille, oikeusministeri Jari Lindström on jäävi tutkimaan rötöstä koska syyllistyy itsekin siihen !
Erotkaa nyt viimeistään Suomen kirkosta, ja liittykää vaikkapa Odinin poikiin, tai nimettömiin alkoholisteihin jos jossakin kligissä pitää välttämättä olla jäsenenä!
Late Lapista. SSSS Ry!
Alkaisko olla sen Suomalaisten radikailsoitumisen aika jo käsillä vai vieläkö kansa sietää silmilleen kusemista ??? Että silleen.
että_silleen.
Aika kyllä olisi jo enemmän kuin kypsä!
Late Lapista. SSSS Ry!
Kansa kyllästyy matujen rötöstelyyn lopulta.
Ja alkaa kurinpalautus,ja sotatila matuja vastaan.
Jokunen suvakkikin menee siinä mukana,kun veri alkaa
virrata kaduilla.
vatuloidaan oikein korkeimman kautta. meitä kansalaisia vituloi aivan perk-...eleesti tuo pakkomamutus,joka on ja tulee olemaan meille IKIONGELMA.
miksi ääliömäiseen mamutukseen lähdettiin ja pakolla maksatetaan,vaikka kokemusta ikiongelmista maailma pullollaan?
tämä nyky tapa mamuttaa on suoranaista vitulointia.
herrat valuloi---kansa vituloi.
mietin onko kirkolla enää muuta virkaa kuin olla verovarojen kerääjä
ja vastavoima islamisaatiolle?
se kuitenkin poraa reikiä omaan ja toisten alustaan
toisella kädellä
Kirkko kerää jo islamisteja suojiinsa.
Late Lapista. SSSS Ry!
Epäjumalan palvontaa. Että silleen.
minäkin voin perustaa uskonnon ja laittaa sen yleiseen verokannon piiriin
kerään kaikilta 50 senttiä jokaisesta tienatusta eurosta ja
sitten mä majoitan sillä rahalla kaikkia paperittomia ja
ostan itselleni tietenkin miljoonien talon ja auton.
Maksan kaikille miljoona liksaa, jotka ovat samaa mieltä kuin minä,
ja pidän yllä kireää ilmapiiriä, joka johtaa siihen että henkilökunta puukottaa toisiaan selkään, minkä ehtii. Sitten sanon niille, että niiden pitää hyljeksiä kaikkia valikoidusti erilaisia kuten homoja ja naisp...appeutta. Muutenkin naiset ovat uskontokuntani alinta kastia.
kerään verot myös yrityksiltä...suomesta ja ehkä koko euroopan alueelta.
veroa vastaan saa...hyvää mieltä.
Sitten lobbaan eduskunnan käytävillä ja vakuutan ne, että jos ne ovat eri mieltä kanssani, he ovat rasisteja ja että uusi liikekiinteistöni pitää saada uusi rakennus, sen voisi sijoittaa heti kultarannan naapuriin ja siihen tarvitaan PALJON valtion tukea...sen ylläpitoon ja pitämään minut tyytyväisenä.
Tällä mennään
Radio Suomessa kerrottiin juuri Lauttasaaren kirkon majoittavan paperittomia tiloisaaan. Kirkkoherra kertoi nuorimman majoitettavan olleen 3 vuotias äitinsä kanssa. Taitaa olla joko Romanian tai Bulgarian valtion hylkäämiä kansalaisia. Useat kirkot Helsingissä ovat aloittaneet paperittomien majoittamisen.
Mitro Repo hieroo pieniä hyvin öljyttyjä, pulleita käsiään tyytyväisenä ja ottaa naukut konjakkia.
Missä se Mitro luuraa? ei ole näkynyt lehtien lööpeissä pitkiin aikoihin !
Laajentaako tönöään jälleen naapurin tontille ?
Late Lapista. SSSS Ry!
on naisissa tai ryyppää mökissään ja kutoo virapelisukkia kostaakseen eu putouksen ja pappien jäähyt.
pelle se mitrokin on,mutta kansa kosti kusipää päättäjille mitron valinnat aikoinaan.
muuten mukavan tuntonen ukko.
Hyväntahtoinen hölömöhän Mitro on !
Late Lapista. SSSS Ry!
No eipä ole Ortodoksinen kirkko yllyttänyt ketään tässä asiassa laittomuuksiin eikä piilotellut laittomia maassa oleskelijoita. Että silleen.
Samanlaisia ne ovat lähes kaikki papit, muiden pitäisi auttaa, mutta omasta isosta palkastaan ei heru. Vielä isomman palkan takia se mitrokin mepiksi lähti, eikä viitsinyt edes hoitaa hommiaan, ei ollut paikalla paljonkaan eikä käyttänyt puheenvuoroja. Taisi lähteä myös karkuun kun oli valitettu niin paljon lähentelyistä, kuinkahan paljon siellä kouri naisia.
No ihmisiä ne on papitkin omine virheineen on hyviä ja huonoja pappeja.
Että silleen.
Kansa olisi jo toiminut , jos koko taudin kuva olisi kansalaisten tiedossa , on ihmisiä joita kiinnostaa vain salatut elämät ja kotikadut , ympärillä tapahtuva on täyttä hepreaa ,tämä yksinkertaisten ryhmä on valtaapitävien oljenkorsi, kun totuus leviää , rottapolitiikot vetäytyvät koloihinsa ottamatta mitään vastuuta töistään. Jokainen päivä on mittansa lähempänä rotankoloa.
Jep jep ! Suomalaisten pitäisi alkaa heräilemään pikkuhiljaa !
Late Lapista. SSSS Ry!
Yksinhuoltaja-Annella jopa viisi eri työtä – nelihenkiselle perheelle jää alle 200 €/kk ruokaan, vaatteisiin ja bensaan
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000004879370.html
Näin juuri. Ja nyt kerrotaan, kuinka kansaneläkkeitä leikataan, kun säästöä pitää saada 73 miljoonaa euroa! Siis kaikkein köyhimmiltä leikataan!
Mutta kun kyse on muslimimaahantunkijoista, niin piikki on auki. Kirkon suojeluksessa loisiville laittomasti maassaolijoille tarjotaan varmasti vähintään parisataa euroa diskorahaa kuukaudessa. Siis ilmaisen ruuan, majoituksen, terveydenhuollon ja vaatetuksen lisäksi!
No eihän elämä ole oikeudenmukaista, etenkään kun valtaapitävät näin haluavat!
Hohhoijaa, ketähän tässä enää viitsii äänestää? Nukuttaa! Siinäkö vastaus puolueesta?
No äänestämällä ei taida enää Suomen tilanne parantua ? Olisko otettava oppia noiden mamujen tavasta vaatia muutoksia ja parannuksia etuihinsa ??? Että silleen.
Yh-huoralla vain 5 asiakasta kuussa, ottaisi 5 asiakasta päivässä niin johan rahat riittäisi ja maksakoon myös verot. Yh-femakot elävät mukavasti pelkillä tukiaisilla, rahaa työnnetään joka suunnalta, yksinasuvat ei saa mistään.
ryöstöä yrittänyt on 21-vuotias helsinkiläismies.
http://mvlehti.net/2016/11/24/roskiksesta-loydetyt-sossupaperit-ovat-karua-luettavaa-nain-veronmaksaja-elattaa-maahantulijan/
"Roskiksesta löydetyt sossupaperit ovat karua luettavaa – näin veronmaksaja elättää maahantulijan
Katso Husseinin etuudet suoraan dokumenteista!"
Paljonkohan Mäkinen ja Askola maksaa noille vielä lisä korvauksia ???
Laiton maassa vetelehteminen on rikos, ja rikollisa hyysäävät syyllistyvät myös rikokseen !
Late Lapista.SSSS Ry!
LATE EMME VALITA
VAAN ORGANISOIDUMME JA TAISTELEMME
LATE MUISTA, LAPPI ULOS KIRKOSTA NYT
Kirkko tukee matujen lekoisaa elämää veronmaksajien laskuun
noin 35 000 lukukertaa
http://mvlehti.net/2016/11/24/roskiksesta-loydetyt-sossupaperit-ovat-karua-luettavaa-nain-veronmaksaja-elattaa-maahantulijan/
KIRKOSTA ERONNEITA NÄINÄ PÄIVINÄ
2016-11-21 387
2016-11-22 325
2016-11-23 302
2016-11-24 362
noin 106 000 lukukertaa
http://mvlehti.net/2016/06/18/arkkipiispa-makinen-ja-piispatar-askola-ryyppaavat-tolkuttomat-maarat-alkoholia-kirkollisverovaroilla/
noin 18 000 lukukertaa
http://mvlehti.net/2016/10/13/piispatar-askolan-luotsaama-seurakunta-ei-salli-jihadistin-teloittaman-vanhuksen-muiston-kunnioittamista/
EROA KIRKOSTA, SE EI TARKOITA ETTET VOISI USKOA VAAN LOPETAT MAKSAMISEN PAPEILLE
https://eroakirkosta.fi/
VAIKKA VÄESTÖ ON KASVANUT NIIN ABSOLUUTTINEN MÄÄRÄKIN KIRKOSSA PUTOAA
http://www.eroakirkosta.fi/media/none/tiedote_07_2016.html?year=2016
Tiedote 01.11.2016
Kirkossa yhtä vähän jäseniä viimeksi 1940-luvun lopulla
Eroakirkosta.fi on vuonna 2003 avattu palvelu, jonka tarkoituksena on nostaa esiin valtion ja kirkon ero. Sen avulla valtionkirkoista on eronnut yli puoli miljoonaa ihmistä.
Niinpäs! Kirkko syyllistyy rikokseen majoittaessaan ja hyysätessään laittomia maassamme vetelehtijöitä, kirkollisveron maksajatkin ovat osa rikollisia, rahoittaessaan kirkon rikollista toimintaa !
Late Lapista. SSSS Ry!
Olen eronnut kirkosta jo vuosia/ vuosia sitten (tein sen verotuksen vuoksi).
En ole huomannut, että mikään olisi muuttunut. Aivan samalla tavalla voin uskoa Jumalaan, jeesukseen jne. Voin pitää oman uskoni, ilman, että maksan siitä.
Erosin jo noin 20 vuotta sitten, mitään hämminkiä en eroni vuoksi ole havainnut!
Late Lapista. SSSS Ry!
Papit vankilaan Pääsevät matujen pariin muutamaksi vuodeksi, sellainen tervon pakkosiedättäminen.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/poliisi-itakeskuksen-pankkiryoston-yritys-oli-rahapulasta-karsineen-nuoren-miehen-ajattelematon-teko/6186098
...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201611252200032390_uu.shtml
Mäkinen ja Askola ohoi teitä kusetetaan !
Late Lapista. SSSS Ry!
http://mvlehti.net/2016/11/27/paivan-kuva-juha-sipila-uskovainen-rehellinen-mies-oikein-jumalan-oikea-kasi/
Päivän uutiskuva!
Late Lapista. SSSS Ry!
Se mamujen aivoja tuhoava alukueläinloinen on iskenyt Suomen päätäjien ja pappien aivoihin. Ja jälki on erittäin tuhoisaa Suomelle. Mikähän rohto tuohon tehoaisi nopeasti ja pysyvästi ? Että silleen.
[url=http://aijaa.com/23Dzcn][img]http://i9.aijaa.com/b/00323/14294388.jpg[/img][/url]
Komia koffi takki!
Late Lapista. SSSS Ry!
Piispojen sydän on kova ja kylmä. Ei aukene kirkon ovi pakkasyönä asunnottomalle kristitylle kun itse istuvat takkatulen loimussa nauttien verorahoilla ostettua konjakkia.