21.11. vaikuttaa pahaenteiseltä päivämäärältä!!!

Pian jytisee! JYTISEEEE!!!!!
959
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No voi harmi.

Äänestä

Samperi, päivä meni jo. Sorry pelottelusta

Äänestä
  • kyllähän se vain jytisi tulla japanin tantereella...!!!!
    7.2 megadunia :) ja lisäähän on tulossa...!!

    Äänestä

  • muualla-jytisee kirjoitti:

    kyllähän se vain jytisi tulla japanin tantereella...!!!!
    7.2 megadunia :) ja lisäähän on tulossa...!!

    Mutta se tuli vasta 22.11.

    Eli ohi meni.

    Maanjäristyksen ennustaminen on vähän samanlaista puuhaa kuin ennusteissa että järveen hypätessä kastuu.

    Poislukien se että ennustaa oikean voimakkuuksisen järistyksen tiettyyn paikkaan planeettaa tietylle päivälle; muut ennusteet ei ole vaikeita. Joka päivä kun jossain alueella tutisee.

    Äänestä

  • JäristääJokaPäivä kirjoitti:

    Mutta se tuli vasta 22.11.

    Eli ohi meni.

    Maanjäristyksen ennustaminen on vähän samanlaista puuhaa kuin ennusteissa että järveen hypätessä kastuu.

    Poislukien se että ennustaa oikean voimakkuuksisen järistyksen tiettyyn paikkaan planeettaa tietylle päivälle; muut ennusteet ei ole vaikeita. Joka päivä kun jossain alueella tutisee.

    22 11= 33

    33!!!!

    Äänestä

Hei, ennustin maanjäristyksen (ei mennyt kuin päivä pieleen)!

Äänestä

Kova oli rytinä (ja vielä vääränä päivänä):

Issued at 12:50 JST, 22 Nov. 2016

Tsunami Advisories lifted

*******************Text********************
Tsunami Advisories have been lifted for the following coastal regions of Japan:
IWATE PREF.
MIYAGI PREF.
FUKUSHIMA PREF.
IBARAKI PREF.

Tsunami Forecast (slight sea level changes)
Slight sea-level changes may be observed in coastal regions, but no tsunami damage is expected.

Pay attention when fishing, swimming or engaging in other marine activities, as there may still be slight sea-level changes.

No Major Tsunami Warnings, Tsunami Warnings or Advisories are currently in effect.

Äänestä

Guggenheim museon hyväksyminen oli tuo pahaenteinen "jyrinä"ja tuo jyrinä pahenee entisestään museon rakentamisena.

Kokoomuksen Ghran-Laasonen hakee hallitukselta lupaa rakentamiseen jotta Helsingin veronmaksajat maksaisi koko kalleuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kissinger kirjoitti:

Pian jytisee! JYTISEEEE!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu