On epäilemättä olemassa tiettyjä hurmaustaitoisia miehiä, joille seksiseuran hankkiminen on aivan helppoa ja rutiinimaista toimintaa.
Mutta en ollenkaan ymmärrä, että ENIN osa miehistä muka saisi seksiä niin runsaasti ja helposti (monilta kumppaneilta), kuin annetaan nykyisin mediassa ja näillä palstoilla ymmärtää.
VÄITÄN että todellisuudessa SEKSIN JATKUVA PUUTE useimpien sinkku miesten elämässä vain on niin VALTAVA HÄPEÄ, että kaikki valehtelevat silmät päästään, että saantia muka on ja blah blah blah. Tästä syntyy kollektiivinen harha miesten riittävästä seksin saamisesta ja useista kumppaneista.
Puhutaan nais"puumista", jotka ovat muka suvaitsevaisia ja joille muka kelpaa sänkyyn ujompikin mies. Pa*kapuhetta! Onko joku TAVALLINEN 30-40 v mies muka yrittänyt seksin puutteessaan saada sen työpaikalla olevan 50-kymppisen mummon näköisen ja lapsia omaavan naisen sänkyyn kanssaan NOLAAMATTA itseään täydellisesti?
Sellaista vain ei oikeasti tapahdu, en usko ollenkaan.
Mutta en ollenkaan ymmärrä, että ENIN osa miehistä muka saisi seksiä niin runsaasti ja helposti (monilta kumppaneilta), kuin annetaan nykyisin mediassa ja näillä palstoilla ymmärtää.
VÄITÄN että todellisuudessa SEKSIN JATKUVA PUUTE useimpien sinkku miesten elämässä vain on niin VALTAVA HÄPEÄ, että kaikki valehtelevat silmät päästään, että saantia muka on ja blah blah blah. Tästä syntyy kollektiivinen harha miesten riittävästä seksin saamisesta ja useista kumppaneista.
Puhutaan nais"puumista", jotka ovat muka suvaitsevaisia ja joille muka kelpaa sänkyyn ujompikin mies. Pa*kapuhetta! Onko joku TAVALLINEN 30-40 v mies muka yrittänyt seksin puutteessaan saada sen työpaikalla olevan 50-kymppisen mummon näköisen ja lapsia omaavan naisen sänkyyn kanssaan NOLAAMATTA itseään täydellisesti?
Sellaista vain ei oikeasti tapahdu, en usko ollenkaan.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Yritä mielummin netistä tai baarista kuin työpaikalta.
Eiköhän noita harvemmassa ole, miehiä jotka saisi naisia tuosta vaan ja mielinmäärin. Urbaania legendaa siis. Päasiassa luulen, että keskiverto miehelle ei naista niin vain tipahda syliin ja jotain megea huippu sonneja on niin vähän, ettei ne jaksa millään naisia niin paljon vastaanottaa kun niitä olis tulossa.
Jotta aika moni mies olisi atm ellei itse olisi edes vähän yritteliäs.
Ja aika moni mies on atm vain sen takia kun ei edes uskalla yrittää kuten minä.
Tuokin varmasti totta. Harmi kyllä, uskaltamattoman itsensä puolesta.
Miesten seksikumppanien määrän mediaani on todennäköisesti selvästi matalampi kuin naisten.
Se on noin puolet naisten mediaanista.
Miehillä on selkeä yliedustus 0, 1-5 ja yli 50 kumppanin kategorioissa.
Ratkaisu on että elä halua enää seksiä, älä himoitse naisia ja vemputa.
Sukuvietti ja siihen liittyvät sisäänrakennetut fyysiset ja psyykkiset mielihyvän kokemukset ovat luonnon tujuinta huumetta, jolle harva asia vetää vertoja.
Jokainen syntyy addiktina ja nykyään tuota addiktiota pahennetaan viljelemällä seksiä ihan joka kadunkulmaan.
Yritä siinä sitten sublimoida.
Kyllä! Käteenvedosta päivittäinen tapa ja kunnon masennus päälle, niin lakkaa kiinnostamasta ja myös seisomasta ennen pitkää. Suosittelen!
Kaikki saa ja kaikilta saa mutta kaikki eivät saa kaikilta.
Lähde tästä liikkeelle niin saat varmasti tarpeeksi!
Silmät auki, katsele ympärillesi ja tartu tilaisuuteen kun nainen pyytää.
Ei ole mitään rakettitiedettä
Niin, ei MAT ole mitään rakettitiedettä. Tavalliselta mieheltä nainen ei todellakaan pyydä ja tavallisen miehen on turha pyytää naiselta.
Ja vaikka hän toimisikin tuon väittämäsi mukaan eli toisin sanottuna pudottaisi riman pohjalukemiin, ei saanti silti ole ollenkaan taattu.
Taas halutaan monia naisia ja monia kokemuksia.. Outoa käytöstä, kun samaan aikaan samat Jantterit haukkuvat naisia, siitä mitä itse haluttaisiin harrastaa ja harrastettaisiin jos vain olisi Vientiä ja/tai Osaamista..;D
Enkä sitten tiedä kuinka "epätavallinen" ihminen siellä AP:n ruudun takana piileksii ja/tai syy voi johtua myös siitä, että ei käy itse paikoissa, joissa nämä hänen havittelevat "saaliit" ovat Metsästettävissä tai Metsästäjinä.. ;P
Nja, kyllä noita yhden yön huveja löytyy yhä edelleen. Ovat kaikella tavalla ongelmaisia, alkoholi, mielenterveys..jne jne. Stadissa saa normi viikonloppuna yhdenyön kivan melkein aina jos vaan haluaa. Yleensä ns paska pano ja aamulla sitten ottaa pattiin että taas piti. Viimesin oli hyvässä duunissa, alkkis, poltteli maria ja eli uutta teinikautta 46 vuotiaana ja sängyssä lahna.....makaili sängyssä ja odotteli jospa jotain tapahtuisi. Puistattaa vieläkin!
Minäkin olen jo 50 ja vielä vaan käy flaxi ja pääsääntöisesti minua nuorempia naisia. Syksyllä päätin että nyt saa riittää nämä kertakivat taas vähäksi aikaa, ei vaan jaksa innostaa nuo huonojen kokemuksien kerääminen. Mielummin harrastelen ja tapailen frendejä, sukulaisia ja muita tyyppejä.
Suuri+suomalainen+seksikysely+paljastaa:+näin+suomalaisten+seksikumppanien+määrä+jakautuu+ikäryhmittäin
Julkaistu+10.6.2011
http://www.terve.fi/vanhemmuus-ja-kasvatus/suuri-suomalainen-seksikysely-paljastaa-nain-suomalaisten-seksikumppanien
Suurimmalla+osalla+suomalaisista+on+ollut+elämänsä+aikana+alle+10+seksipartneria,+selviää+Terve.fi+-hyvinvointimedian+sivustoilla+tehdystä+Suuresta+suomalaisesta+seksikyselystä+2011.+Kyselyn+mukaan+15+prosentilla+suomalaisista+on+ollut+tähän+mennessä+yksi+seksikumppani,+noin+viidesosalla+2-4+ja+lähes+neljäsosalla+5-10+seksikumppania.
Vain+reilulla+kolmasosalla+(37+%)+seksipartnerien+määrä+on+ollut+enemmän+kuin+10,+ja+tästäkin+osuudesta+noin+puolilla+kumppanien+määrä+on+ollut+alle+20.
Seksipartnerien+määrä+ei+kyselyn+mukaan+ole+täysin+suoraan+verrannollinen+vastaajan+ikään,+sillä+seksikumppanien+määrät+pysyivät+melko+lailla+samanlaisina+kaikissa+kyselyn+ikäryhmissä,+paitsi+alle+parikymppisten+joukossa.
Suuren+suomalaiseen+seksikyselyyn+vastasi+lähes+1410+suomalaista.
Prosentuaalisesti+eniten+seksikumppaneita+keski-ikäisillä
Prosentuaalisesti+eniten+seksikumppaneita+kyselyssä+paljastui+olleen+keski-ikäisillä,+41-49-vuotiailla,+miehillä+ja+naisilla.+Heistä+peräti+yli+puolilla+(54+%)+seksipartnerien+määrä+oli+vähintään+10.+Tästä+ikäryhmästä+löytyi+myös+eniten+niitä,+joilla+sänkykumppaneita+elämän+aikana+oli+kerääntynyt+yli+50.
41-49-vuotiaiden+jälkeen+eniten+seksikumppaneita+oli+ollut+yllättäen+61-70-vuotiailla.+Niin+ikään+heistä+yli+puolilla+(52+%)+oli+ollut+seksiä+yli+10+partnerin+kanssa.+Näiden+kahden+ikäryhmän+jälkeen+Seksikyselyssä+tulivat+seksikumppanien+määrän+suhteen+31-40-+ja+50-60-vuotiaat.++Heistä+46+prosentilla+oli+ollut+vähintään+10+seksipartneria+elämän+aikana.
Jos+Seksikyselyn+tuloksissa+tarkastellaan+vähintään+20+ihmisen+kanssa+seksiä+harrastaneiden+määriä+eri+ikäryhmissä,+nousee+esille+jälleen+tietyn+ikäiset+henkilöt:+41-49-vuotiaat.+Heistä+kolmasosalla+seksikumppaneita+oli+ollut+vähintään+20.++Tämän+ikäryhmän+jälkeen+eniten+vähintään+20+ihmisen+kanssa+maanneita+löytyy+50-60-+sekä+31-40-vuotiaista.+Molemmissa+ikäryhmissä+vähintään+neljäsosalla+seksipartnerien+määrä+ainakin+20+tai+enemmän.
Naisilla+enemmän+seksikumppaneita+kuin+miehillä
Ehkä+hieman+yllättävää+Suuren+suomalaisen+seksikyselyssä+oli+se,+että+tuloksien+perusteella+naisilla+oli+ollut+enemmän+seksikumppaneita+kuin+miehillä.+Siinä+missä+miehistä+suurimmalla+osalla+(24+%)+seksikumppanien+määrä+oli+2-4,+suurimmalla+osalla+naisista+(24+%)+vastaava+luku+oli+5-10.+Naisten+osuus+oli+miehiä+suurempi+myös+yli+10,+20,+30+ja+40+seksikumppanin+kanssa+seksiä+harrastaneiden+keskuudessa,+vaikkakaan+erot+eivät+olleet+kovin+suuria.+Ainoastaan+yli+50+ihmisen+kanssa+seksiä+harrastaneista+enemmistö+oli+miehiä.
Seksikyselyyn+vastanneista+seksiä+harrastamattomien+osuus+oli+niin+ikään+miesten+kohdalla+suurempi+kuin+naisten.+Kyselyyn+vastanneista+naisista+kaksi+prosenttia+oli+neitsyitä,+kun+miehistä+viidellä+prosentilla+oli+poikuus+tallella.
Sukupuolten+välisiä+eroja+eivät+selittäneet+edes+ikäerot,+sillä+miesten+osuus+yli+30-vuotiaissa+oli+naisia+suurempi.+Yli+kolmikymppisten+keskuudessahan+seksikumppanien+määrä+oli+kyselyn+yhteenvedossa+suurinta.
Suomalaisten naisten lutkailu on tieteellinen tosiasia.
Me ollaan oltu Promiskuiteetin LuvattuMaa jo vuonna 2008.. Mikähän mahtaa olla NykyTilanne?.. ;P
https://fi.wikipedia.org/wiki/Promiskuiteetti
"41-49-vuotiailla,+miehillä+ja+naisilla.+Heistä+peräti+yli+puolilla+(54+%)+seksipartnerien+määrä+oli+vähintään+10.+"
jos+tämmösten+ihmisten+seksin+saanti+väli+lasketaan+niin+että+jos+kerran+vuoteen+saa+naisen+niin+tämmösellä+ihmisellä+on+seksin+saanti+väli+n.+49/10=4,9v
joten+aika+huono+flaksi+ja+pitkä+odotus+väli+ja+nytten+lasketaan+niin+että+nämä+olisi+yhen+illa+juttuja!+;)
joten+oleteko+vaan+kärsimättömiä+joitka+haluaa+kaiken+heti+ja+nytten+eikä+malta+odottaa,+yrittää+ja+saalistaa?+:)
Kumppanien määrä on sitä suurempi mitä nuoremmasta sukupolvesta on kysymys.
En ole saanut. Siksi tarjoon rahaa mutta naiset ei uskalla tavata.
Elastinen - mä vien feat. Tasis
https://www.youtube.com/watch?v=a7-9uCMmLnQ
Olet+oikeassa,+että+seksin+saaminen+tavalliselle+miehelle+on+juurikin+ylivaikeaa+ja+media+antaa+tästä+täysin+vääristyneen+kuvan.+Palstalla+sen+sijaan+minä+ainakin+olen+aina+korostanut,+että+tavallinen+mies+ei+saa+seksiä+yhtään+mistään+se+on+pieni+prosentti+YT-miehistä+jotka+sitä+paljon+saavat,+eivätkä+hekään+aina+kovin+helpolla.
Media+ilmeisesti+keskittyy+nuoriin+naisiin+ja+top5%+miehiin+seksiaiheisissa+jutuissaan.
Suurin+osa+sinkkumiehistä,+kuten+sanoit,+on+valtavassa+seksinpuutteessa+koko+ajan,+näin+omassakin+kaveri+ja+tuttavapiirissäni.+Seksistä+he+eivät+sattuneesta+syystä+tietenkään+puhu+ja+jos+joku+saantia+kyselee+niin+kyllä+he+myöntävät,+että+viime+kerrasta+on"vähän"aikaa.
Tavallinen+mies+ei+saa+helpolla+seksiä+yhtään+mistään,+netistä+nyt+varsinkaan,+baarissa+mahdollisuudet+ovat+hitusen+paremmat+koska+naiset+ovat+kännissä+ja+siellä+voi+tehdä+tuttavuutta+livenä,+mutta+harvemmin+sieltäkään+tavallinen+mies+saa+ja+jos+saakin+niin+silloinkin+hän+joutuu+tyytymään+itseään+alempitasoisempaan+partneriin.
Jos+joku+palstamies+muuta+väittää+niin+hän+on+vieraantunut+todellisuudesta+ja+naiset+taas+ovat+aina+eläneet+aivan+eri+todellisuudessa.+Tavalliselle+naisille+kyllä+YT-kyrpää+tarjotaan,+silloin+kun+nämä+nuoruuden+parhaimmillaan+ovat.+Tavallisen+naisen+seksisuhde+MA+on+hyvin+korkea,+tavallisella+miehellä+se+taas+on+pohjamudissa.+Ruman+ja+tavallisen+miehen+ero+on+hyvin+pieni.
"YT-miehistä jotka sitä paljon saavat, eivätkä hekään aina kovin helpolla."
pitää tähän kompata sen verran että kyl välillä sitä on jopa puolen vuoden taukojakii se saaminen menee vähän jaksoissa joskus on parempi flaksi ja joskus ei irtoo millään... ;)
oletteko ikinä miettineen sitä että puol vuotta on ihmisen elämässä todella lyhyt aika, jos ihminen alottaa seksi elämän vaikka 18 vuotiaana ja lopettaa 60 vuotiaana seksielämänsä niin ajatellaan niin että saa vaan yhden naisen vuodessa niin tässä ajassa on mahdollisuus saavuttaa 42 naista... ;)
onko teillä oikeaa elämää ollenkaa vaan elättekö jossain virtuaali ja fantasia maailmassa??? ;)
--------------
Masa&Teurastaja - Me ei koskaan tehdä mitään
https://www.youtube.com/watch?v=nnUqs4-afGQ
Masa&Teurastaja - Lanit
https://www.youtube.com/watch?v=lcb8uafr0cw
Masa&Teurastaja - Virtuaalipippeli
https://www.youtube.com/watch?v=635pbdE8KgM
Albert/Teurastaja64/TakaJeeJee RAP BATTLE!
https://www.youtube.com/watch?v=pgxSKvToN8U
Ei se ole vaikeaa. Mene baariin. ala juomaan jä näytä että osaat pitää hauskaa. Kyllä naiset sitten näkee että olet hyvä tyyppi
En pidä naisen iskemista vaikeena. Pitää vaan olla rohkea ja puhua naisille. Sosiaalinen pitää olla, mutta ujotkin saa kyllä naisia. Ota itseäsi niskasta kiinni ja pakota itsesi naisten seuraan.
Onnistuu ehkä jos ei ole ruma mies.
Tunnen rumia miehiä jotka saanut naisia. Mikä on ruma , on suhteellista. Lihavat kaverini seurustelee ja niillä on ylipainoa 30 kg. Eivät ole yli 170cm miehiä. Olen lihava jos BMi tä katsotaan. Olen 167cm ja 90 kg. On ollut varmaan 50 naista. Naiset kyllä haluaa minkä näköisiä miehiä tahansa, naisilla ei ole mies makua vaan luonne makua. Naisen ei voi tietää sinusta jos et mene juttelee sille. Vain julkkkiset ja miljoonäärit rikkaat saa alotteita naisilta, muuten joutuu itse menee naisten luokse.
Pitkälti noin. Kuka on tarpeeksi röyhkeä vie naisen vaikka sitten jonkun passiivisemman komistuksenkin nenän edestä - nähty on.
Minä olen yrittänyt vanhempia puumia. Totuus on se että suomalainen media aivopesee suomalaisia runkkaamaan ja panemaan maahanmuuttajia koska mediaa hallitsee 2 ryhmää ketkä yrittävät rakentaa uutta maailman järjestystä. Toinen puoli mediasta yrittää pistää rasismia ja vihaa liikkeelle jotta pakolaiset radikalisoituisi ja nämä porvarit ketkä tukevat tätä jälkimmäistä ryhmää niin ne salakuljettavat pakolaisia suomeen ja haluaa niitä tänne. En tiedä mitä seuraavaksi tapahtuu mutta tämä on faktaa historiasta. Nämä ketkä salakuljettavat pakolaisia suomeen ovat rasisteja omaan etuun katsovia imperialistisia globalisaation tukijoita. Hillary Clinton kuuluu tähän ryhmään. Ja mikä se suomalainen sisu olikaan? ... matkitaanko me amerikkaa ja valitaan ns. Pahat pitkään johtaneet poliittiset perheet äänestyksillä?...tai uskotaanko me maapallon talousmahtia rehellisesti?... minun mielestä kannattaa uskoa u.s.a koska niiden toiminta ei lakkaa ja ne tietävät suomessa nämä pahat globalistit sekä voivat vaikuttaa positiivisesti tänne. U.S.A oikeasti pisinpää hallineet ja hyvää halunneet johtajat haluavat N.W.O:n ja nämä empiiriset globalistit haluavat jotain mitä emme tiedä... onko tämä seksikästä ja nyt haluttavaa sekä selväjärkistä ajattelua. Nämä globalistit eivät tue mitään teoriaa 1 oppimis säännöstä maapallon tavoista ja näin maapallo ei voi jatkua. Tämä koskee omaa elämääni myös... jos en noudata itsessäni 1ykkös oppimis teoriassa niin minulla alkaa pahoinvointia vaikka en ole voinut pahoin mutta olen huomannut jälkeenpäin oloni todella raskaaksi. Jos kirjoitukseni ei tue suomalaista sisukasta itsenäistä oppimista ja etenemistä ja ihmistä eteenpäin vievää niin ole toista mieltä ja mene peuhaamaan hillary clintonin kanssa koska hänellä on tarpeeksi suihin annettavaa... hän voisi ottaa tyhmät ja tuhmat pakolaiset naittavaksi.
Vaikka hillary clinton olisi minkälainen tahansa niin kyllä hän voi tulla minultakin ottamaan suihin. Vanha paska kumminkin hän on ja kuolee pian. Mitä vitun väliä sellasella on. Ei pelkästään pakolaiset. Minä myös. En tue seksissä suihin ottoa. Tykkään nussia pilluun koska se tukee maapallon 1oppimis teoriaa. Suihin ottaminen ei kuulu tähän. Googleta hillary clinton ja näet kuvista miten hän on osannut poseerata kuvissa antaakseen imagon miehille että hän ottaa suihin. Hän on ollut niin julma että jos joku tarvitsisi rangaistuksen niin se olisi hillary clinton ottamalla kunnolla poskeen viattomilta sieluilta ketkä kiihottuvat hänestä turhan päiten.
No noi puumat on kyllä nähty. Ensin ne oma-aloitteisesti lähestyvät ja sitten alkavat vittuilemaan että "voi kun sä olet noin lyhyt:,("
Vitun mummot.