Tulin eilen yöllä kotiin taas pettyneenä baarista, en taaskaan saanut naista ja alkaa usko mennä pikkuhiljaa, naiset ei tunnu antavan edes tutustumisen mahdollisuutta rumalle miehelle.
Mietinkin, että millä perusteilla naiset sitten tosiasiallisesti tekevät n.s pillunantopäätöksen baari-illan päätteeksi jos kerran - kuten naiset kivenkovaa jatkuvasti väittävät - ulkonäöllä ei ole väliä, että se on luonne joka ratkaisee? Kertokaa naiset miten teidän pillunantojärjenjuoksunne toimii niin minä kyllä sitten teen tarpeelliset muutokset luonteessani jos se kerran vain siitä on kiinni.
Mietinkin, että millä perusteilla naiset sitten tosiasiallisesti tekevät n.s pillunantopäätöksen baari-illan päätteeksi jos kerran - kuten naiset kivenkovaa jatkuvasti väittävät - ulkonäöllä ei ole väliä, että se on luonne joka ratkaisee? Kertokaa naiset miten teidän pillunantojärjenjuoksunne toimii niin minä kyllä sitten teen tarpeelliset muutokset luonteessani jos se kerran vain siitä on kiinni.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tosi harva varmaan sanoo, etteikö ulkonäöllä olisi mitään merkitystä. Tottakai sillä on merkitystä. Mutta ei se sitä tarkoita, että pitää olla mahdollisimman komea, pitkä tai jonkin yleisen standardin mukainen. Vaan se tarkoittaa sitä, että itse tuntee seksuaalista vetovoimaa sitä ihmistä kohtaan ja hänen ulkonäkönsäkin miellyttää. Muta se, mitä sillä luonteen ratkaisemisella tarkoitetaan on se, että pelkkä ulkonäkö ei riitä. Ja että ihminen, jolla on kiehtova persoona ja karismaa, alkaa myös ulkoisesti näyttää vetovoimaiselta, vaikka olisi oikeastaan aika tavallinen.
Jos yhden illan juttua haet, se menee eri tavalla. Minä en niistä tiedä, koska en harrasta seksiä tutnemattomien kanssa. Mutta en tietenkään halua seksiä ihmisen kanssa, jota en halua seksuaalisesti. Näin se menee varmaan muidenkin kohdalla.
Millä lailla sinä sitten yritit lähestyä niitä naisia? Mistä juttelit?
aloittaja sinun pitää ensin opetella naisen oma sanakirja, nainen joka sanoo että luonne ratkaisee tarkoittaa että mies on sysiruma jota kohti hän ei halua edes räkäistä, seksistä nyt puhumattakaan
Sulla pitää olla tervehtiessä sellainen >:3 -ilme kasvoilla, muuten nainen ei kiinnostu.
Oltiin kaverin kanssa yksi uusivuosi baarissa ja naapuripöytään tuli kolme tuntematonta naista. Kaveri meni pöytään ja kysyi yhdeltä heistä että paljonko hän veloittaa tunnilta. Ensin tuli läsäri naamalle mutta loppuillasta lähtivät yhdessä naisen kotiin nussimaan.
On muuten ihan tositarina, edelleen huvittaa koko tapaus.
Ja se nainen oli vartija ammatiltaan eikä mikään huora, ihan selvennykseksi.
En koskaan harrastais seksiä jossa tuntisin vaan "antavani" itteäni toiselle ja ite makaisin tylsistyneenä, kyl mullekin pitäis "antaa" ihan samassa määrin kun mä sille toiselle. Elikkä vastaus on, etten millään perusteella.
pihtari:P
Se ei kyllä ole ton määritelmä, että haluu tasapuolista huomiota ja nautintoa toiselta. Ja jos on oikeesti niin itsekäs ettei siihen pysty, niin ansaitseekin sitten olla ihan ilman.
mutta saisithan sä silti iloa antamisen ilosta jos vain asennoituisit siihen sillä tavalla, tekisit meidät rumat ätmit onnelliseksi
Tuntisin itteni käytetyks ja arvottomaks, ei olis kauheen tervettä tulla onnelliseks tehdessään toiselle tollasen tunteen.
Yhdesti kotibileissä kesällä ulkona meidän pihassa pauhas musiikki, ja naiset oli bikineissä ja yksi kulki minun edestä persettä silleen venyttäen, että ois pitänyt ottaa kiinni ja kaverikin sanoi jälkikäteen, että ois pitänyt tarrata kiinni. Mutta minä kunnioitan naisen vartaloa sen verran, että ei tollaseen koskaan pystys.
Päätöksen tekee kostuva kiimavittu ei naisen tietoinen ajatteluprosessi.
Seksiä ei anneta baari-illan jälkeen, joten on ihan sama, vaikka mies heittelisi voltteja tehdäkseen naiseen vaikutuksen.
Allekirjoitaisin muuten tämän... paitsi ett sinulta puuttuu yksi tärkeä sana textistäsi!
Minä lisäisin tuon sanan tekstiisi nyt!
"Seksiä ei anneta baari-illan jälkeen TUNTEMATTOMALLE, joten on ihan sama, vaikka mies heittelisi voltteja tehdäkseen naiseen vaikutuksen."
Parisuhteessa jo elettäessä ja oman parin kyseen ollessa siitä tuskin kieltäydytään.
Nimenomaan! :) ei sellasessa rennossa baari-illassa poikaystävän kanssa mitään vikaa ois.
Ketkä naiset näin väittävät? Mä en ainakaan ole koskaan kuullut yhdenkään naisen suusta ettei ulkonäöllä olisi mitään väliä. Jos joku näin väittääkin, niin kuulunee vähemistöön, ja tarkoittanee kaveripiirin/opiskelun/töiden kautta tutustumista eikä baareja, nettitreffejä tai varsinkaan yhdenyön juttuja.
Voisi jo pikkuhiljaa vaihtaa levyä tämän "naiset väittää" jankutuksen kanssa. Ei väitä. Joku yksittäinen nainen voi väittää, useimmat ei.
80%+mun+naispuolisista+sukulaisista,+90%+naispuolisista+työkavereista,+95%+tuntemistani+naisista+väittää+näin...ei+todellakaan+ole+kyse+mistään+yksittäistapauksista,+lähes+aina+naiset+väittää+näin+kun+asiasta+tulee+puhe
Olit kenties liian kuiva, nälkäinen ja tylsä? On monta seikkaa joiden perusteella voi mennä mönkään ihmisten kanssa.
Ennen kun nainen antaa miehelle niin naisen tulee kysyä mieheltä että osaako mies antaa naiselle orgasmin. Seksi on muuten ihan turhaa jos molemmat ei saa nautintoa. Mies saa yhdynnässä lähes varmasti orgasmin mutta naista pitää lämmitellä pitempään jotta nainen kiihottuu ja siten yhdynnässä nainen saisi helpommin orgasmin koska on esileikki hoidettu tarpeeksi hyvin.
Nainen osaa kyllä ihan itsekin varmistaa sen, että saa seksistä itselleen nautintoa. Tuohon ajatukseen, että mies antaa passiiviselle naiselle orgasmin, törmää vähän väliä. Olisi jo aika ihmisten unohtaa tuollaiset harhaluulot.
Onnistuu hyvin vain pidempiaikaisessa, vakaassa ja luotettavassa parisuhteessa. Muuten on tautivaara ilmeinen ja pelaa venäläistärulettia sukupuolitaudeilla.
Läheskään kaikki naiset ei saa pelkällä yhdynnällä orgasmia, vaikka kuin ois "lämmittelyä" ennen sitä ja miehellä taitoja. Ja itse asiassa ainakin mulle muu nautinto kuin ite orgasmi on väh. yhtä tärkeetä, esim se että tuntee ittensä rakastetuksi ja muunlainen hyväily ennen yhdyntää.
Tosin noita ei varmaan miltään yhen illan panoilta voikaan saada.
Oon sit ehkä huono sanomaan tähän yhtään mitään, kun en voi ymmärtää niitä jotka niistä panoista jotain iloa kuitenkin saa.
Brittiläisen+Sun+lehden+teettämän+gallupin+mukaan+peräti+82%+16-28v+brittiläisistä+sinkkunaisista+ilmoitti+etteivät+ole+ikinä+saaneet+orgasmia+yhden+yön+yhdynnässä,+eli+kai+se+sitten+vaatii+vakaan(?)+parisuhteen+naisilla.+Itse+olen+valmis+tulemaan+luokkaa+20-30+sekunnissa+vaikka+kyseessä+olisi+tuiki+tuntematon+nainen