Ei herkku mitä skeidaa on taas tarjolla. Esa Nahkakin laulais paremmin vaik sissijuustot suussa. OPA ehdolle, sanon mä!
EI HERKKU!
Helmi sonni
7495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Opa ois oikeesti paras kaikista! Sonni vois vetää kans pari Biisiä. Mä annan Opalle. Siis ääneni.
Kerrankin joku huomannut minkälaisesta musiikista perisuomalainen junttikansa diggaa!
OPA laulaa paremmin kuin frederik ja soittaa skebaa kuin Hulkon Antti parhaina päivinään!
Mut minkä biisin Opa vois vetää? Hyvin se kyllä vetää varsinki sen dä-nn-ts-nn -kappaleen! Se tulee siltä ihan luonnostaan. Toinen ehdotus ois Levanterin pulla.
Kuka tää opa on? kappaleet kuulosti tutuilta mutta artisti ei....???
Kevyt urpo josset Opaa tunne. Sanooko "Opa the Man" sulle mitään? Tai Single "Helmi sonni"? Tai "dä-nn-ts-nn"? Tää ainakin: "Irstaat säärikarvani"
Kyllä minun mielestä suomalaiset esiintyjät ovat jokaisissa kisoissa olleet vähintääkin kärkikolmikkoon kuuluvia. Tärkeintähän on, että lehdistölle annetaan asiallisia lausuntoja - itse laulaminenhan on sivuseikka. Moraalinen voitto on VOITTO!!
Eiköhän olisi aika valita esiintyjiksi kunnon poika-duo?! Kireetä nahkahousuu, treenattuu kroppaa ja verkkopaitaa. Opalle vain etsittäisi pari ja parin saunakaljan jälkeen olis biisi ja koreografiat hiotut - sit vain lavalle!
Kerrankin menestystä!?
Yeah, Opa the Man. Kiss me baby. Oletko kuullut PRO Opa -liikkeestä? (Elä sekoita kuuluisaan a´la Opa ranneliikkeeseen) Opalle äänet! Let´s roll!