Skarpatkaa enontekiöläiset

Haluatteko olla ääliöitä vai oletteko te? Maailmankaikkeuden surkein viestien taso tällä palstalla. Lapin luonto on kaunis, mutta lapin lumo karisee kun näihin keskusteluihin tutustuu.
12186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Milläs nämä saamelaisten ääliöitten ajatukset muutat, ei onnistu mitenkään turha kuvitella

Äänestä
  • Totta kateus vaan lisääntyy muualta tulleita yrittäjiä kohtaan, tälläisii nämä neljäntuulen reuhkan kantajat ompi

    Äänestä

Älä välitä näistä kirjoituksista. Eiväthän he ole terveitä, jotka nuita juttuja tänne pääasiassa kirjoittaa. Suotakoon heille kuitenkin tämä mahdollisuus toteuttaa itseään. Katkeria ovat, muuhun kun eivät ole elämässä pystyneet. ;)

Totuus kunnasta on ihan muuta kuin tämän palstan jutut:)

Äänestä
  • Nimenomaan totuus on toinen, kuin yleisimmin esiintyvä sävy näissä jutuissa.
    Lieneekö joillakin perusnegatiivisilla kirjoittajilla tavoitteena jonkunlainen Enontekiön matkailua ehkäisevän epävirallisen yhdistyksen täysjäsenyys, joka sitten aikanaan rekisteröidään :)
    Ja silloin toteutuu se Sana, että äläkää muualta matkaavat perkkolagit tuluko tänne!
    Sitten on rauha maassa ja Vanha Lappi jaksaa hyvin...

    Äänestä

RKP puolueen väkeä saatava Enontekiön valtuustoon,niin tulee päätöksiin järkeä.

Äänestä
  • Emmä helkatissa niitä tänne sotke!

    Äänestä

  • Saisimma vain kunnon johtajan tänne joka hoitais kaikki hommat joissa lautakunnat ja valtuustot tekkee selkeitä virheitä!

    Äänestä

Kumpi on pöljempi: pöljä vai pöljää seuraava pöljä? Lappilaiset ovat luonnostaan pöljiä ja jopa hulluja. Tyhmiä he ovat vain kännissä.

Äänestä

No vittuakos luet jos ei kiinnosta.melko pösilö.

Äänestä

Hullu saa olla,mutta ei tyhmä!

Äänestä

On saanut ihmetellä näiden pösilöiitten touhua ja tarinoita onko nämä niitä saamelaisia vai lappalaisia näitä kuitenkin ovat kyllä ihan pösilöitä
geeniperimät näkyy lyhyen läntiä koivet ettäällä toisistaan kuin liänget
huomoo kyllä että geenin vaikutusta on paljon

Äänestä

Ja mitähän net on touhunnu sanoppa tarkemmin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IitusCont kirjoitti:

Haluatteko olla ääliöitä vai oletteko te? Maailmankaikkeuden surkein viestien taso tällä palstalla. Lapin luonto on kaunis, mutta lapin lumo karisee kun näihin keskusteluihin tutustuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu