että taas leikataan työttömiltä, eläkeläisiltä, sairailta ja vanhuksilta!
Tule saatanan LESTAPASKA sanomaan päin naamaa
saatanan.LESTAPASKA
16125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ja samaan aikaan lisätään rahoitusta maahantunkeutumiseen. Nyt on todettu, että tuhannet karkoituspäätöksen saaneet viittaavat karvaisella kädellään päätökselle. Tänne jäävät niinkuin krapulapaska pytyn reunoille. Kysymys kuuluukin, onko oikein, että nämä saisivat vähemmän sosiaaliavustusta kuin kantasuomalaiset avuntarvitsijat. Varmasti tulee sellainen suvakkipäätös, että ainakin yhtä paljon pitää maksaa.
Olet oikeassa, sitäpaitsi oleskeluluvat määräaikaisiksi. Kuukausi kerrallaan.
Mitä se vaikuttaisi? Ei nämä loiset täältä mihinkään lähde, oli lupa kuukaudeksi tai vuodeksi kerrallaan. Viranomaiset ja päättäjät ovat nahjuksia ja tekevät näiden suhteen kuten punaviher-suvakit tahtoo. 10 vuoden päästä meillä on 500000 kehitysmaamuslimia ja parikymmentä niistä eduskunnassa puuhaamassa shariaa ja kristillisten tapojen kieltämistä muslimeja loukkaavina. Jättimoskeijat ovat Hesassa, Turussa ja Tampereella. Vaasaan ja Jyväskylään rakenteilla.
Muistakaa ensi kevään kuntavaaleissa äänestää henkilöä joka vastustaa mamutusta. Viis puolueesta, kunhan saamme tämän hullutuksen loppumaan. Ei nämä elintasopakolaiset täysin erilaisesta kulttuurista tänne sopeudu, enkä minä heihin. Halpatyövoimaa yrityksille polkemassa suomalaisten palkkoja.
Eikös se ollut se kaksi tuhatta miljoonaa euroa kun pitää niistä vielä leikata lisää. Vedät vaan sitä vyötä kireämmälle ja pieni nälkähän on vain hyväksi köyhille.
Senverran sanoi sipilä. Eli 2 miljardia pitäisi leikata köyhiltä, että matut porskuttaa.
Kela-Gold -korttien kulut ovat ennakoituja isommat.
Lestapaskalta ja paskakokkareilta olisi niin mukava myös leikata jotain.
Olen lutteripaska eläkeläinen. Minun eläkettäni ei leikata ollenkaan. Tosin ei siihen tule korotuksiakaan. Täytyy ottaa mallia siitä, kuinka te köyhät saatte sapuskaa ja huvirahaa riittämiin. Ei sitä 1170€/kk , just pärjään!
Olen pelkkäkansaneläkeläinen. Eläke 523. euroa, revi siitä. Matukin saa enemmän.
Kuinka noin pienellä eläkkeellä elää? Eihän siitä jää edes ruokarahaa, kun on pakolliset kulut maksanut. Eikö se kansaneläke noussutkaan sinne yli 700€? Vai viekö vero senkin osan pois?
Kannattaisi ainakin kysellä asumistukea tuollaiseen eläkkeeseen.
Haaestakkee paaa-aaska! Haestaaakkekekeke PaskaaaAA!
Mittees tuohon sanot? paaaska!
paperittomat matu lusmerotkin jäävät suomeen ja saavat toimeentulo tukea?!?, mitä hyötyä on yleensä hylätä matuilta oleskelulupa.. tä.
Köyhät Kun seuraavaksi tarvitsette jotain ja mietitte varkaisiin menoa näpistäkää näiltä tulijoilta omaanne vaan otatte pois.
Näinon, että jos joku haluaa
Sipilä vielä ihmettelee miksi saa negatiivista palautetta.