Nappimiehellä sumeni

Oli tehnyt napit tehtävänsä. Onneksi (omaksi) löi vain riukua tuomaria, eikä aivan oikeaa äijää.. tuossakin puuttui vain se ettei lyönyt takaapäin! Iltalehdessä oli jotain juttua jostain kisasta.
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

löi kylläkin kisan juontajaa ja näytti minimunansa tuomareille!

Äänestä
  • Ihan perus roinari kun tajuaa ettei sillä roinalla kasvakaan niin hyvin kuin on luvattu mutta vehkeet ja aivot kyllä pehmenee.

    Äänestä

No onhan se erikoista kun Leijonakapteeni menisi vetämään Mertarantaa nenään, kun hävittiin Venäjälle;) Jaa siinä oli jokin pippelin vilautuskin... pienihän ei näy!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ääääliö kirjoitti:

Oli tehnyt napit tehtävänsä. Onneksi (omaksi) löi vain riukua tuomaria, eikä aivan oikeaa äijää.. tuossakin puuttui vain se ettei lyönyt takaapäin! Iltalehdessä oli jotain juttua jostain kisasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu