http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/yksinäisyyskysely-yritän-hammasta-purren-joka-aamu-nousta-ja-kestää-vaan-1.2172450
Moni nainenkin on tuonne vastannut, joka todistaa sen, että nainen ei saa miestä halutessaan eikä seksiä. Vain nuori ja kaunis nainen saa ja vain silloin kun hän on nuori, eikä hänkään saa parisuhteeseen niitä oikeasti haluttavia miehiä.
Toki osa noista naisista on yksin koska ei kelpuuta tavallista tasoistaan miestä.
Moni nainenkin on tuonne vastannut, joka todistaa sen, että nainen ei saa miestä halutessaan eikä seksiä. Vain nuori ja kaunis nainen saa ja vain silloin kun hän on nuori, eikä hänkään saa parisuhteeseen niitä oikeasti haluttavia miehiä.
Toki osa noista naisista on yksin koska ei kelpuuta tavallista tasoistaan miestä.
Vastaukset 29
Vanhimmat
mieshän nainen kainaloissa on kiinnostavanpi naisen silmin. kun taas miestä kiinnostaa yksin liikkuva nainen.
Nainen saa heti miehen jos vaan kelpuuttaa omantasoisensa ruman miehen. NAisen ei tarvii koskaan olla yksin. Naisen yksinolo on itsensä oma päätös.
Voisin ottaa ruman, mutta en voi ottaa mitä tahansa rumaa. Ei sopivaa ihmistä niin vain löydä, persoonankin kun pitäisi miellyttää jotenkin. Olen sen suhteen aika nirso.
Ei+kovin+uskottavaa.
Yleensä+"rumalla"+tarkoitetaan+sellaista+karhean+näköistä+miestä.+Todellisuudessa+ruma+mies+on+epämaskuliinisia+piirteitä+omaava+mies.+Esimerkkejä:
-+lyhyys
-+hintelyys
-+pullohartiat
-+heikko+leuka+tai+"leuattomuus"
Kelpaisiko+tällainen+mies?+
"Voisin+ottaa+ruman"
90%+naisista+_voisi_+ottaa+ruman,+mutta+"vain+sattuvat"+päätymään+yhteen+miehen+kanssa+joka+on+tasoteorian+perusteella+vähintään+omaa+tasoa.
Jos mies muutoin olisi miellyttävä ja minulle sopiva, niin kelpaisi kyllä tuolla ulkonäöllä.
Olen ollut ihastunutkin lyhyeen ja hintelään mieheen. Juuri eilen hän itse asiassa tuli mieleeni jostain syystä. Ei ollut mikään jykeväleukainenkaan. :)
Mutta kun nainen näkee miehen naaman niin ei halua tutustua luonteeseen koska mies on ruman näköinen.
Monetkin ovat ihastuneet. Ehkä lukiossa, silloin nuorempana, tms.
Esitän rohkean veikkauksen. Jos ikäsi on yli 25v,
- nykyinen miehesi
- edellinen miehesi
...ei ole/ollut lyhyt ja hintelä.
Menikö oikein?
ps. olen oppinut naisilta että heidän silmissään normaalivartaloinen = lyhyt ja hintelä.
Netissä voi tutustua. Jos ei heti laita kuvaa vaan odottaa, että nainen tykästyy tarpeeksi.
No ei minulla ole ollut lyhyttä miestä, mutta toinen oli kyllä hintelä. :)
"ps. olen oppinut naisilta että heidän silmissään normaalivartaloinen = lyhyt ja hintelä."
Tämä ihastukseni oli todella lyhyt ja laiha, suunnilleen itseni mittainen (164 cm). Saattoi olla lyhyempikin. Ja tosiaan... tämä oli lukioaikoina :) Oikeassa olet.
Naiset ovat kaavamaisia.
Pikkukakkonen on harrastanut tuota selvänäkemistä palstalla jo pitkään.
Sen bravuurinumerohan on kysyä naiselta tämän olennaiset tiedot, ja arvata niistä sen miesmaku ja miesten taso.
Helppoa kuin heinänteko.
Noinhan se aina menee.
Minunkin naiskamuilla oli paljon sellaisia aika pieniä ja laihoja poikia silloin lukiossa. Mutta pari kymppiä kun tuli mittariin, ne vaihtui aivan järjestään isompiin ja miehekkäämmän näköisiin.
Naisen vaisto kait sanoo että nyt alkaisi olemaan hedelmällisin aika käsillä, eli tärkeintä on saada mies jolta löytyy ne geenit joilla saadaan pitkiä lapsia. Eli pikkukakkosen suosikkeja eli pituutta, hartialeveyttä ja vahvaa leukaa tänne kiitos. Hoikkuus tai lihavuus, siltä osin kuin se on hankittu ominaisus, ei varmaankaan ratkaise niin paljon.
Tottahan sitä sanotaan että voisin seurustella lyhyen kanssa kun exäkin oli sellainen, mutta harvemmin niin käy.
Blaablaablaa... Vaihda jo levyä.
Milloin meet sinne itsariklinikalle? Voin mäkin sut tappaa jos sovitaan paikka ja aika.
Ei se itsariklinikalle meneminen ole tarpeeksi hienoa eikä miehekästä. Tosimies tappaa itse itsensä näyttävästi ja raa,asti esim. räjäyttämällä dynamiitilla itsensä tuhannen riekaleiksi taivaan tuuliin. Jos tekisin seppukun niin siinä voisit kyllä avustaa lyömällä miekalla pääni poikki, olettaen että sinulla on siihen munaa etkä ala jänistää viime hetkellä.
Kyllä minulla munaa on tappaa kenet tahansa ihan miten vain, vaikka käsin.
Ei se tarkoita, että on "Munaa".. Se tarkoittaa Vain, että on TäysKahjo, Elikkäs Hullu.. ;P
ensi vaikutelma tehdään kuulenma 14 sekunnissa kohtaako sama aallonpituus ulko näkö on vain yksi elementti siitäkin silmät . lyhyt kohtaaminen voi muodostaa kokonais kuvan seuraavaan kohtaamiseen jos haluaa kohdata.
Ei muuten pidä aina paikkaansa. Itse en ihastu ensisijaisesti ulkonäköön, vaikka olisi erittäin komea mies kyseessä. Näin on käynyt parikin kertaa. Ulkonäkö ei tehnyt mitään vaikutusta pitkään aikaan, mutta kun sain tutustua miehen ajatusmaailmaan vasta silloin tuli tunteita mukaan.
...mutta se mies oli komea, eikö vain?
Jos ihastut vain komeisiin miehiin ("voisin ihastua" = ei lasketa), ulkonäkö on ensisijainen kriteeri koska sillä perusteella rumat tippuvat pelistä pois.
...et siis ole erilainen, vaan tismalleen samanlainen kuin muutkin.
Ei kukaan muukaan rakastu pelkään komeuteen, mutta komeus on rima joka pitää ylittää että aletaan katsoa sitä luonnetta.
aivan komeus on rima joka pitää ylittää. tosin komeus nostaa rimaa tutustua lähenmin itse ihmiseen jos ei koe olevansa tasaveroinen ulkoisesti jota pidetään miesten ongelmana pelkästään mutta ulkolainen sokko treffit sarjassa keskiverto naiset pui tunteitaan miehen komeudesta josta osa tunnusti että paineet nousee itsellä jos mies onkin komea joka ovesta tulee pöytään .
Kaikki miehet on komeita. Jopa jotkut naisetkin.
Vastaanpa vielä tähän, juna on pian perillä ja sitten täytyy jatkaa töitä.
Yksinäisyys on hieman eri asia miehille ja naisille. Tuossakin huomaa että yksinäisellä naisella on lapsi.
Sosiaalinen status ei liity vain markkina-arvoon pariutumisessa, vaan muuhunkin elämään. Koska se nostaa miehen tasoa enemmän, suositusta miehestä tulee entistä suositumpi ja epäsuositusta entistä epäsuositumpi.
Sosiaalisesti suosittu nainen haluaa samanlaisen miehen. Mutta moni sosiaalisesti epäsuosittu nainen haluaa myös sosiaalisesti suositun miehen. Tuntemani kaksi todella yksinäistä naista haaveilevat _molemmat_ sosiaalisesti ja suositusta miehestä jota eivät voi saada. Yksinäinen mies yleensä haaveilee yksinäisestä naisesta.
Niinpä, kuten muissakin asioissa, molemmissa ääripäissä on enemmän miehiä.
Nörttipiireissä tämän huomasi. Monessakin tilaisuudessa paikalla oli yksinäisiä miehiä jotka haaveilivat yksinäisistä nörttikavereista ja yksinäisestä nörttityttöystävästä.
...ja nörttinaisia jotka haaveilivat siitä sosiaalisesta ja suositusta lavalla puhuvasta tyypistä joka huomaisi heidät ja nostaisi seinäruusun osaksi suosittua porukkaa.
Myös sosiaalisesti suositulle miehelle kelpaa kyllä yksinäinen nainen oikein hyvin jos nainen on vähän käytetty ja kaunis.
Ei kelpaa ja on todettu.
Kyllä kelpaa, sinä vain et ole kaunis ja olet yli 22v.
1 kpl kokenut nainen voi tuottaa isolle miesjoukolle suurta nautintoa.
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/201612022200035266_lz.shtml
Miehen yksinäisyys voi olla aika puhdistava pohjalla käymisen kokemus. Silloin on todella yksin. Eihän naiset sitä samalla tavalla voi kokea koska aina on kuitenkin ihmisiä jotka haluaisivat jakaa omaa yksinäisyyttään heidän kanssaan. Miehen yksinäisyys ei todellakaan houkuttele toisia yksinäisiä luokseen - päinvastoin.
Olen kirjoitellut joskus naisen kanssa jopa 4 kk ilman kuvaa. Sitten kun annoin kuvan niin nainen katosi Facebookin sinkkupalstalla kukaan ei halua jutella mun kanssa koska näkevät heti kuvani.
Naiset ovatkin se pinnallinen sukupuoli.