Vaimoni Janica lähtee tänään ruotsinlaivalle

tyttöporukalla viettämään pikkujouluja. Myös Ekin vaimo Sarita lähtee samassa porukassa, joten me äijät taidetaan perjantain kunniaksi käydä oluella Turun Keskustan Bar Edisonissa. Saakohan sieltä muuten bonusta S-etukortilla?

Oivoi... Yli satasen lasku tuli taas siitä Octavian apulaitehihnan vaihdosta. Viikko Black Fridayn jälkeen ja kolmisen viikkoa ennen joulua. Oivoi... kallista..

7

116

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tummafearfani

      morot! oltiin eilen risteilyllä taas Ex-puan, Darkfearin ja Eräketun kanssa. Sataman baarissa joukkoon liittyivät sovitusti Janica ja Jenna. Janica oli pahalla tuulella, kun matkakassaa rassasi taksilla tulo satamaan. Timpan Skodasta oli viety alta renkaat ja auto pukkien päällä! olikohan Bickyn porukka asialla? Timpalla oli viimeiset käteisrahat menneet Amican lounasmaksuun ja tilipäivän rahat meni suoraan Älvsbyhusille ja Skoda-huoltoon. Eräkettu yllätti lohkaisullaan; "täällä pääsette Pukkien päälle tai alle, miten vaan sovitaan!" No, taas kävin vanhanaikaiset; laivan baarissa Ek:n iski heti 100- kiloinen siiderivalas, nätit kasvot ja todella muodokas varsinkin mahan kohdalta. Darkfear oli töissä laivan ravintolassa 12 €/h aina kello neljään saakka. Ex-pua seurusteli tummien miesten kanssa, josta hän jo raportoikin eri viestiketjussa. Eli minä pidin herrasmiehenä J & J .lle seuraa; tanssittiin diskossa, laulettiin karaokea, pelattiin rulettia; voitin 20 000 € ja ostin tytöille tuliais-skumpat ja timanttikorut. Toivottavasti Timpalle tuotiin 1 pullo tuliaisena Dom Perignonia? Tytöt vaativat ehdottomasti, että jotenkin noi täytyy korvata ja pyysivät hyttiinsä "hoitoon". Äitini opetti aikoinaan, että jos nainen jotain sinulle ehdottaa, niin pitää totella, eikä pullikoida yhtään vastaan. Tällä elämänohjella olen päässytkin pitkälle...Laivasta lähdettyämme J:t kiitteli "ALL inclusive" -risteilystä ja jaksavat nyt arkeakin joulun yli näillä voimauttavilla elämyksillä. Päätetiin ottaa ensi kerralla Bickyn jengiä mukaan jos vankilomat sattuu loppiaispyhille. Timppa saa hyvät veronpalautukset ensi kuussa, niin Janica lupasi kustantaa seuraavan risteilyn vähintään A-luokan hytissä, jopa Commodore-luokassa, jos Timpan Skoda saadaan viimein kuntoon.

    • Mihin laivalle Timppa muuten sun ja Ekin vaimo ovat lähdössä?

      Tuli vaan mieleen, kun Bicky Royal-mies kertoi, että hän on lähdössä tänään Viking Gracelle yhdessä Penetrators MC:n poikien kanssa:))) Kuulemma Bicky jr. on myös lähdössä risteilylle oikean isänsä kanssa:)))))

      Mutta sä varmaan saat ajan kulumaan siellä ihan mukavasti Liljanlaakson kodissa yhdessä Mohammedin ja Minttu-Petterin kanssa:))))))

      • Viking Gracelle hekin lähtivät, onpa erikoinen sattuma.

        Heillä onkin ollut varsinainen perhe-risteily kun juniorin Make-ukkikin lähti ilmeisesti laivalle.

        Huh huh että on ollut kova krapula tänään. Innostuttiin Ekin kanssa juomaan ja parantamaan maailmaa Edisonissa. Join huikeat 6 olutta ja nyt on tänään ollut pää kipeänä. Iltapäivällä raahauduin Minttu-Petterin kanssa uimaan ja hallilla taisimme kohdata itse Periaatteen miehen, mutta en viitsinyt ryhtyä mitään juttelemaan hänelle.


      • liljalaakson_timppa kirjoitti:

        Viking Gracelle hekin lähtivät, onpa erikoinen sattuma.

        Heillä onkin ollut varsinainen perhe-risteily kun juniorin Make-ukkikin lähti ilmeisesti laivalle.

        Huh huh että on ollut kova krapula tänään. Innostuttiin Ekin kanssa juomaan ja parantamaan maailmaa Edisonissa. Join huikeat 6 olutta ja nyt on tänään ollut pää kipeänä. Iltapäivällä raahauduin Minttu-Petterin kanssa uimaan ja hallilla taisimme kohdata itse Periaatteen miehen, mutta en viitsinyt ryhtyä mitään juttelemaan hänelle.

        No melkoinen yhteensattuma sitten, kun on päässyt Bicky jr. laivaristeilylle yhdessä vanhempiensa kanssa ja vielä Make-ukkikin mukana:)))))

        Niin Janican lapsilla onkin tosiaan kolme eri ukkia ja kaikki eri maissa/kaupungeissa, kun on Make varissuolla, sitten Bickyn isä Brysselissä ja onkos Mohammedin ukki sitten jossain Irakissa, Syyriassa vai missä päin maailmaa:)))))))))

        Onko muuten Mohammedin oikea isä myös käynyt teillä kyläilemässä:))))

        Ja tietenkin myös sitten sun isäsi:)))) Onko sun isäsi myös insinööri- ja Octavia-miehiä:))))))))))

        Hyvä kun sait nyt käytyä Ekin kanssa kaljoilla, ei olisi varmaan Janica antanut sulle lupaa juoda noin montaa olutta, jos hän olisi ollut kotosalla:))))))


      • Eki_vastaa

        Parempi varmaan pitää asiasta matalaa profiilia... oivoi. Itsekin join muutaman pitkän Edisonissa ja huomaa kyllä ettei tunnollinen perheenelättäjä ole ehtinyt kehittämään oluenjuontiin kunnollista toleranssia. Tänään päätä jomottaa. Sarita ei ole vielä palanut kotiin, oikeastaan hyvä niin kun se ei tykkää ollenkaan nähdä mua krapulassa.


      • Eki_vastaa kirjoitti:

        Parempi varmaan pitää asiasta matalaa profiilia... oivoi. Itsekin join muutaman pitkän Edisonissa ja huomaa kyllä ettei tunnollinen perheenelättäjä ole ehtinyt kehittämään oluenjuontiin kunnollista toleranssia. Tänään päätä jomottaa. Sarita ei ole vielä palanut kotiin, oikeastaan hyvä niin kun se ei tykkää ollenkaan nähdä mua krapulassa.

        Varmaan ollut sun vaimollasi ihan onnistunut reissu:)))) Bicky muuten kertoi sellaista, että hän ja muut Penetrators MC:n pojat olivat myös sattumoisin just samalla risteilyllä:)))))

        Varmaan lähtenyt sun vaimo janican kanssa vielä jatkoille tonne Penetrators MC:n kerhotiloille:)))) Että voit varmaan sieltä käydä Saritan hakemassa Touranilla:)))))


    • Siiderivalaiden kanssa juhliminen tekee poikaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3247
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2957
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2480
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2293
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2199
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1813
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1626
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1613
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1450
    Aihe