Lapsena suku oli tärkeä mutta se on vaan hiipunut, ei tuota oikein ole suvun kesken yhteydenpitoa kuin sitä pakollista, enimmäkseen vanhemmat pitää yhteyttä sisaruksiinsa ja vanhempiinsa (yksi jäljellä).
Osana syynä toki on etäisyydet että ei sitä vaan tule käytyä kovin usein ja käynnit vaan vähenee ja vähenee ja osaa sukulaisista näkee tyyliin 10 vuoden välein.
Onko tuolla väliä, taitaa olla ihan paskan hailee, keskusteluissakaan ei näillä tunnu olevan mitään sisältöä, keskustelut painottuu aina jonkun terveyteen, ulkonäköön, sukulais lapsenlapsen huikeaan koulumenestykseen ja muut onkin sitten pelkkää ilmaa. Yksi tollo ei tajua käyttää kuululaitetta niin sitten se on yksinpuhelua 2h heh voi helvetti.. kun kyseinen henkilö on todella puhelias.
Sääli kai, vikaa on toki itsessä yhtä paljon että en ns syytä ketään.
Muutama lähin sukulainen on tärkeitä ja niihin olen yhteydessä aktiivisesti.
Lapsena suku oli tärkeä
67uu67u7667u
2
176
Vastaukset 2
- irtisanoutunutjo
osasyynä voi olla alkoholismi, ja kun juoposta eroon pääsee, elämä alkaa hymyillä taas..
- minulleok
Ei sukulaisesi mitään menetä, päinvastoin, vaikka eivät sinua näkisikään enää koskaan joten vähennä vaan yhteydenpitosi nollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771600
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.105807En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493