Vuosi etäsuhdetta takana. Tavattu on kun on ollut mahdollista. Pitkin päivää viestitelty ja soiteltu.
Nyt piti tavat. Muutaman kuukauden molemmat odottaneet tapaamista. Kunnes mies ilmoitti että ei pystykään työnsä takia. Pahoitteli ja kysyi mielipidettäni ensi ennenkuin tekee päätöksen. Sanoin olevani pettynyt hän myös.
Kuitenkin samaan aikaan on samassa työpaikassa eräs huomattavasti nuorempi nainen. Kivasti on fb päivityksiä kaveriporukalla ja valokuvia otettu. Sekä illanviettoja että työpaikkalounailla porukalla käyty. Tämä nainen tai joku muu yhteinen kaveri niitä kuvia jakaa.
Olemme puhuneet mustasukkaisuudesta ja molemmat sitä mieltä että se on turhaa ja naurettavaa koska luottamus pelaa.
Kuitenkin mies itse kysyi yritänkö tehdä hänestä mustasukkaista, koska sanoin lähteväni ulos? Ei ollut tarkoitus. Onkohan omat jauhot puhtaat kun tuollaista väittää?????
Sanoin lähettäväni hänelle joululahjan postitse, ei tarvitse kun saa sen sitten kun kk päästä tulee.......
Viestien lähettäminen on vähentynyt,koska töissä kiire?????
Illalla soittaa normaalisti kertoo kaipaavansa ja rakastavansa.
Oma vaisto vaan sanoo ettei kaikki ole ok....
Mitä mieltä olette????
pahat aaviatukset
2
444
Vastaukset
- Abc66
Hyvältä ja vakaalta suhteelta vaikuttaa. Ihan tulee kade olo. Jatka samaan malliin niin hyvä siitä tulee.
- relaahyväihminen
Särähtää silmään ja korvaan tuo pitkin päivää viestittely ja soittelu. Miksi??
Jos minä olisin etäsuhteessa ja kävisin myös töissä, viestittelisin vain vapaa-ajalla, en koskaan työaikana. Työaika on tarkoitettu työn tekoa varten ja silloin keskitytään duuniasioihin, ei lirkuttelemaan kenenkään kanssa.
Jos mies soittaa ja kysyy onko ok jos hän jää tekemään jonkun työhomman pois eikä tule sun luokse ja sä vastaat että hoida työt vaan pois, niin mikä tuossa nyt on outoa?
Olisit vastannut, että ei passaa, jos se noin kovin rassaa sun sukkia.
Mistä sinä miehen työkaveriface-kuvia käyt katsomassa?
Jos ne on miehen sivuilla vapaasti kenen tahansa nähtävissä, mikä on ongelmasi?
Itselläni on paljon mies - ja naiskavereita. Siis kavereita ja on monenlaisia kuvia esillä, esim. sellainen jossa minä pussaan yhtä miestä, vaikkei meillä ole minkäänlaista sutinaa. Se oli vain kaveripusu, liittyi yhteen seurapeliin ja siitä kuvasta voi joku joka ei mistään mitään tiedä, vetää vaikka ja minkälaisia johtopäätöksiä.
Mieheltä toi, yritätkö tehdä mustasukkaiseksi, oli luultavasti vain huumorilla heitetty huuli. Ei pidä kaikkea ottaa noin kamalan vakavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 364270
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344057- 633695
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333527Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842906
- 542825
- 252616
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142314