YLE jutussaan väittää, että EU:n kansalaiset valitsevat vapauden tai turvallisuuden välillä. Eli avoimet rajat ovat muka vapautta?! Miltä kuulostaa?
Siis vapautta KEILLE? Mamutusmedian mielestä tärkein vapaus on se, kun Euroopan ulkopuoliset tulijat saavat vapaasti tulla rajojen yli laittomasti maanosaamme?!
Että tällaista suvakkipropagandaa tällä kertaa päämamutusmedialtamme...
Siis vapautta KEILLE? Mamutusmedian mielestä tärkein vapaus on se, kun Euroopan ulkopuoliset tulijat saavat vapaasti tulla rajojen yli laittomasti maanosaamme?!
Että tällaista suvakkipropagandaa tällä kertaa päämamutusmedialtamme...
Vastaukset 7
Vanhimmat
Harva vastustaa EU:n sisärajojen vapautta, jonka tarkoitus on helpottaa EU-kansalaisten kulkemista alueella. Mutta EU:n ulkorajojen valtavaa ja loputonta vuotamista kyllä vastustetaan luonnollisesti!
Mutta eihän valta- eli valhemedia halua ymmärtää tuota eroa. Syyhän on selvä. Suvakkieliitti haluaa tuhota eurooppalaiset kansallisvaltiot.
Tarkoituksellista asioiden ja syiden ja seurausten hämärtämistä.
Jatkuvasti puhutaan sekaisin pakolaisista, turvapaikan hakijoista ja siirtolaisista.
Tuollaisella vaihtoehtojen asettelulla on tietenkin oma tarkoituksensa.
Yle muokkaa 'uutisensa' manipuloiviksi, aina!
Suomen sosialitukien jakelu vierasmaalaisille, jotka eivät ole maksaneet koskaan edes veroja, on lopetettava. Samoin vierasmaalaisten rahtaaminen ihmissalakuljettajien toimesta Vokkien tukemina Suomeen! Pakolaisuuden syihin on puututtava ja väestöräjähdys torjuttava yhdenlapsen politiikalla erityisesti Afrikassa! Pakolaisia ei saa auttaa Suomessa, vaan halvemmissa maissa, missä ei synny kulttuurien ristiriitoja.
Suomen kurjistaminen on lopetaettava ja nostettava omat kansalaiset jaloilleen, sillä Suomi on olemassa vain heitä varten ja kansanvalta on heidän.
Diktaattoripääministeri on poistettava vallasta, sillä hänen takiaan kuormamme ja maamme turvattomuus on kasvanut enemmän kuin koskaan aikaisemmin sotien jälkeen!
Miksi me suomalaiset emme saa vapautta YLE.stä!?
Miksi suomalaisten pitää pakolla kustantaa meitä halveksivaa päämediaa?
Yleähän johtaa Bilderberg aivopesun käynyt ukkeli, joka on laitettu edistämään tätä juutalaiseten toteuttamaa kansan vaihtoa.
http://mvlehti.net/2015/08/26/lukija-eun-isa-kreivi-richard-coudenhove-kalergi/
Samaa tekee pelokas Suomen hallitus, tuossa on sen hallitusohjelma jota se toteuttaa CIA:n käskyttämänä. Samalla yrittää vangita Suomalaisia puolustavia henkilöitä. Uskomatonta että hallitus pyrkii kieltämään jopa vapaan ajattelun kasalaisilta ! Eihän tällaista ole edes neukkulassa, jota on koko ajan haukuttu.
Trump lopettaa tuon matutus touhun, mutta Suomi pyrkii vieläkin olemaan mallioppilas nöyristelyssä.
Ei suomalainen pääse ilman passia minkään rajan yli. Rajaton Eurooppa on ainoastaan asyylin pyytäjien yksinoikeus.
Totta kai VAPAUS saa kannatusta, koska sitä kannattavat ne jotka
- matkustavat paljon työkseen/lomaillen
- saavat asiakkaita rajan takaa
- harrastavat salakuljetusta
- ovat hyötyneet salakuljetuksesta
- saavat töitä kun rajaturvallisuus heikkenee (vartijat,
- suvaitsevaisuudessaan haluavat kaiken rajan takaa tänne
ja viimeisenä opportunistien ryhmänä :
- ne jotka poliitikoidessaan luulevat että yllä olevat ovat enemmistö