Aloitin kamppailulajin harrastuksen muutama vuosi sitten, siellä oli ohjaajana mies johon ihastuin, ja luulen tunteen olleen molemminpuolinen. Mukava, kiltti. Sitten sain selville miehen seurustelevan, joten kaikki jäi siihen ja kärsin niitä sydänsuruja vuoden, en koskaan kertonut tunteistani. Varmasti se jonkun verran näkyi ja oli kai miehelle kiva itsetuntobuusti tietää että olisi vientiä edelleen.
Nyt, kun olen vihdoin alkanut päästä yli mies on alkanut olla todella vittumainen minua kohtaan jos minulla synkkaa jonkun muun treenikaverin kanssa. Viimeksikin, kun harjoiteltiin itsepuolustusta (tuntuma oli siis tarkoitus pitää kevyenä) ja olin parina tällaisen miehen kanssa tämä entinen ihastukseni sanoi parilleni, että tämän pitää käyttää kunnolla voimaa. Ei parini sitä kuitenkaan tehnyt. Tuota on tapahtunut useammin kuin kerran, ja pelkästään minun kohdallani, ikäänkuin hän toivoisi muiden vahingoittavan minua. Sitten taas, jos minulle sattuu sellainen pari, joka käyttää enemmän voimaa, mies tuleekin opastamaan että tee kevyemmin ja ottaa minut kohteeksi ja tekee tekniikat erittäin kevyesti. En tiedä onko tämä joku vitun sairas tapa näyttää että asiat olisi hyvin hänen kanssaan.
Viime aikoina hän on itsekin osoittanut välillä pieniä väkivaltaisia eleitä minua kohtaan, jotka jää vaivaamaan, mutta joiden ei voi oikein todistaa olevan mitään. En usko että kukaan uskoisi minua jos ottaisin asian puheeksi. Esim. yhtenä päivänä alkulämmöissä pelasimme jalkapalloa, hän tönäisi minut maahan nauraen, ilkeä hymy hänen naamallaan pelotti minua.
Selvästikin minulla kävi tuuri ettei meistä koskaan tullut paria, eikä meidän välillä mitään ystävyyttä ole, tämä on vain sitä että hän näkee minut oman hyvinvointinsa välineenä.
Onko kenelläkään kokemusta miten tämän tilanteen voisi hoitaa? Suoraan sanottuna minua pelottaa tämä tilanne. Varsinkin kun mies auktoriteettiasemassa.
mustasukkainen, aggressiivinen, kusipää?
nurkkaanajettu
3
<50
Vastaukset
- minäpäminäkyllä
Ihan lonkalta heitän, että tämä on nyt aivan pääsi sisäistä pulinaa. Annat asioille merkityksiä, joita ei ole olemassakaan. Lähepä nyt sinne treeneihin ihan avoimin mielin, sinä treenaat siellä ja ohjaaja antaa ohjeita teille, jotta oppisitte paremmin. Tuskin se ihan paska ohjaaja on, vuosia olet sen tunneillakin käynyt.
- outotyyppi
Tottakai sitä harmittaa kunet enää surekaan hänen peräänsä... Sinuna vaihtaisin opetuspaikkaa.
Joillain tapana ottaa o joku silmätikukseen, ny hää on sä. Vaiha pleisii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä8010887Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on14310250- 258001
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776434Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.445371- 724986
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1394279Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai194173Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas443924Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1313544