Ooppel Mokka moottorivalon poistaminen?

Hei osaako kukaan kertoa pystyykö Mokan konetaulussa näkyvän moottorivalon poistamaan itse. Uusi puola vaihdettu itse autoon, mutta valokin olisi kiva saada pois. Onnistuuko kotikonstein?:)
Kiitos tiedosta ko etukäteen.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä on konetaulu? Ootko varma, että vika oli Puolassa?

Äänestä

Vika todennettiin Ooppel liikkeen korjaamolla ja nyt puola vaihdettu ja moottori käy kuin uutena. Valoa vaan en itse osaa poistaa. Toisaalta valo ei haittaa kun vika korjattu, mutta olishan sekin mukava saada pois.

Äänestä

Merkkihuollossa sammuu merkkivalot, satasella pimenee!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mokka1 kirjoitti:

Hei osaako kukaan kertoa pystyykö Mokan konetaulussa näkyvän moottorivalon poistamaan itse. Uusi puola vaihdettu itse autoon, mutta valokin olisi kiva saada pois. Onnistuuko kotikonstein?:)
Kiitos tiedosta ko etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu