Host perhettä vailla

eppp

Hei!

Olen 20-vuotias positiivisella elämän asenteella ja menevällä luonteella varustettu nuori.
Valmistuin Tampereella keväällä 2015 lähihoitajaksi, hyvin paperein. Olen erikoistunut Sairaanhoito – ja huolenpitoon.

Minulla on monenlaista kokemusta hoitoalan työstä. Lasten hoidossa etenkin: olen ollut metsätähden kotihoidolla töíssä. Työhöni kuului sairaiden lasten hoitaminen heidän kotonaan. Olen myös hoitanut sukulaistyttöjäni ja päiväkodissa isompia lapsi joukkoja. Minulla on myös yksi vuotias kummityttö. Hänen kanssaan touhuan ja vietän paljon aikaa.

Tällä hetkellä työskentelen sairaalassa. mutta koska sopimukseni loppuu vuoden lopussa. Olen alkanut harkitsemaan aupairiksi lähtemistä..
Olen innokas oppimaan uutta ja saamaan erilaista työkokemusta.
Ihmisten kanssa tehtävä työ ja heidän auttamisensa on minulle tärkeää.
Olen matkustellut paljon, ja tulen hyvin toimeen erilaisten ihmisten kanssa.
Kielitaidollani olen pärjännyt ulkomailla,joten uskon sen riittävän myös työelämässä.
Asun yksin, joten minulle on tuttua ruuan laitto ja kodinhoito.
Haluaisinkin nyt siis tutustua erilaisiin kulttuureihin ja saada lisää työkokemusta.
Jos kiinnostaa laitathan viestiä ja kerron lisää itsestäni!

(Minulta löytyy hygieniapassi, ensiapu- ja ajokortti.)

Jos kiinnostuit laita viestiä spostiini, niin kerron lisää itsestäni : [email protected]

3

201

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lyypekki

      Hei. Laitoin sinulle sähköpostia, voin olla, että minut luettiin roskapostiksi :) Olisi kiva kuulla sinusta enemmän.

    • tsemppiä

      Onko sulla jo joku tietty maa mielessä? Hyvin tietoja eri maiden käytönnöistä löytyy ainakin sivuilta www.connectaupair.world, sieltä voi myös löytää isäntäperheen melkein mistä päin maailmaa tahansa.

      • KatiMarggraf

        Etsitään Au Pairia Saksan pohjoisosaan Garding-nimiseen kaupunkiin!
        Oletko reipas, tunnollinen ja lapsia rakastava nuori jolla on ajokortti ja mahdollisesti jopa Saksan alkeet hallussa? Haluatko tulla perheeseemme Au Pairiksi mahdollisimman pian ainakin syyskuun koppuun saakka - ehkä jopa pidemmäksikin aikaa? Lapsemme ovat Niko 5v. ja Lisa 3v. Lapset ovat päivisin tarhassa, joten työaikasi alkaa noin klo 14. Tarha on heinä-elokuussa 3 1/2 viikkoa kiinni ja silloin lapset ovat tietenkin myös aamupäivsin kanssasi. Minulla on usein iltapäivisin vapaata mutta koska meillä on myös neljä loma-asuntoa, apu on aina tarpeen. Viikonloput ovat melkein aina vapaita. Pohjanmeren leveille hiekkarannoille on 10 km, Hampuriin menee noin puolitoista tuntia ja Tanskaan noin tunti. Kaupunkimme on melko pieni, mutta meren läheisyys tarjoaa monia harrastusmahdollisuuksia (Kite-Buggy, Kite-Surfing, WindSurfing, Strandsegeln....). Ratsastushalli on kolmen minuutin kävelymatkan päässä. Urheilumahdollisuuksia on jalkapallo, käsipallo, Iron Power, Zumba, ym. Käytössäsi on auto joten pääset liikkumaan. Haluaisimme lapsillemme kaverin, joka puhuu Suomea, leikkii heidän kanssaan, laulaa lastenlauluja, hulluttelee lasten kanssa ja on osa meidän perhettä.
        Jos kiinnostaa, ota yhteyttä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      68
      1056
    2. 64
      1042
    3. 93
      817
    4. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      57
      813
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      42
      678
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      640
    7. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      598
    8. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      570
    9. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      66
      565
    10. Nainen joka haluaa miehen

      Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.
      Ikävä
      79
      563
    Aihe