Nuorelta mieheltä kiinostuksen ilmaisu?

hämillään

Eräs nuori mies katsoo minua aina suoraan silmiin ja katsekontakti kestää aika pitkään. Tätä on tapahtunut nytten jo useamman kerran, melkein aina kun näemme. Emmekä ole siis jutelleet, mutta pyörimme samoissa paikoissa. Onko tämä katsekontaktin hakeminen jotenkin ilmaisu siitä että, hän voisi olla kiinostunut?
Ja jos tämä on ilmaisu kiinostuksesta niin mitenkä voisin ilmaista omaa kiinostusta ja ehkä jopa tehdä aloitteen tutustumiseen?

4

345

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihanvaansillee

      Iske silmää ... Hämääntyy ainakin ja veikkaan että tekee sitten kyllä siirtonsa jos sellaista aikoo ... Tosin voi hetki mennä mutta onko meillä kiire ?

    • vanha-konkari

      Katsekontakti suomalaiselta, ja vielä mieheltä! Se on niin harvinaista kamaa että melkein pakko sanoa että jotain siinä on takana!
      Säilytä kontakti mutta älä tuijota. Katso välillä vaikka pois ja sitten kuin varkain uudelleen. Hymyile mutta ei irvistäen hampaat näkyvissä! Älä ole tyrkky mutta älä torjuvakaan, ja jos ekalla kerralla kontaktia ei synny, jatka kun/jos tilaisuus taas tulee. Jos homma tuntuu jumiutuvan paikoilleen, ole sinä aloitteen tekijä! Kysy vaikka kelloa tai jotain ihan yleistä. Oletko nähnyt onko se-ja-se bussi jo mennyt... mikä nyt tilanteeseen sopii. Et nolaa itseäsi vaikka pakit tulisi!

    • Hämillään

      Olisiko lisää jotakin hyvää neuvoja jolla tehdä aloite?

    • IlmanSangriaa

      Olen "hämilläni" tarvittavan tiedon puutteesta, kun ei edes tiedä millaisessa viitekehyksessä tuo tiivis katsekontakti toistuu, joka sekin vaikuttaa siihen miten voisi olla hyvä ragoida. Myöskään ikäeron haitaria ei mainita.

      Ilmeisesti, ehkä nuori mies vain pitää sinua puolensavetävänä naisena ja mahdollisesti myös ajattelee miten nautintohetket kanssasi voisivat olla makoisia.

      Mutta ole oma itsesi ja vastaa rennon avoimesti katseeseen luonnollisen hymyn kera, joka madaltaa kynnystä mahdolliseen leppoisaan muutaman sanan vaihtoon.

      Ps. Miksi ihmeessä suomalaiset ovat useinkin kuin lyhtypylvään nielleitä?

      Lattarimaissa ei kyseltäisi, vaan reagoitaisiin tilanteeseen soveltaen luontevasti ja spontaanisti, eikä siihen tarvita sangriaa rentouttajaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      47
      859
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      843
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      778
    4. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      753
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    6. 52
      654
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      597
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      597
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      111
      527
    11. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      518
    12. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      497
    13. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      487
    15. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      485
    16. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      63
      450
    17. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    18. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      429
    19. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      33
      425
    20. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    Aihe