Ne vaan on liian usein tyylittömiä, rumista kuoseista kursittuja muodottomia telttoja.Löytyy vain telttamallintunikaa ja jätti teepaitoja.Mutta mistä löytyisi isokokoiselle kauniisti istuva jakku, tai xxl housupuku, tai jakkupuku?
Ei sitten mistään!
Vaikka olisi mahdollista, että tälläisiä kauniitakin isojen kokojen vaatteita voitaisiin tehdä.Kunhan viitsittäisiin vähän ajatella ja suunnitella.
Mutta ei, aina roikkuu vaatetangoilla samoja kauheita kauhtanoita.Paidat on aina liian lyhyitä, ei peitä peppua.
Paitojen etukappaleet on aina myös yhtä pitkiä takakappaleen kanssa.
Vaikka pömppövatsaisilla ja tukevilla, näyttäisi hyvältä paidat, mekot ja etenkin paitapuserot, joiden etukappale olisi hieman pidempi takakappaletta.
Isokokoisten vaatteissa pitäisi olla istuvuuden takia myös sisäänottoja sivusaumoissa.Isokokoisten maha tai rinnat nostaa paidan helmat edestä rumasti pystyyn pönköttämään.Siksi se saa paidat näyttämään siltä, kuin ne olisivat edestä lyhyempiä kuin takaa.Eipä me isot tytöt saada tyylikkäitä vaatteita, muualta, kuin taitavilta ompelijoilta.Vaateteollisuuden suunnittelijat ei meidän mieltymyksistämme välitä.Kunhan jotain säkkejä tarjoavat, ettei ihan alasti tarvitse kulkea.
Isokokoisten vaattet rumia
Pettynyt.tarjontaan
1
140
Vastaukset
- Pettynyt.tarjontaan
Korjaus otsikkooni=Isokokoisten vaatteet rumia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64165Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va952303Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J61999Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38861Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186860- 47854
- 34831
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785- 36776
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35772