Isokokoisten vaattet rumia

Pettynyt.tarjontaan

Ne vaan on liian usein tyylittömiä, rumista kuoseista kursittuja muodottomia telttoja.Löytyy vain telttamallintunikaa ja jätti teepaitoja.Mutta mistä löytyisi isokokoiselle kauniisti istuva jakku, tai xxl housupuku, tai jakkupuku?
Ei sitten mistään!
Vaikka olisi mahdollista, että tälläisiä kauniitakin isojen kokojen vaatteita voitaisiin tehdä.Kunhan viitsittäisiin vähän ajatella ja suunnitella.
Mutta ei, aina roikkuu vaatetangoilla samoja kauheita kauhtanoita.Paidat on aina liian lyhyitä, ei peitä peppua.

Paitojen etukappaleet on aina myös yhtä pitkiä takakappaleen kanssa.
Vaikka pömppövatsaisilla ja tukevilla, näyttäisi hyvältä paidat, mekot ja etenkin paitapuserot, joiden etukappale olisi hieman pidempi takakappaletta.
Isokokoisten vaatteissa pitäisi olla istuvuuden takia myös sisäänottoja sivusaumoissa.Isokokoisten maha tai rinnat nostaa paidan helmat edestä rumasti pystyyn pönköttämään.Siksi se saa paidat näyttämään siltä, kuin ne olisivat edestä lyhyempiä kuin takaa.Eipä me isot tytöt saada tyylikkäitä vaatteita, muualta, kuin taitavilta ompelijoilta.Vaateteollisuuden suunnittelijat ei meidän mieltymyksistämme välitä.Kunhan jotain säkkejä tarjoavat, ettei ihan alasti tarvitse kulkea.

1

214

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pettynyt.tarjontaan

      Korjaus otsikkooni=Isokokoisten vaatteet rumia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      907
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      64
      657
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      650
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      46
      589
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      563
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      528
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      523
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      75
      457
    9. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      446
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      435
    Aihe