Moii eli oon 7 luokalla ja siis oon ihastunut meidän yhteen luokkalaiseen poikaan. Se vilkuilee tosi useesti mua käytävillä ja tunneillakin se on saattanut jäädä kiinni minun tuijottelusta. Ei olla kuitenkaan puhuttu paljoa ja muutenkin tosi kiusallista. Poika ei ole ollut innokas snäppäilemään kanssani ja usein ingnooraa mun snäpit. Tykkääköhän poika musta?
Mun paras kaveri on myöskin ihastunut samaan poikaan ja heillä on snäpissä streekitkin. He kylläkin laittavat vain snäppejä gn ja gm.. mutta jos poika olisi kiinnostunut kaveristani hän ei kuitenkaan koulussa näytä sitä. Onkohan poika kiinnostunut kaveristani?
Meillä oli pari viikkoa sittem paritanssit ja kaverini sitten pääsi tanssimaan pojan kanssa vähän. Kaveri hehkutti jälkeenpäin kuinka ihanaa se oli ollu. Minun kuitenkin tanssiessa pojan kanssa poika meni rytmissä sekaisin yhdessä vaiheessa ja meinasi unohtaa koko tanssin. Seurailin sitten sivusta että oliko se vain ollut sattumaa, mutta muiden kanssa tanssiessa poika tanssi täydellisesti. Olenkohan kuvitellut kaiken itse ja se on ollutkin vain tuuria?
Tuohon kaveri juttuun vielä lisäisin että voikohan olla mahdollista että poika yrittää tehdä minut mustasukkaiseksi sen avulla. Olen nimittäin huomannut joskus pojan puhuvan joidenkin tyttöjen kanssa ja sitten vilkuilevan minuun päin. Itsekkin olen kerran alentunut tuohon. Puhuin vain sen parhaam kaverini kanssa eräästä pojasta ja seuraavan tunnin poika oli todella masentuneen ja surullisen näkönen eikä niin iloinen ja aktiivinen niinkuin useimmilla tunneilla. Poika myös usein tykkää venytellä ja esitellä lihaksiaan jos satun istumaan hänen takanaan tai sitten sekin on vain tuuria...
Mitä mieltä olette? Tykkääkö poika minusta? Pitäisikö alkaa snäppäilemään sen kanssa taas pitkästä aikaa uudestaan?
Ihastus samalla luokalla!! Help
Tyttötäältärovaniemeltä
2
1319
Vastaukset 2
- Tyttötäältärovaniemeltä
Ja unohdin sanoa mutta kyselkää lisäkysymyksi jos tarvitsee :)
- Anonyymi
Mulla on sama juttu mut oon 6LK
Ihastukseni tuijottaa ja lähentelee haluu tulla puhuun ja nii mut sit siihen ihastunu vielä rinnakkais luokalta mitä mä teen
Tykkää se susta joo oon aika myöhässä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 101869
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671088Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.265991- 76862
- 63788
- 75751
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22696Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69671Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?138657- 62626
- 42609
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?124602Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32588Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.44559- 51553
- 55538
- 38519
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri20508Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40503- 30493