Helppoo ku heinänteko

ratkaistunäin

Kysyt vaan joltain mieheltä et hei, onko sulla rahaa elättää mut ja mun lapset? Jos vastaa et on niin iske kiinni heti ja jos vastaa et ei, lähe lätkimään ennen kuin se mies kihlaa sut.

5

253

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EdesUnissa

      Tämä aloitus sai minut hyvälle tuulelle. Miksipä tosiaankaan tehdä asiasta liian vaikeata...

    • 1315

      Minä olen etsinyt koko elämäni aloituksen kaltaista naista. Mutta ei vain ole osunut kohdalle. Kyllä minä elätän. Jos vain nainen lapsia laittaa. Talous on kunnossa useammallekkin.

      • sänkynukkumiseen

        Siinähän se ongelma onkin, kun ei ne lapsentekoyrityksestkään enää kiinnosta. Mieluummin köyhä ja yksin.


    • Tiedätkylläkuka

      En etsi rahaa vaan hyvää luotettavaa miestä elämääni.

    • minävain6609

      Minä etsin miestä joka olisi turvallinen ja työteliäs ja huomioisi lapseni jotka ovat vkl kanssani. Viikot oltaisiin kahdestaan ja hän tekisi lumitöitä ym. Ja minä kokkaisin ja siivoisin. Mies pilkkoisi polttopuita ja lämmitettäisiin yhdessä saunaa ja oltaisiin vaan rennosti. Hänellä saisi olla toki lapsiakin. Ja saisi olla myös omia menoja koska en halua mitään parisuhdevankilaa. Kesällä veneiltäisiin ja hän voisi kalastella kalat soppaan☺ että tämmöstä mietin..ei helposti kyllä löydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      239
      45188
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9401
    7. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      8663
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8468
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe