Huoh .....

Reetta---

Väsäsin profiilia tuonne treffit-juttuun, meni varmaan 30sek kun ensimmäinen janttari tunki viestiä, en ehtinyt edes profiilitietojani täytellä.
Melkoista hakuammuntaa näyttää noilla miehillä olevat, hirveä kiire tunkea viestiä vaikka mitään tietoa ole vielä näkyvillä, olisi nyt voinut hetken odottaa että saan profiilini täytettyä.

13

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huokauss

      Jos olisit mies niin tekisit samoin.
      Se on helppo huudella naisen asemassa..

    • 41v-sinkkumies

      Etkö voi kysyä mieheltä että miksi sulle kirjoittaa

      • No entäpä jos minä kysyisin nyt sinulta, että minkä takia sinä laitat viestejä hakuammunnalla (olettaen, että teet niin)?


      • 41v-sinkkumies

        En ammusekele ympäriinsä. Kyllä minä luen jokaisen profiilin ja vastaan sellaiselle joka on mielestäni tasoiseni. Naisten mielestä kukaan mies ei ole heidän tasoisensa ei edes 40 vuotias 120 kiloinen yh mamma joten miehenä en saa vastausta takaisin.


    • rumat_miehet

      Jotkut miehet ovat niin epätoivoisia, että laittavat jokaiseen profiiliin viestiä ja toivovat parasta.

    • meevaikkakahville

      Treffijutut netissä on aivan epätoivoisten puuhaa, mutta käy se kai ajankuluksi....

    • Saman huomannut. Sukupuolen ja iän kun on saanut laitettua, niin joku siellä on jo ylistämässä mielenkiintoista profiiliani.

      En tiedä mikä logiikka tässä miehillä sitten on olevinaan, mutta minulle ainakin tulee näistä tyypeistä semmoinen ”epätoivo potenssiin kaksi” -fiilis. Jos muutaman minuutin jaksaisitte odottaa että sen profiilitekstin saisin siihen liitettyä ja täpät laitettua oikeaan kohtaan, niin voisi selvitä että onko minulle nyt ylipäätään mitään järkeä kirjoittaa, vai olemmeko ihan eri planeetalta tavoitteinemme.

      Onko tässä taustalla jokin pelko siitä, että saalis katoaa, jos siihen ei heti käy kiinni? Ja toisaalta ajatus siitä, että kyllä se särkikin kelpaa, jos ei nyt kuha sattuisikaan nappaamaan...

      • Palstan.Rumin.Mies

        Hah! Särki on mitä mainioin ruokakala esim purkitettuna mitä keväisin teen paljon ja päihittää kyllä mennentullen kaikki tonnikalat ja sardiinit. Pientä vaivannäköä vaatii ja saa täysin pehmeä ruotoista maittavaa kalaa vaikkapa ruisleivän päälle tai uusienperunoiden kera. Ei olisi ns "roskakala" jos ihmiset lopettais nirsoilunsa ja uskaltais maistaa muutakin kun pelkkää pussilohta. Ruokapulaankin maailmalla särkikalat tois apua mutta ihmiset mieluiten kuolee nälkään kun syö särkeä vaikka se järkeä kasvattaakin. Kuhaa uistellaan sitten kesä-heinäkuussa ja yhtä suurella ruokahalulla se kuhafilekin katoaa minun ruokapöydässä.

        No mitä tähän ontuvaan vertauskuvaan sitten aapeen kysymykseen sanois niin silloin kun vielä nettideittailin niin oli aikalailla sama mitä kirjoitat ja kelle koska vastauksia ei meille rumille miehille suoda. Jos joku sitten heittää randomina täysin tyhjiinkin profiileihin niin ilmeisesti kyse on siitä että kun on jotain paljon yhtäaikaa vesillä joku voi tärpätä kun vastavuoroon ajatuksella ja yksilöityihin avauksiin ei normi miehet saa koskaan vastauksia vaan meidät nähdään kuten särjetkin. Olette tottuneet hyvään ja vaikka ette saisikaan vaaditte samaa mitä muutkin naiset vaikka niissä ihmismaailman särjissäkin olisi potentiaalia jos uskaltaisitte edes kokeilla. Mut ei.


      • Reetta---

        stellaria81
        Mua kiinnosti tehdä feikkiprofiili senkin vuoksi että näki onko totta mitä naiset kertoo valtavista viestimääristä, totta se on enkä ihmettele yhtään miksi naiset hyvin harvoin itse viestillä lähestyy, ei tuo sokkona vistien lähettely profiilia lukematta ole järkevän miehen hommaa alkuunkaan.
        Itse miehenä teet totuudenmukaisen profiilin typeriä kuluneta sloganeita lisäämättä, ei kukaan nainen viestiä laita pitkiin aikoihin jos koskaan, mutta en minä tuommosta viitsisi harrastaa että heti kimppuun hyökkäisin kun joku nainen parhaillaan profiliaan kasaa.

        Mutta Hyvää Joulua kaikille mukaville naisellisille naisille toivottaa FeikkiReetta---


    • yököt

      No mitä ne muuta on kinuamassa kun sitä. Ihan paskaa koko touhu. Tyhmyyden tiivistymä.

    • profiloitu

      Miten pinnallista tämä touhu täällä onkaan...taidampa ottaa profiilini pois. Kovasti ollaan kirjoittamassa, miten tärkeää on millainen ihminen on ajatuksiltaan. Lopputulos on kuitenkin, että se ulkokuori merkitsee melkein kaikkea, eikä ole niin väliä millainen sisäinen maailmamme on. Onhan se tietysti kaunista/komeaa ihmistä mukavampi "ulkoiluttaa",mutta luulisi nyt treffailijoiden muutakin ihmisestä haluavan kuin sen upean vartalon. Itse ainakin arvostaisin sitä sisäistä maailmaa enemmän kuin ulkoista, jos vain vastapelaajatkin niin tekisivät. Kaikki ei kuitenkaan koskaan elämässä ole täydellistä vaikka niin toivoisimmekin.................

      • Reetta---

        Oon sun kanssa täysin samaa mieltä, kuitenkin se mikä toisessa eniten merkitsee löytyy sieltä ulkokuoren sisältä.
        Juu älkää mun feikkipelleilystä itseenne ottako, jossain viestissä jo kerroin miksi noin tein, mä olen jonkunmoinen mies vaikka nimimerkki viittaa naiseen.
        Mulla tökkii juuri siksi että kaikki tai lähes kaikki korostaa toisarvoisia juttuja itsessään ja etsittävästä kumppanista, pitää olla ties mitä joka loppuviimeksi ei mitään merkitse.


    • pitäkäätunkkinne

      Ironista tosjaan, niin myös tämäkin on vähintäänkin tragikoomista, eliittikumppani mainos sähköpostiin

      Terve naapuri, näen sinut kävelemässä aina silloin tällöin... ja pidän siitä mitä näen ;)
      Haluaisitko tavata joskus? Olen usein kotona yksin, joten voisit tulla käymään kun sinulle parhaiten sopii?

      Naisilla juoksutetaan/rahastetaan miehiä läähättämään kesken kutoisiin profiileihin.
      Ei naista mies saa ni ei saatana saa kuin ruman pöllin, hoppuili tai oli liikenteessä rauhallisemmin ellei sillä ole ulkonäköä tai massia tai vaikutusvaltaa tai erittäin hyvää sosiaalista ulosantia. Mies ei naista ei saa välittämään ellei ole jotain ulospäin näkyviä erityis ominaisuuksia, paitsi sen pölli ryhmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1516
    2. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      223
      1136
    3. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      13
      1136
    4. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      81
      949
    5. Persut yritti estää somalinaista väittelemästä lääketieteen tohtoriksi

      Yrittivät saada hänet lähihoitajakouluun, vaikka pärjäsi hyvin koulussa. Nyt hän on yliopistossa väitellyt lääketieteen
      Maailman menoa
      240
      941
    6. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      141
      920
    7. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      179
      903
    8. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      819
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      71
      757
    10. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      31
      713
    Aihe