Taas vainoojien poliisivoimat Euroopassa on lähetetty Ilja Janitskinin perään, nyt Espanjassa.
http://yle.fi/uutiset/3-9359136
Vähän luulen, että ei ne ainakaan muutamaan kuukauteen sitä mistään löydä, eikä kiinni saa.
Itse sen täytyy antautua, ei sitä muuten tänne saada tuotua. Vois olla ehkä järkevämpääkin viime kädessä antautua. Ottaa se 2 kk tutkimusaikainen pidättäminen, ja sen jälkeen tuleva muutaman tonnin sakko. Sellaisen sakon saa nykyaikana normaalitasoisestakin vit-tuilemisesta muslimeille ja niiden kurkun leikkaamisen rituaaleille.
Aiheettoman pidätyksen ajalta saa Janitskin vaadittua valtiolta korvaukset. Silloin Ilja nousee suomalaisten Vapaussankarien harvaan joukkoon. Sinne ihan venäläistaustaisen Mannerheimin rinnalle se pääsee.
Varma kansanedustajan paikka on valmiina odottamassa 2019 vaaleissa.
http://yle.fi/uutiset/3-9359136
Vähän luulen, että ei ne ainakaan muutamaan kuukauteen sitä mistään löydä, eikä kiinni saa.
Itse sen täytyy antautua, ei sitä muuten tänne saada tuotua. Vois olla ehkä järkevämpääkin viime kädessä antautua. Ottaa se 2 kk tutkimusaikainen pidättäminen, ja sen jälkeen tuleva muutaman tonnin sakko. Sellaisen sakon saa nykyaikana normaalitasoisestakin vit-tuilemisesta muslimeille ja niiden kurkun leikkaamisen rituaaleille.
Aiheettoman pidätyksen ajalta saa Janitskin vaadittua valtiolta korvaukset. Silloin Ilja nousee suomalaisten Vapaussankarien harvaan joukkoon. Sinne ihan venäläistaustaisen Mannerheimin rinnalle se pääsee.
Varma kansanedustajan paikka on valmiina odottamassa 2019 vaaleissa.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Kyllä on Suomen oikeuslaitos vajonnut tosi alas.
Mielipiteensä ilmaisemisen takia vainotaan.
Suomessa on vielä monta murhaa ja tappoa ja ihmisen katoamista selvittämättä. joten lissukat voivat niitä selvittää ja jättää Janitskin rauhaan, joka ei ole tehnyt kenellekkään mitään.
Yle:n keissillä on Ilja Janitskin jahtaamisella on sama tavoite: sananvapuden kieltäminen. Päättäjiä ja eliittiä ei saa arvostella!!
Isänmaallinen mies, jota ei edes Venäjä huoli. Miksei mene oikeuteen, kun on niin varma, että on rehellisten ihmisten asialla. 😍
Paljon suurempia rikollisia löytyy Brysselistä!!
toivottavasti tajusi hakea turvapaikkaa venäjältä ajoissa?
Meillä alkaa olla Iljassa kohta saman suuruinen suomalainen sankari kuin Edward Snowdenkin on maailman mittakaavassa.
Käytännössä molempia jahtaa sama maailmanlaajuinen salaliitto. Se salaliitto koostuu tiedustelupalveluista, maailmanpankkiireista, amerikkalaiststa asevarustelun jättifirmoista ja Euroopan alistamista ja pakkoislamisoimista suunnittelevasta eliitistä.
Molemmat nuo sankarimiehet joutuvat pakoilemaan tuota järjettömän suurta ja vahvaa salaliittoa, kaukana Venäjällä saakka.
Vain Venäjällä on riittävästi voimaa ja selkärankaa vastustamaan jopa tuota maailman jättien salaliittoa.
Janitskinin ajojahti kuvaa hyvin Suomen eliitin sisäänlämpiävää ilmapiiriä. Tympeää, iljettävän ahnetta, ylimielisyydessä ja röyhkeydessään uskomattoman alhaista.
Miksei Suomen suurinta rikollista etsintäkuuluteta ja pidätetä, kävi täällä itsenäisyyspäivänä, brysselin bobrikoffi alias junkkerin perseennuolija jyrki petturi Katainen. Kataisen paikka olisi Suomenlinnan tyrmässä vedellä ja leivällä kunnes nahjuksen ruumis irtoaisi kuppaisesta hengestä.
ai niinku miksi?
Onhan näitä kaiken näköisiä: Lestakyrpää, Brysselin Bobrikovia, Mulukku-Mattia, Kanki-Kaikkosta jne. jne.
Muistaakseni Iljalle vaadittaisiin kolmentoista vuoden tuomiota.
(Ketkähän tässäkin on takana? Epäilen.....)
Suomi on muuttunut hulluksi maaksi heti pakolaisvyöryn jälkeen.
BUEHEHHHEHhh hhh MITÄ?!?!
Isänmaan sankari? Joka paikoilee Espanjassa, ei maksa veroja tänne
ja rellestää venäläisellä rahalla!
Aika kaukana
he tarkoittavat varmaan venäjän isänmaan sankareita, aloittaja kun on ryssä
totta, ryssien trollitehdas näitä täällä muutenkin kirjoittelee
joten tottakai sillä kotimaalla tarkoitettiin venäjää!
Ilja saa varmaan sieltä poliittisen turvapaikan
Moi Oba, kerro terkkuja.
parempi+nykyään+elellä+venäjällä+kuin+aina+vain+hullummaksi+menevässä+eurostoliitossa....++euroeliitti+muuten+nosti+etuuksiaan+3,3%+vastikään
iljalle haetaan isompaa tuomiota kun otanmäen tappajille kyllä tässä on kansalaisten oikeustaju koetuksella rikoksesta kertovalle haetaan isompaa tuomiota kun itse rikollisille?
älä sotke Suomen kansalaisia omiin höpinöihisi.
Isänmaallinen Jessika Aro on nyt hermostunut. Paljastaja kiinni ja heti, mieluummin kaikki venäjän trollit saman tien! YLEllä tavataan.
Turpa kiinni maanpetturi EU-TROLLI!
Seppo Lehto sai ehdotonta Suomen Demla-juristeilta. Täytyy nyt tukea inoaa suomalaisen vapaan median puolustajaa.
Lestakyrvän Ylegaten ja vatulointikoplausten innoittamina sananvapautta ja "väärinpuhujia" aletaan suitsimaan Suomessa oikein kunnolla.
Onneksi se ei kuitenkaan vaikuta varsinaisesti MV-lehden julkaisuun.
Suvakkeja pöyristyttävä suvakkihuoramedian uutisten oikaiseminen ja täsmentäminen jatkuu silti entiseen malliin ja hyvä niin...
Tuokin uutistenlukija (Pakarinen, Einosen vaimo) oikein poksautti innolla tuon uutisen ensimmäisenä esiin.
Yle on naurettava pulju!
Piia Pasanen kertoi tosiaan YLE:mäisen iloisen ja onnellisen näköisenä tuon uutisen, että harvinainen suomalainen suurpeto, isänmaallinen venäläinen jättiäiskarhu Ilja Janitskin on määrätty ammuttavaksi.
http://areena.yle.fi/1-3066546
Helvetinmoisen kokoisen naamakuvankin olivat YLE:ssä löytäneet tästä suomalaiskansallisesta Väinämöisestä. Tuosta itäsuomalaisesta suurrikollisesta, ja henkipatosta.
Mutta sille ei mahda mitään, että Piia Pasanen seisoo aina uutisten alussa silleen jalat 20 haara-asennossa. Piian seksikkään vänkkyräiset sääret on miehen silmään todella mukavan näköiset katsella.
Pialla parhaat sääret. Ainakin 5 viime vuoden ajalta. Vaikka katottaisiin kaikkien kanavien uutistenlukijanaisten sääret.
Paremmat sääret kuin vääräsäärisellä Grahn-Laasosella, olen nähnyt ne livenä ja rumat olivat.
Minkä isänmaan sankari? Venäjän vai? Mistä on Iljan isä?
Mannerheim oli saksalainen aatelismies ei Venäjän.
Mannerheim oli Ruotsalaista alkuperää.
jos Ilja pysyttelee Pietarissa, niin oikeusmurhaa ei pääse tapahtumaan. Ilja on rohkea mies, hän on tallannut muutaman suomalaisen ison paskiaisen varpaille.
teinien idoli
Tarkalleen ottaen Mannerheim ei ollut edes Ruotsalaista alkuperää vaan hänen sukunsa on peräisin Hollannista