Turkkilaiset miehet hulluna suomalaisiin naisiin?

Kiinnostaatietää

Mietin, että mistäköhän johtuu, että turkkilaiset miehet ovat niin hulluna suomalaisiin naisiin ja varmaan muihinkin vaaleisiin naisiin. Onko vaaleus heistä jotenkin niin eksoottista? Muslimeinahan he eivät saisi kai edes harrastaa esiaviollista seksiä. Tosin ei ole tästä kokemusta harrastavatko he seksiä naisten kanssa, mutta aikoinaan Turkissa miehiä sai suorastaan hätistellä pois. Tällaista ei ole missään muussa maassa tässä luokassa, tosin en ole ollut muissa muslimimaissa.

Jos jollakin on turkkilainen mies tai tuttava, niin voisi valaista mistä tämä kiinnostus johtuu. Vai onko se sittenkin paremman elintason toivo? Eikö Turkissa ole kuitenkin melko hyvä elintaso?

15

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jorezx

      Olet ymmärtänyt asian väärin. Se mitä nimität Turkkilaismiesten kiinnostukseksi suomalaisnaisiin onkin vain suomalaisnaisten tuntemaa kiinnostusta turkkilais, arabi, mustia miehiä kohtaan. Samanlaista vimmaa eksoottista mulkkua kohtaan ei muissa eurooppalaisnaisissa esiinny.

      • Supponivus

        Mahtava määrä poistettuja mielipiteitä :) tämän täytyy olla laatu keskustelu.


      • ihmettelenvaan
        Supponivus kirjoitti:

        Mahtava määrä poistettuja mielipiteitä :) tämän täytyy olla laatu keskustelu.

        Joo, ja laadukas vastaus jorelta (18.12 aamutuimaan) jätetty.
        Onkohan tuolla ylläpidossa lukihäiriöisiä poistamassa näitä kirjoituksia, tuollainen rivous on jätetty.


    • GreenCard_

      Kyllä se kiinnostuu huomattavasti laskee, kun Turkki liittyy Euroopan Unioniin.

    • siinäsyy

      Vaaleaihoiset naiset omaa vähemmän karvoja eikä ole siltä osin niin miehen näköisiä.

      • Aika karvasia näyttäs olevan vaaleat naisetki...

        Parisuhteessa ei muuta näekkään kuin karvasia sääriä ja sitten pitäs vielä haluta naida sitä naista.

        Hyi! :D

        Blondit naiset on monesti rakennettu jykevämmin kuin välimeren komistus..
        Pitkiä ja leuka niinkuin jollain petoeläimellä.
        :D


    • Turkista

      Kaksi tuttavaani on löytänyt/hakenut itsellensä miehen turistimatkalla Turkista. En näe asiassa mitään hulluuta. Mukavia miehiä kumpikin, toimivat nyt yrittäjinä Suomessa. Toinen sisustusalalla, toisella on maahantuontiliike.

      • Huh! Hyvä ettet sanonu että toimivat ravintolayrittäjinä...


      • tilastotkertovat

        Muistetaan kuitenkin, että turkkilaisten työttömyys heiluu lähempänä 40%, joten harvinaisia poikkeustapauksia nämä yrittäjät.


    • VaaleaMiesKissa

      Naisiin? minä kun luulin että miehiin. Koskaan ei ole naistani turkin matkalla ahdisteltu mutta vaaleaa mies seuralaista sitten sitäkin enemmän.

    • vaivielähulluina

      Turkkilaisia miehiä enemmän kuin naisia suhdeluku 60/40% Tiedä sitten mistä tämä johtuu. Pakkohan niille on kelvata Suominainen kun ei kotimaista saa.

      • Turkin.hihasta

        Muslimimaassa monet tyttölapset joko abortoidaan ennen synnytystä tai niille sattuu "onnettomuus" lapsuusiässä.


    • Eiköhän nuo ole hulluna kaikkiin länsimaisiin naisiin..

      Eikä haittaa jos on vähän ikää ja kiloja päällä..

    Ketjusta on poistettu 41 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      229
      15147
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      132
      10553
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      122
      10122
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9351
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      53
      9175
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7079
    7. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6955
    8. 182
      6517
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      173
      6197
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5612
    Aihe