Itsellä ei mitään kokemusta vielä näistä meikin kiinnittäjistä.. mikä olisi hyvä merkki/tuote kokeilla?
Toivoisin kyseiseltä tuotteelta myös, että pitäisi ihon mattapintaisena.
Mikä hyvä meikin kiinnittäjä?
3
210
Vastaukset
- kokeilekäykö
Rimmelin Stay Matte-puuteri on hyvä tähän. Itsekkin käytän ja on myös edullinen.
- uuttakokeiluun
Tarkoitan sellaisia suihkutettavia aineita tms, en puutereita
- kokeiletätä
Puuterilla saat paremmin mattaisen lopputuloksen.
Suihkeella voit pidentää meikinkestoa.
Eli ensin meikkivoide, peiteaine, puuteri, poskipuna/highlight/contour ja viimeiseksi suihke. Pelkällä meikkivoiteella ja puuterillakin suihkeella pärjää.
Suosittelen Urban Decayn suihkeita! Niitä myydään isommissa Sokoksissa (myyntipaikat näkee Sokoksen sivuilta).
Olen itse kokeillut Urban Decay All Nighter suihketta ja hyvin pysyy meikki mutta mattaa lopputulosta ei saa ilman puuteria. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492189
- 1211485
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371299Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671214Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31191- 1411179
- 491119
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1581043- 701004