Päivän kulttuurimarxistinen pläjäys: suomalaisten sotilaiden kerrotaan jatkosodassa riisuneen kaatuneita venäläisiä naissotilaita alastomiksi ja ottaneen heistä pornokuvia. Epäsuorasti vihjataan seksuaalisesti kokemattomien nuorukaisten kenties jopa maanneen ruumiiden kanssa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005011358.html
"Olli Kleemolan tutkimusaineisto sisältää 15 suomalaissotilaiden ottamaa kuvaa, jotka esittävät riisuttuja, kaatuneita puna-armeijan naissotilaita. Osin kyse on erilaisista vedostuksista.
TK-kuvaajien kuvia löytyi viisi, joista kaksi talvisodasta. Niissä oli paljastettu joko vainajan rinnat tai alapää. Kuvia ei julkaistu sota-aikana ja sodan jälkeen ne siirrettiin kiellettyjen kuvien kuoreen. Riisuttujen venäläisten siviilien kuvia Kleemola ei Suomesta löytänyt.
Kleemola siteeraa tutkija Ville Kivimäkeä, jonka mukaan kaatuneet naissotilaat kiinnostivat suomalaisia kovasti. Eräs linjojen väliin jäänyt aiheutti yhden uteliaan suomalaisen kaatumisen ja kolmen haavoittumisen.
"Rintamapornokuvat" levisivät myynnin ja vaihdon kautta ja kuvatekstit alkoivat elää aivan omaa elämäänsä.
Kleemola arvelee kuviin liittyneen ryhmäpainetta ja miehuuskoetta, olivathan monet sotilaat nuoria ja seksuaalisesti kokemattomia.
Hän pohtii, olivatko "rintamapornokuvat" suomalainen erikoisuus, saksalaisia ei ole ainakaan säilynyt."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005011358.html
"Olli Kleemolan tutkimusaineisto sisältää 15 suomalaissotilaiden ottamaa kuvaa, jotka esittävät riisuttuja, kaatuneita puna-armeijan naissotilaita. Osin kyse on erilaisista vedostuksista.
TK-kuvaajien kuvia löytyi viisi, joista kaksi talvisodasta. Niissä oli paljastettu joko vainajan rinnat tai alapää. Kuvia ei julkaistu sota-aikana ja sodan jälkeen ne siirrettiin kiellettyjen kuvien kuoreen. Riisuttujen venäläisten siviilien kuvia Kleemola ei Suomesta löytänyt.
Kleemola siteeraa tutkija Ville Kivimäkeä, jonka mukaan kaatuneet naissotilaat kiinnostivat suomalaisia kovasti. Eräs linjojen väliin jäänyt aiheutti yhden uteliaan suomalaisen kaatumisen ja kolmen haavoittumisen.
"Rintamapornokuvat" levisivät myynnin ja vaihdon kautta ja kuvatekstit alkoivat elää aivan omaa elämäänsä.
Kleemola arvelee kuviin liittyneen ryhmäpainetta ja miehuuskoetta, olivathan monet sotilaat nuoria ja seksuaalisesti kokemattomia.
Hän pohtii, olivatko "rintamapornokuvat" suomalainen erikoisuus, saksalaisia ei ole ainakaan säilynyt."
Vastaukset 57
Vanhimmat
Varmaan oli joukossa kaikenlaisia tyyppejä, eivät sentään panneet toisiaan suuressa määrin, niin kuin ryssät. Ryssät koulutettiin jo ennen rintamaa imemään upseereidensa kulleja. Rintamalla sitten tuo tapa oli jo niin piintynyt, että tekivät sitä toisilleen ja muutakin.
Aloittaja on venäjän trolli
Kaikki jotka arvostele suomea negatiiviseen sävyyn on niitä? Siinä varsinainen järjen jättiläinen!
Sitä pystyy tekee suomalainenkin. Suomessa on omat trollit mustamaalaamassa venäjää. Jahka lavastetaan syylliseksi venäjä... Miksi suomi jatkuvasti kerjää turpaansa?
Kerran tuli uutisissa juttua mukamas venäläisten tekemästä huijauksesta pankista puheen ollen, missä kyrillisiä aakkosia oli sekotettu länsimaalaisiin. Meni uutisiin saakka. Kuka uskoi?
Mikä siinä on, että jos uutisissa kerrotaan jotain venäjästä, ja tuodaan vaikka 3 vuotiaan tekemä piirros todisteeksi, niin se pitäisi uskoa vai?
Suomen lavastukset tuntee niiden armottomasta kompastelusta ja lapsellisuudesta.
Olen alkanut vihaamaan tätä maata, koska se huoraa niin saatanan julkeasti ja nuolee vaikka avaruusnorsun persettä jos käsketään. Kuinka moni suomalainen on aivopeseytynyt valmiiksi tappamaan, taikasanalla "venäläinen"? Että niitä pitää alkaa ampua, jos rajan yli tulevat aseineen, kuten 40 luvulla? Mikä helvetti suomalaisia vaivaa? Armeijan opitko? En helvetissä ole valmis tapattamaan itseäni jonkun tankoon vedetyn rätinpalan takia!
Totta. Eikä vika ole maassa, vaan yhteiskunnassa, jossa suurin osa on etnohistoriallisesti katsoen pseudosuomalaisia.
Maa pitää huolen itsestään, sitä ei tarvitse 'puolustaa'. Maa pikemminkin oksentaa nykyisiä houruja 'suomalaisia'.
tutkija on nyt hakuteille, missä on sotahistorian tietämys, sieltä nimittäin löytyy myös vastaus siihen, miksi kuvissa naissotilaan sukupuoli oli tärkeä tunnistaa. tutkijan mielestä sekin, että naisuhreilijat joutui aikoinaan laskemaan housunsa alas on myös urheilupornoa?
Tämä on sitä kulttuurimarxismin historian uudelleen kirjoitusta ja historiamme häpäisyä, sitä juuri mitä Täjjä Hälönen ajoi joka paikkaan!
Kulttuurimarxistien turmelusoppi on jo nyky nuorissa varsinkin pääkaupunkiseudulla! Vihreiden ja vasurien hyvä menestys siellä korreloituu juuri kulttuurimarxismiin!
Kaikki loogiseen ajatteluun kykenemättömät löytävät lopulta tiensä punavihreiden järjen jättiläisten joukkoihin. Siellä jopa kuuluu laukoa keskenään ristiriitaisia aivopieruja. Se on ihan normaalia, kun ei laukoja itse edes tajua mitään ristiriitaa puheissaan.
Porukassa tyhmyys tiivistyy... Ahtaissa oloissa mieli tulee ahtaaksi. Ihminen kehittyy suurentuvien tarkoitusperien kanssa.
Ei ollut tuon ajan pojilla pornoa netissä eikä missään muuallakaan. Piti siis käyttää tilaisuutta hyväksi. Nykypojilla on kaikki mahdollinen, on persepanoja, syväkurkkua, tupla-, tripla- ja jopa nelosnaintia tai vitosnaintia, nyrkkinaintia, raiskauspornoa, SM:ää... Näitä kaikkia saavat vapaasti netistä ja vielä tyttöystävänsäkin niihin painostavat eron uhalla. Ei siis tarvetta ruumiisiin sekaantumiselle!
Tuota samaahan ne rättipäät tekee kaiken aikaa Syyriassa.
Joutukaa pian ruumis on vielä lämmin...
ruotsissa nussitaan ruumiita nykyään?
Tekeehän sitä jotkut suomalaisetkin. Huomaatteko miten allennatte ihmisarvoa kansalaisuuden perusteella? Tulevaisuudessa rajat hävitetään. Ketään ei voida haukkua kansalaisuuden perusteella. Tätä aikaa tullaan muistelemaan kansallisen barbarian aikakautena, jolloin ihmisiä tapettiin tankoihin vedettyjen rätinpalojen takia.
"Tulevaisuudessa rajat hävitetään."
Sinäkö ne hävität kavereittesi kanssa? Opetelkaa anarkistipellet nyt ensin edes rikkomaan ikkuna niin, ettei tule pipi käteen.
Ihan lähitulevaisuudessa metamfetamiini vie teistä loputkin. Kapitalismin raaka kosto...
Tyyppi pihalla kuin lumiukko afrikassa.. Kyllä ne rajat hävitetään. Siitä on tullut puhetta. Raamattu ennustaa aivan samaa.
Joo, unohdin kokonaan. Jeesushan se tulee ja hoitaa homman.
Amen ja sitä odotellessa.
hyi vittu, nyt meni veteraani'arvostus' uusiin puihin
Kuuluupi vastapuolella olevan vastassa naisia,pilkka on ainakin tuttu.
Tom of finland kirjuri/lähetti ja fritzien oma jani toivola.
viidestä kuvasta tällainen haloo?
Sekaantuuhan se tangokuningatarkin ruumiiseen.
https://www.google.fi/search?q=partisaanien uhrit&client=ms-android-samsung&hl=fi-FI&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjaio3dm_7QAhUDGCwKHRUIB3cQ_AUIBygB&biw=640&bih=335&dpr=2
Repiköön ryssät tuosta raiskattuja suomalaisia... oliko ero raiskaus ennen pistintä?
Eiköhän sitä joka maassa tehdä ku sota tulee, mutta helpompi suomalaisen on ryssitellä... Jotkut jopa kuvittelee, että se on kansallisuudesta kiinni että niin tehdään. ...Koska "ryssä"... Niin sitä tapettiin helvetisti valkohaitakin, kun haluttiin saada yksi ihmisiä tappanut kiinni kaliforniassa. Ja kun yksi alkuasukas varasti jotain valkoisilta niin koko kylä tuhottiin.
Ja kun yksi valkoinen tappoi, ovat kaikki valkoiset, ihan jokainen syyllisiä, koska rasismi...
Näitä riittää
https://2.bp.blogspot.com/-5aUnIVhi7YM/VsGZrC8wj5I/AAAAAAAAVWQ/9eQa1DSu7Wg/s1600/partisan uhrit.jpg
http://static.iltalehti.fi/kuvagalleria/img_thumb/yleinen/5080.jpg
Eläviä sotavankejakin kohdeltu monissa maissa nöyryyttävästi, pidetty alastomina jne, ryssät raiskasi kaikki siviilit ja varasti vaatteet kuolleilta sotilailta, aika pientä jos jokunen kuollut ryssä riisuttu.
Partisaani-iskut
Taistelukuvaajien ottamia kuvia venäläisten partisaaniryhmien murhaiskuista Suomussalmelle, Lokkaan ja Seitäjärvelle. (Kuvat saattavat järkyttää.) Kuvat: Puolustusvoimat
http://www.iltalehti.fi/kuvagalleria/data/yleinen/544/
Sairasta. Siis yhtyivät kuolleisiin naisiin. Nykyään tuntuu että jopa eläviin naisiin yhtyminen on jollain lailla hävettävä asia.
Nykyään pitäisi yhtyä vain miehiin, elikkäs olla håmå...
Eläviin vai kuolleisiinko?
Oman nyrkkiin yhtyminen veltostaa selkärankaa!
Sen takiako Sipilä on niin selkärangaton?
http://static.iltalehti.fi/kuvagalleria/img_thumb/yleinen/5082.jpg
Seitajärvellä 7. heinäkuuta 1944 partisaanit ottivat taloista ruokaa ja pyyheliinoja. "Ruumiit oli kääritty pyyheliinoihin raiskauksen ja häpäisyn jälkeen", kertoi kuvateksti.
Tsuhna on eläin.
Tsuhna+on+100000000000000000%+ruma+eläin.
No niinhän se teki se kokoomusjohtaja Jukka Romppainenkin, joka tappoi sen venäläistaustaisen naisen. Raiskasi ruumista useita kertoja ennen kuin se kylmeni. Tuohan oli vain ihan normia kokoomusjohtajan touhua. Oli purrut naista joka puolelta ja sitten raiskannut, kunnes ei pippeli enää jöpöttänyt.
Montakos kertaa Jukka on jo kerroksilla hakattu?
Vai lieneekö istua liskon puolella visusti piilossa, tv:tä katsellen, sukkaansa runkaten ja hedelmäaakkosia ahmien?
Kiinnostaisi tosiaan tietää mitä Jukka-pojalle nykyään kuuluu.
Onko sopeutunut talon tavoille?
Onhan tuo jo ajat sitten tiedossa ollut juttu.
Varsinkin kaatuneiden kirgiisinaisten ynnä muiden keskiaasialaisten neuvostonaisien ruumiit olivat monille Suomen sotilaille mieleen kaikessa eksoottisuudessaan. Venäläiset, ukrainalaiset ja muut ryssät taas siinä ja siinä, muun puutteessa...
Entäs nämä 2000-luvun suomalaiset sotaveteraanit jotka taistelevat Irakissa ja Syyriassa? Onko havaintoja samanlaisesta käyttäytymisestä?
Lauri Törnin homoudesta on löytynyt uusia todisteita. Jo aikaisemmin on tiedetty, ettei Lauri paljon naisen päälle ymmärtänyt, monessakaan mielessä. Uusi tieto valottaa kuitenkin tämän sankarihinurin vaiheita tarkemmin.
Kaukopartioretkiä sankarimme teki itärajan taakse nimenomaan tavatakseen paikallisia homokavereitaan ja vieraillakseen "kielletyissä klubeissa", joita Neuvostoliitossa toimi, alan miesten toimesta, useallakin suunnalla. Näin on selitettävissä myös Törnin aavemaiset katoamiset kaukopartioretkillä kauas linjojen taakse. Salaista homojen merkkikieltä käyttäen Törni löysi ystäviä joka puolelta.
Jatkosodan loputtua vihollisen toimesta julistettiin Törni sotarikolliseksi, koska hänen pelättiin paljastavan kaiken salaisista seksikohtaamisista, jolloin myös toverit olisivat joutuneet suureen vaaraan Neuvostoliiton johdon taholta.
Saksalaisten keskuudesta Törni löysi oitis samanhenkistä porukkaa mielin määrin. Homoillen ja taistellen miehet perääntyivät Saksaan, jossa Törni junaili oitis antautumisen Englantilaisille ja Amerikkalaisille "joukoille". Olihan Neuvostoliitolaisten poikien taholta vaara edelleen olemassa "Kärsittyään" sotavankeuden, Törni palasi Suomeen, jossa hommasi itselleen kuritushuonerangaistuksen asekätkentäjutun varjolla. Kaikki porsaanreiät koluttuaan sankarimme päätti lähteä Yhdysvaltoihin kokeilemaan "kepillä jäätä".
USAn armeijassa olikin läpituttuja jo Saksan vuosilta, joten uralla eteneminen oli nopeaa. Armeijayhteisö tarjosi tuolle kyltymättömälle seksipedolle loputtoman nautintojen linnakkeen. Saatuaan tarpeeksi kokemusta Törni halusi lähteä kokeilemaan aasialaista rakastelutapaa, johon oli tutustunut jo kaukopartioretkillään. Tuolloin Törni oli jättänyt taistelutoverinsa makaamaan asemiin, ajaen itse junalla siperian rataa ensimmäisessä luokassa nautinnosta kieriskellen.
Myös vietkongin keskuudesta Törni löysi ystäviä, joten hän lavasti oman katoamisensa, viettäen elämänsä viimeiset vuodet Hanoin palatseissa miesporukassa onnellisena hirnahdellen. Hän kuoli vasta 65-vuotiaana äkilliseen verenpurkaumaan aktissa 10-vuotiaan vietnamislaispojan kanssa. Hänen ruumiinsa palautettiin Yhdysvaltoihin, jossa entiset petikaverit suorittivat hänelle hienot sotilaalliset hautajaiset ja hänet haudattiin siihen osaan Arlingtonin hautausmaata, missä kaikki "tosimiehet" makaavat selkä ylöspäin sotilasarvoon katsomatta.
Mielestäni meidän olisi tehtävä kunniaa Lerssi-Latelle, kuten hänen toverinsa häntä kutsuivat, nimenomaan kansainvälisen rakkauden lähettiläänä ja Suomen asian "levittäjänä" eikä suinkaan verenhimoisena sotilaana.
L. Törni oli todellakin oikea miesten mies!
Tuo suomalaisten natsien Sankarihinaaja oli todellakin hinaaja isolla I:llä. Siitä todistanee Mannerheim kirjassaan "kaappihomon päiväkirja. Sotilaita ja p.reiän ystäviä, osa 2".
Siteeraan kirjaa sivulta 132:
"... olen pannut takapuoleen monia miehiä, mutta tuo nuori sotilas Lauri Törni on niitä kaikkein kiihkeimpiä peppuseksin ystäviä... jo pelkkä aserasvan tuoksu saa hänet kiihkon valtaan..."
Että nuo Suomen suuret sotilaat olivat molemmat hinaajia...!
Pahoin brihoin pajatukset...
https://www.youtube.com/watch?v=zw3C0Iiqr6M
Onneksi nuo vitun veteraani paskakasat kuolevat pian kaikki pois. Kaikki veteraanit pitäisi nakata vanhustentaloista ja laitoksista pihalle kuolemaan pakkaseen. Voisi kiima kylmässä hellittää, ja ties vaikka joku irakin veteraani tulisi rikastuttamaan suomalaisen veteraani paskakasan raatoa. Monikulttuuria, ja vuoroin vieraissa käydään.
Onpa muuten helvetin hyvä juttu etten ole ikinä lahjoittanut noille saastaisille veteraaneille yhtäkään euroa, enkä takuulla tulekaan lahjoittamaan. Kuolkoon paskavaipoissaan, saatanan kiimaiset raadonnussijat!
Älähän sinä munanpuutteessa elävä Suvakki-Lissu nyt noin ankarasti tuomitse puolta miljoonaan ukkoa muutaman kymmenen ukon tekosista.
Teidän presidentti o parempi salamurhaaja kuin meidän presidentti
On siis löydetty muutama valokuva joista vedetään pitkälle vietyjä johtopäätöksiä.
Härskimpää propagandaa saa hakea.
Olli Kleemola ja Ville Kivimäki tunnetaan Venäjä mielisinä tutkijoina.
Äärimmäisen harvalla suomalaissotilaalla oli kamera mukanaan sodassa tai venäläisten kaatuneiden valokuvia taskussaan.
Tutkija joka tällaista väittää olleen on itse sairasmielinen.
Mies tuomittiin myös toiseen lapseen kohdistuneesta seksuaalirikoksesta. Tuomittu asensi saunaan riistakameran, joka otti kuvia alastomasta alle 16-vuotiaasta uhrista
Sotilaat halusivat vain nukkua yönsä ja syödä ruokansa. Ei kukaan mitään ruumiskuvia kannellut mukanaan.
Tutkija joka tällaisella fantasioi on itse sairas.
kuka hitto muka kanteli sen aikaisia tiiliskivikameroita pitkin korpia ja kuvasi muka venäläisten ruumiita.
Kleemola on sairas mieleltään tuollaisella fantasioidessaan.
Kleemola on luultavasti itse seksuaalisesti poikkeava ja fantasioi keksityillä asioilla .
99,99 prosenttia suomalaisista sotilaista oli normaaleja ihmisiä eikä mitään nekrofiilejä.
Kleemola saattaa itse sellainen olla.
tämänhän lapsikin tajuaa. Mutta vasurit yrittää tyhjästä nyhjätyllä propagandallaan mustamaalata Suomen armeijaa.
Joka onnistui estämään Suomen sovjetisoinnin.
KUMPI ON PAHEMPAA, KAATUNEIDEN VIHOLLISTEN KUVAAMINENKO, VAIKO VENÄJÄLÄISTEN TEKEMÄT MASSIIVISET JOUKKORAISKAUKSET ELÄVILLE KIINNI SAAMILLEEN PUOLALAISILLE JA SAKSALAISILLE NAISILLE ???
Suomalaiset sotilaat eivät harrastaneet raiskauksia vangeilleen !!!