Kommentoi korkkarifriikkiä!

Matteuspa

Ystäväni kodin eteiisessä näin tämän tyttären ihania piikkikorkokenkiä, joista vähän kuumuin. Onko se normaalia, että mies kiihottuu korkkareista ja tietävätkö naiset sen? Vaimolleni olen tämän kertonut, muttei hän usko, että korkkareista olisi mitään iloa miehelle tai hyötyä naiselle. Muilta naisilta en ole voinut asiasta henk.kohtaisesti kysyä. Miten on? Aikooko nainen kiihottaa miehiä korkkareitä käyttäessään?

6

446

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matteuspa

      Onpa kumma, kun tölläkään palstalla ei kukaan osaa/halua kysymyksiini vastata.

    • asdasdasdasf

      Mun mieheni kaverilla on hirveästi kenkiä, jotka joskus saa sydämen lepattamaan. On maihareista sporttisiin ja prätkäbuutseista sisäpelikenkiin.
      Tietääkö miehet, kuinka seksikkäältä esimerkiksi prätkävaatteet ja kengät näyttävät?
      Mun mies sanoo, ettei niistä olisi mitään hyötyä minulle tai hänelle.
      Muilta miehiltä en ole voinut henkilökohtaisesti kysyä.
      Miten on? Aikooko mies kiihottaa naisia pukeutumisellaan?

      Niin, että mitä nyt oikein halusit kommentoitavan?

    • että.näin

      Kengät ovat osa muotia. Ei niitä käytettäessä ajatella toisia, vaan niitä käytetään siksi, että itse halutaan. Korkokengät sopivat esimerkiksi hameen kanssa paremmin kuin tennarit, kyseessä on siis ihan puhdas tyyliasia. Businesstyyliin naiselle kuuluu korkokengät, ei siinä miesten mielipidettä kysytä. Ellei sitten nainen tiedä, että juuri joku tietty mies pitää korkkareista ja käyttää niitä juuri sen takia. Mutta kaikki miehethän eivät pidä korkkareista, joku pitää eniten tennareista ja jotkut eivät välitä mistään kengistä.

      Miehet ovat monesti aika itserakkaita ja luulevat että naiset pukeutuvat heitä varten. Useimpia naisia ei kiinnosta miesten mielipiteet tyylistä lainkaan. Joillakin miehillä on kenkäfetissi. Ihmetyttää, jos vaimo ei ymmärrä sitä, että näin on. Jokainen kiihottuu ihan mistä nyt kiihottuu ja ei ole mitään merkitystä, mikä on normaalia, koska se on oma asia.

    • Anssi6000sux

      Kyllähän naiset on usein sanoneet että tuntevat olonsa super naiselliseksi korkokenkiä käyttäessään. Aika erikoista että sun vaimo dumaa korkkarit, jos vaikka ostaisit hänelle semmoiset jos siis suostuu käyttämään vaikka sängyssä niin kyllä varmaan huomisi sinusta että niissä on sitä taikaa! I feel you buddy, oon itekin omannu hc-luokan korkkarifetissin 5-vuotiaasta saakka.

      Tulee osteltua netissä naisilta korkokenkiä ja saappaita, sitten laitan niitä hyllyyn esille yms. ei o heleppoa jos on korkkarifetissi. Mä olen tästä asiasta puhunut todella monelle naiselle yleensä netin kautta, moni ymmärtää kyllä asian. jotkut ei halua puhua siitä ollenkaan, mutta ne on semmosia naisia jotka painaa yli 100kg ja korkokengät he ovat mahdoton yhtälö. Naiset on suhtautunut ylensä ottaen asiaan tosi suvaitsevaisesti.

      Mä toivoisin joululahjaks että te naiset käyttäisitte nyt "talvella" saappaita joissa olis vähän enemmän korkoa, lähetäänkö siitä 8cm liikkeelle..

      Hyvää joulua kaikille ja suukkoja korkkareillenne hyvät naiset

      T:Anssi-83.

      :)

    • ihanaajoulua

      Anssille,tosiaan ei ole helppo olla kenkäfetissinä..nykyään menee jo paremmin;). Tänäänkin naiseni piti saappaita joissa 9 cm piikkikorot. Käytiin anoppilassa syömässä ja lopuksi haudoille kynttilöitä...Olihan se mukavaa katsella,vaikka oli jo hämärää,kun vaimo siellä asteli melko pehmeissäkin olosuhteessa..tietäen että kuitenkin puhdistan saappaat mielelläni perusteellisesti kotona...koska se mun fetissin erikoisuus...

      • Anssi6000suxx

        Hieno juttu että teillä toimii asiat noin hyvin, olet onnekas kaveri! :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1632
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1468
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      864
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      839
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      36
      759
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      756
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      708
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      700
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      699
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      663
    Aihe